V poslednom domácom zápase základnej časti privítali hráči UMB hockey team rumunský celok Sapientia U23. Favoritom zápasu boli jasne zverenci trénera Opátha, ktorí bojovali o prvé miesto v tabuľke. Na druhej strane oblieha Sapientia predposlednú priečku zo siedmich tímov. O víťazovi rozhodla efektivita premenených šancí.

Úvod zápasu kontrolovali domáci hráči. Dokázali sa ľahko dostávať do útočnej tretiny Sapientie a vytvoriť si tak viacero nebezpečných gólových príležitostí. Úvodného gólu sa dočkali v 10. minúte, keď Adamčík potiahol puk, vystrelil pomedzi betóny a poslal UMB hockey team do vedenia. Hostia sa však po góle nevzdali a všemožne sa snažili dobyť bránku Gašparoviča. V 15. minúte dokázali domáci odskočiť na rozdiel dvoch gólov a Adamčík si tak pripísal druhý presný zásah.

Druhé dejstvo začalo opäť zvýšenou aktivitou hráčov Banskobystrickej univerzity. Pomer striel hovoril jasne v prospech lídra bodovania. Na 3:0 zvýšil Koyš, ktorý po nahodení od Sapara dorazil puk za chrbát Elekesa. Pri chuti ostal aj Adamčík a v 26. minúte spečatil svoj hetrik. O efektívnosti útoku svedčili využité šance. Blízko ku gólu mal Rybár, ale v trestnom strieľaní jeho kľučku gólman hostí s prehľadom vykryl. V 36. minúte zadelil ďalšiu ranu súperovi Kadlečík. Zníženie prišlo približne 30 sekúnd po góle Kadlečíka z hokejky Rotha. V druhej dvadsaťminútovke sa presadili za UMB hockey team ešte Mendel a Janák.

Posledné dejstvo tak nasvedčovalo, že sa zápas bude len dohrávať. Zverenci trénera Opátha viedli pohodlným šesťgólovým náskokom. Na 8:1 zvýšil Kamzík, keď hostia prepadli v strednom pásme, v prečíslení dvaja na jedného Kamzík zobral zodpovednosť na seba a  nechytateľnou strelou vymietol pavučinu v bráne. V druhej polovici záverečného dejstva sa po avizovanom vylúčení dokázal presadiť opäť Kamzík. Hostia sa ozvali opäť až v 55. minúte, keď z chyby v domácej obrane vyťažil Roth druhý gól pre Sapientiu. Do streleckej listiny sa však zapísali po jednom góle Koyš, Mendel a aj Sapar. Zápas tak skončil jasnou výhrou hráčov UMB hockey team, ktorí si tak zabezpečili víťazstvo po základnej časti.

EUHL – Banská Bystrica

UMB hockey team – Sapientia U23 12:2 (2:0, 5:1, 5:1)

Góly: 10. Adamčík (Mendel), 15. Adamčík (Brnčal, Mendel), 23. Koyš (Sapar, Rybár), 26. Adamčík (Janák, Gašparovič), 36. Kadlečík (Rybár, Adamčík) 38. Mendel (Brnčal, Novodomec), 40. Janák (Rybár), 47. Kamzík (Melicher, Adamčík), 51. Kamzík (Kadlečík, Adamčík), 56. Koyš (Sapar, Rybár), 58. Mendel (Novodomec, Adamčík), 58. Sapar – 37. Roth (Sillo, Ilyes), 55. Roth (Ilyes, Sillo).

Zostava UMB hockey team: Gašparovič – Kadlečík, Jendrol, Garay, Kacha, Rybár, Adamčík, Kamzík, Cepišak, Petrik, Bukovina, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Švarc, Melicher, Janák, Brnčal, Mendel, Koyš

Zostava Sapientia U23: Benedek, Ilyes, Salamon, Tamirjan, Karda, Nagy-Galaczi, Todor, Laszlo, Simon, Szabo, Balasz, Mark, Boldizsar, György, Ivacson, Sillo, Roth, Hunor, Köllo