Posledný septembrový víkend priniesol 9. kolo nižších futbalových súťaží, v ktorom sme mohli byť opäť svedkami regionálnych derby stretnutí. Prinášame vám tradičný sumár nižších súťaží s fotogalériou z piatoligového derby Jakub – Sásová a stretnutia I. triedy medzi Ľubietovou a Priechodom.

Dukla aj Podbrezová vyhrali vonku najtesnejším rozdielom

Futbalisti banskobystrickej Dukly vycestovali v sobotu 25. septembra do Dubnice nad Váhom, kde si chceli v rámci 10. kola pripísať piatu druholigovú výhru v rade. Bystričanom sa podarilo tento cieľ splniť, keď už v 9. minúte rozhodol o výhre Dukly kanonier David Depetris. Viac o tomto zápase sa dozviete v samostatnom článku.

Mužstvo Podbrezovej vycestovalo v rámci 10. kola do hlavného mesta, kde si zmeralo sily s Petržalkou. O cennej výhre železiarov rozhodla situácia zo 16. minúty, kedy nasmeroval loptu do vlastnej brány hráč domácich Patrik Rédeky. Zverenci trénera Romana Skuhravého tak vyhrali na umelom trávniku Petržalky najtesnejším rozdielom.

Rakytovce s cenným skalpom Bánovej, Podkonice a Kováčová na favoritov nestačili

Kováčovú čakala v 9. kole ťažká úloha, keď vycestovala na pôdu lídra tabuľky. Domáce Kalinovo potvrdilo rolu favorita, keď sa v prvom polčase ujalo vedenia po góle Chovana. V druhom polčase pridal ďalšie dva góly Martin Hudek, a Kalinovo tak porazilo Kováčovú rozdielom triedy.

Aj Podkonice hrali vonku proti silnému súperovi. Dolný Kubín, ktorý je aktuálne na druhej priečke, otvoril skóre v 19. minúte po zásahu Kolorédyho. Nováčik súťaže z Podkoníc dokázal na tento zásah odpovedať, keď krátko pred prestávkou vyrovnal na 1:1 Martin Sedliak. Jediný gól hosťom napokon na bodový zisk nestačil, keďže v 72. minúte rozhodol o výhre Dolného Kubína Otruba.

Rakytovce sa v súboji tretieho so štvrtým predstavili v Bánovej, kde vybojovali cennú výhru. O jediný gól stretnutia sa postaral Adam Bobrovský, ktorý naskočil do hry po prestávke z lavičky a už v 47. minúte skóroval po Staršieho prihrávke do samostatného úniku. Rakytovce tak po výhre najtesnejším rozdielom predbehli Bánovú v tabuľke a dostali sa na tretie miesto.

Badín deklasoval Medzibrod, Šalková zdolala Málinec

Program 9. kola IV. ligy skupiny JUH priniesol aj súboj dvoch mužstiev z okolia Banskej Bystrice, v ktorom Badín hostil Medzibrod. Podľa očakávania zvíťazil Badín, ktorého hráčom vyšiel koniec prvého a začiatok druhého polčasu. V 38. minúte otváral skóre z bieleho bodu Lukáš Laksík, tesne pred prestávkou zvýšil na 2:0 hlavičkou po rohu Michal Bíreš a v 50. minúte spečatil stav na konečných 3:0 Erik Hudec. Viac o tomto zápase sa dozviete a bohatú fotogalériu nájdete v samostatnom článku.

V sobotu hrala doma aj Šalková, ktorá privítala tabuľkovo vyššie postavený Málinec. Hostia sa ujali vedenia v 26. minúte po presnej krížnej strele z uhla v podaní Blahutu. Šalková odpovedala ešte do prestávky, keď v 39. minúte rozvlnil sieť hlavičkou po centri z ľavej strany Matej Pánik. Domáci v druhom polčase strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sa po dlhom nákope za obranu hostí dobre zorientoval Pánik, ktorý v 66. minúte pridal svoj druhý gól v zápase.

Partizán Čierny Balog hral doma bez gólov proti Poltáru. Rovnako 0:0 remizoval aj Zvolen, ktorý tak po piatich prehrách v rade konečne bodoval. Viac o zápase Hajnáčka – Zvolen, ako aj fotogalériu z tohto stretnutia, nájdete v sumári nižších súťaží na ZVonline.sk.

