V nedeľu 17. novembra, na tridsiate výročie nežnej revolúcie, sa na najväčšom banskobystrickom sídlisku v Sásovej uskutočnil v poradí už 10. ročník miniligového turnaju Sásovan cup.

Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) od roku 2016 prevzali tradíciu organizovania turnaja po zaniknutej Správe športových a telovýchovných zariadení mesta, ktorá tento turnaj založila v roku 2010 pre Sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží. Na turnaji sa predstavilo päť mužstiev, ktoré si zmerali sily v telocvični na Magurskej ulici systémom jednej skupiny (hry „každý s každým“).
Turnaj bol až do posledných zápasov dramatický a o víťazovi turnaja sa rozhodlo až v predposlednom zápase turnaja, keď tím ZAaRESu v bráne s mladučkým brankárom Šimom zdolal Veteránov 2:1. Nováčik turnaja Veteráni tak obsadili druhé miesto a ďalší nový účastník Ortotech skončil na bronzovej priečke. Stabilní účastník FC Salve a premenovaný tím Bistra u Katky – Royal Deluxe, tak zostali tentokrát bez pohára, ktoré boli pripravené pre prvých troch ocenených. Na putovnom pohári tak tretíkrát po sebe pribudne družstvo ZAaRESu.

Povedal po turnaji:

Martin Majling (organizátor turnaja):  „Na desiatom ročníku sa nám tentokrát predstavilo päť družstiev. Teší ma, že stále zachovávame myšlienku turnaju zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo, čoho dôkazom je vynikajúca priateľská atmosféra na turnaji. Tento rok nám bohužiaľ z pracovných dôvodov chýbali chalani z policajného tímu, ale stabilita v podobe FC Salve ostala našťastie zachovaná! Počas dekády sledujem miernu obmenu tímov, ale niektoré tradičné tímy sa zúčastnia skoro každý rok a preto patrí veľká vďaka chalanom Lacimu Ševčíkovi a Mišovi Dienovi z FC Salve, Mrváňovcom z Bistra u Katky a Jankovi Faškovi od policajtov. Verím, že z nových tímov sa taktiež postupom času stanú stabilní účastníci a chalani sa budú radi vracať na Sásovan cup.“

Výsledky Sásovan Cupu 2019

Veteráni – FC Salve 2:1
ZAaRES – Royal Deluxe 6:0
Ortotech – Veteráni 1:2
Royal Deluxe – FC Salve 3:0
ZAaRES- Ortotech 3:3
Veteráni – Royal Deluxe 3:1
FC Salve – ZAaRES  1:3
Ortotech – Royal Deluxe 6:3
ZAaRES- Veteráni 2:1
FC Salve – Ortotech 1:3

Konečné poradie Sásovan Cupu 2019

1. ZAaRES  – 10 b
2. Veteráni – 9 b
3. Ortotech – 7 b
4. Royal Deluxe – 3 b
5. FC Salve – 0 b

Víťazi od zavedenia putovného poháru v roku 2012:

2012 Ivan Šabo Team
2013 ŠKP B 200
2014 FC Salve
2015 Bistro u Katky
2016 FC Salve
2017 ZAaRES
2018 ZAaRES
2019 ZAaRES