Aj veľkonočné sviatky priniesli bohatú ponuku futbalových súbojov v našom regióne. Na programe bol šláger Jakub – Sásová aj Valaská – Nemecká. Okrem toho v IV. lige JUH čakal na Šalkovú ťažký súper Príbelce, Rakytovce chceli uspieť v Hriňovej, aby im neodskočila vedúca Kováčová.

Horné Pršany sa rozišli s Hronsekom nerozhodne

V I. triede si Slovenská Ľupča zmerala sily s favorizovaným Braväcovom, ktoré ale  naposledy dokázala zdolať. Banskobystrické futbalistky bojujú o zotrvanie v lige a tak potrebovali bodovať proti nižšie postavenej Žiline. Kompletný sumár stretnutí nájdete v nasledujúcom článku aj s fotogalériou zo zápasov Hriňová – Rakytovce a Horné Pršany – Hronsek.

Fortuna liga – nadstavbová časť o udržanie sa – 5. kolo

V Zelpo Aréne čakal na Podbrezovčanov v sobotu AS Trenčín. Podobne ako pred týždňom v súboji s Trnavou sa domáci fanúšikovia gólu nedočkali. Železiari zaznamenali už štvrtý nerozhodný výsledok z piatich hracích kôl v boji o udržanie sa v najvyššej súťaži. Senica uspela najtesnejším rozdielom v Trnave a teraz sa delí o barážovú priečku práve so zverencami trénera Veselého. Momentálne zostupujúce sú Zlaté Moravce, ktoré uchmatli bod z Nitry. O výhru a dôležité dva body prišli vlastným gólom Čögleya z úplného záveru.

Útočník Dukly Robert Polievka strelil proti Trebišovu hetrik

V piatkovej predohrávke sa zverenci trénera Vargu predstavili na Štiavničkách proti Trebišovu. Hostia boli na jar vo forme a v 32. minúte to potvrdil Ján Novák. Po zaváhaní v zadných radoch červeno-bielych poslal Slavoj do vedenia. Do prestávky sa ale išlo za remízového stavu. Tóth zabojoval a voľný Starší vyrovnával na 1:1. Dobrý štart do druhého polčasu zaznamenala Dukla. Polievka mieril do hornej žrde, neskôr 56. minúte bol v pokutovom území faulovaný všadeprítomný Tóth. Vylúčený bol hosťujúci kapitán Kolbas. Práve Polievka si postavil loptu na biely bod a tentokrát už rozvlnil sieť. Následne to bol strelecký koncert domáceho krídelníka, keď sa presadil v 65. a 71. minúte a zavŕšil svoj hetrik. Bystričania ťahajú šnúru siedmych zápasov bez prehry, pričom posledné dva vyhrala. Darilo sa aj Pohroniu, ktoré odčinilo domácu prehru s Bystricou 0:2. Jeho hrdinom sa stal Dávid Kondrlík, keď tesne pred prestávkou premenil penaltu. Týmto gólom líder tabuľky pokoril Prešov. Pred druhým Popradom má náskok štyroch bodov.

TIPOS III. liga Stred – 20. kolo

V piatok zabojovala rezerva Podbrezovej na pôde Rimavskej Soboty. O výsledku sa rozhodlo v rozmedzí štyroch minút už v prvom polčase. Najprv Olatunji poslal železiarov do náskoku, bleskovo však reagoval Lukáš Hrnčiar. Mimoriadne cenný bod sa podarilo získať hosťom v súboji s jedným z kandidátov na titul. Rimavská Sobota je druhá, za ňou len o skóre Fiľakovo. Obaja strácajú Ružomberok sedem bodov. Jeho juniori sa postarali o najjednoznačnejší výsledok kola a zároveň ako jediný dokázali uspieť na trávniku súpera. Čadcu pokorili dvaja dvojgóloví strelci Miroslav Almaský a Rastislav Kružliak. Zvolenčania si proti Poltáru zahrajú až 29. mája.