Gólové hody v derby, Selce porazili Brezno, Ľupča deklasovala Hriňovú

V V. lige skupine C sa odohralo poriadne zaujímavé 9. kolo. Pozornosť pútalo najmä derby Jakub – Sásová, v ktorom hostia viedli po polhodine hry už 0:3 po dorážke Olivera Ďurtu, zásahu Reného Turčana a gólovej koncovke Andreja Dubovického po centri z ľavej strany. Hráčom Jakuba sa však podarilo v rozmedzí 33. a 36. minúty vyrovnať na 3:3. Michal Čief najprv z voleja z hranice šestnástky znížil na 1:3, následne preloboval brankára vo vnútri pokutového územia Zdenko Cimerman a Čief pridal svoj druhý gól v zápase po nádhernej ďalekonosnej strele.

V úvode druhého polčasu sa Jakubu podarilo zavŕšiť obrat, keď Čief premenil pokutový kop a skompletizoval tak hetrik. Diváci v Jakube čakali na ďalší gól do 67. minúty, kedy po rýchlom protiútoku vyrovnal na 4:4 Mário Markovič. Už o dve minúty na to ponúkol ďalší pekný futbalový moment Michal Čief, ktorý spoza pokutového územia vystrelil presne k ľavej tyči hosťujúcej brány, čím sa postaral už o svoj štvrtý gól v zápase. Aj na tento zásah dokázal odpovedať Markovič, ktorý sa v 78. minúte presadil z dorážky. Posledné slovo mali domáci, o ktorých výhre 6:5 rozhodol parádnou strelou z priameho kopu v 81. minúte Miloš Mišány. Z derby Jakub – Sásová, ktoré prinieslo gólové hody, vám prinášame aj fotogalériu.

O góly nebola núdza ani v dueli Slovenská Ľupča – Hriňová. Nováčik súťaže, ktorý v tejto piatoligovej sezóne ešte neprehral a vedie tabuľku, potvrdil rolu favorita. Po prvom polčase viedla Ľupča 4:1, keď sa za domácich presadili Marek Vaňo, Tomáš Klinec, Ivan Pipich a Samuel Ternuščák. V úvode druhého dejstva zvýšil na 5:1 svojím druhým gólom v zápase Klinec. Hostia z Hriňovej následne skorigovali stav na 5:3, no posledné slovo mala Ľupča, keď na konečných 6:3 spečatil Adam Klinčík.

Selce sa proti tabuľkovo vyššie postavenému Breznu dostali do vedenia už v 6. minúte zásluhou Lukáša Rišu, ktorý sa trafil z priameho kopu. V 22. minúte zdvojnásobil vedenie domácich Filip Koctúr. Brezno sa vrátilo do zápasu v 56. minúte gólom Trajteľa, no o desať minút na to prinavrátil Selciam dvojgólové vedenie Patrik Klačan. V 69. minúte síce znížil na 3:2 z priameho kopu Molčan, no Selčania si už tesné vedenie postrážili a vyhrali 3:2.

Priechod uspel na pôde Ľubietovej, Hronec zvíťazil v Lučatíne

V nedeľu už od 13.00 sa v Ľubietovej odohral súboj nováčika I. triedy s Priechodom, ktorý do tejto súťaže vypadol z piatej ligy. Do zápasu vstúpili lepšie hostia, ktorí otvorili skóre v 13. minúte, keď sa po centri z rohového kopu strelecky presadil Filip Vajda. Domáci Baník zareagoval v 29. minúte gólom Ondreja Zeleňanského, ktorý v úniku preloboval brankára hostí. Priechod išiel opäť do vedenia v 40. minúte po štandardke a presnej hlavičke Františka Černáka. V úvode druhého polčasu sa po centri za obranu dostal ku gólovej koncovke Martin Štulajter, a Priechod tak vyhral v Ľubietovej 1:3. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Neohrozený líder tabuľky I. triedy z Osrblia vyhral aj v deviatom zápase sezóny, keď doma podľa očakávania porazil Nemeckú jednoznačným výsledkom 4:0. Darí sa aj Hroncu, ktorý ešte neprehral a tentokrát vyhral najtesnejším rozdielom v Lučatíne po góle Michala Adamoviča zo 79. minúty.

Dúbravica aj Mičiná uštedrili súperom dvojciferný debakel

Najnižšia súťaž – II. trieda priniesla v 9. kole už tradične niekoľko divokých výsledkov. Mičiná doma rozdrvila Pohronskú Polhoru 11:1, pričom až šesť gólov si pripísal Zdenko Binder. Jedenásť gólov nastrieľali aj hráči Dúbravice, ktorí pritom proti Hiadľu ani neinkasovali. Za Dúbravicu sa štyrikrát strelecky presadil Andrej Drako. Vysoko vyhrala aj rezerva Tatrana Čierny Balog, ktorá porazila Tajov výsledkom 8:2. Riečka je po výhre rozdielom triedy na pôde Polomky už druhá v tabuľke.