Rakytovce rozhodli o výhre v Hriňovej v 89. minúte

V osemnástom kole na seba narazili tabuľkový susedia Príbelce a Šalková. Druhý menovaný naposledy nečakane podľahol Novej Bani. Po polčase to opäť nevyzeralo dobre, o čo sa postarali strelci Kurák a Santoris. Hostia vstúpili dobre do druhého dejstva a to gólom Pavla Dobríka. Nakoniec sa ukázalo, že on bol jediným strelcom Šalkovej, čo na bod nestačilo. Šalková stráca na vedúcu Kováčovú už desať bodov. Tá deklasovala Detvu, aj keď to pre ňu vyzeralo nádejne po prvom polčase (0:0). Za favorita sa blysli hetrikmi hneď dvaja hráči – Martin Turák a René Duda. O priečku pred Šalkovou je Medzibrod, ktorý zakopol v Tornali. Rakytovce sa držia Kováčovej ako kliešť a len vinou horšieho skóre sú druhé. O tesnej výhre Rakov v Hriňovej rozhodol v 89. minúte Radoslav Arvensis. Fotogalériu zo zápasu nájdete na konci článku. Badín si v debakli kola zgustol na Čiernom Balogu a o skóre ho preskočil v tabuľke. Zaujímavosťou boli dva vlastné góly Partizánu či hetrik Lukáša Ševčíka. Posledné dva celky Tisovec a Nová Baňa dokázali zabodovať, prvý menovaný dokonca bodoval naplno.

“TJD Príbelce” vs. FK Šalková 2:1
ŠK Prameň Kováčová vs. MFK Detva 6:0
ŠK Badín vs. ŠK Partizán Čierny Balog 7:1
FK Mesta Tornaľa vs. TJ Sokol Medzibrod 1:0
MŠK Tisovec vs. TJ Tatran VLM Pliešovce 2:0
MFK Spartak Hriňová vs. FK Rakytovce 0:1 (fotogaléria na konci článku)

V. liga skupina C – 18. kolo

Derby Jakub – Sásová bolo na programe v nedeľu. Oba tímy si navyše robia zálusk na druhé miesto. Jakub spustil kanonádu v prvom polčase. Dvomi gólmi Michala Čiefa a zásahom Tomáša Klinca vyhrával v 35. minúte už 3:0. O dve minúty odpovedal presnou strelou na 3:1 Peter Ďuriš. Šance Sásovej už na začiatku druhého polčasu pochoval dvojgólový Klinec. V 87. minúte na konečných 5:1 upravil Zdenko Cimerman. Jakub vrátil Sásovčanom prehru 1:3 zo septembra. Hrochoť remizovala 1:1 doma s Bacúchom. Pripísala si tak dôležitý bod vďaka presnej strele Ondreja Debnára z 86. minúty. Selčania si vylepšili jarnú bilanciu, keď nezaváhali proti poslednému Prenčovu. Najviac dal o sebe vedieť dvojgólový Adam Kapusta. Po góle dali Filip Koctúr, Peter Matonok a z penalty netradične gólman Christian Faltáni. Keďže Podkonice potvrdili rolu favorita v stretnutí s Dobrou Nivou, na čele tabuľky majú náskok deväť bodov pred Jakubom.

I. Trieda – 18. kolo

Osemnáste kolo I. triedy odštartovalo súbojom Slovenskej Ľupče s Braväcovom. Už v tretej minúte bol nariadený pokutový kop proti Braväcovu, ktorý premenil Peter Lakomčík. Domácim ale veľmi nepomohol gólman Žlkovan, keď po hre rukou mimo pokutového územia bol v 38. minúte vylúčený. Na druhej strane sa tiež porúčal z ihriska brankár Železník po druhej žltej karte a v 51. minúte sa sily na ihrisku vyrovnali. Na gól sa čakalo až do úplného konca, kedy vyrovnal na 1:1 Leonard Ľupták. Ľupča ukázala, že to na favorizované Braväcovo vie, keď mu v tejto sezóne nepodľahla. Ponikám sa proti Lučatínu darí. Naposledy ho po prestrelke zdolali 5:4. Tentokrát to už nebol až tak úrodný zápas, ale opäť sa radovali Poničania. Strojcami víťazstva 3:1 boli Pinka, Pertzian a Fábry. O výsledku susedského derby Valaskej s Nemeckou sa prakticky rozhodlo už v prvom polčase. Už v tretej minúte otvoril za Valaskú skóre Marek Stasík, ale v 32. minúte vyrovnal Tomáš Rosina. V 42. minúte sa presadil hráč s príznačným menom Lukáš Strelec a neskôr sa ukázalo, že sa jednalo o víťazný gól. Podobne ako predposledná Nemecká, o gól prehrali aj posledné Strelníky. O tom rozhodol hráč Brusna Matej Parobek v 76. minúte. Priechod si upevnil druhú pozíciu, keď zdolal Čierny Balog 1:3. O to sa postarali Kubát, Elek a Štulajter. Na vedúce Brezno stráca dvanásť bodov.

Hronsek neudržal tesné vedenie a body si s Hornými Pršanmi rozdelil

Prekvapením kola bola pomerne jednoznačná výhra Ľubietovej nad Starými Horami. Tie prišli o jarnú neporaziteľnosť najmä vďaka hetriku domáceho Mateja Garaja. Ľubietová prelomila trojzápasovú sériu prehier. Posledný Hiadeľ nepotvrdil zlepšenú formu a z Tajova si neodniesol ani bod. A to v 34-tej minúte ešte vyhrával 1:2. Slovan najmä vďaka Rudolfovi Rubintovi otočil zápas. Spomínaný hráč prekonal gólmana Maďaru trikrát. Bodovali predposledné Horné Pršany. Tie sa mohli ujať vedenia už v 11-tej minúte, to by však Martin Riečan musel premeniť jedenástku. Za Hronsek tak v 66. minúte udrel Strieš na 0:1. Domáci napokon mohli byť radi aj za bod, keď sa k druhej nariadenej penalte postavil Patrik Jurčo a vyrovnal na konečných 1:1. Fotogalériu zo zápasu nájdete na konci článku. Líder súťaže Šalková B deklasovala Harmanec. Štyri z ôsmych kúskov ako správny kapitán zaznamenal Ján Šimčík. Šalkovej do kariet zahralo zaváhanie Starých Hôr, či Dúbravice, ktorá len remizovala v Malachove.

FK Šalková B vs. TJ Tatran Harmanec 8:0
TJ Družstevník Mičiná vs. ŠK Zornička Riečka 7:3
TJ Slovan Malachov vs. TJ Družstevník Dúbravica 2:2
FK – Baník Ľubietová vs. ŠK Sokol FO Staré Hory 4:1
TJ Slovan Tajov vs. TJ Partizán Hiadeľ 5:2
TJ Iskra Horné Pršany vs. TJ Hronsek 1:1 (fotogaléria na konci článku)

I. liga Ženy – 13. kolo

Futbalistky MFK Dukla si zmerali sily s predposlednou Žilinou. Práve s ňou dokázali zaznamenať v tejto sezóne jedinú výhru. V nedeľu vstúpili do zápasu lepšie ich žlto-zelené súperky a v 25-tej minúte sa ujali vedenia zásahom Pružinskej. Výborne reagovali Bystričanky a o dve minúty bolo vyrovnané 1:1. Skórovala Tamara Gembická a vyzeralo to nádejne. Následne ale roztočili gólový kolotoč domáce hráčky, ten sa zastavil na čísle šesť. Žilina vrátila zverenkyniam trénera Boroviaka prehru 0:2 z jesennej časti aj s úrokmi. Navyše ich preskočila a MFK Dukla je momentálne predposledná.

MŠK Žilina vs. MFK Dukla Banská Bystrica 6:1
Trnava vs. Ružomberok 1:0
NMŠK 1922 Bratislava vs. Slovan Bratislava 0:0