Aj tento víkend priniesol mnoho zaujímavých výsledkov v I. či II. lige. Prinášame Vám kompletný sumár z 8. a 9. hracieho kola našich dvoch hokejbalových súťaží doplnený o bohatú fotogalériu.

1.BBHbL – 8. kolo

Hokejbal - 09.05.2015 - Banska BystricaGólové hody sa konali v sobotu súboji banskobystrických Plej Bojs a Cocry Radvaň. Po prestrelke sa mohla tešiť Radvaň, ktorá splnila úlohu favorita. Krupina si poradila so Zvolenom, MiB bol pre ňu vyrovnaným súperom najmä v prvej pätnásťminútovke, po ktorej bol stav 1:1. Druhú tretinu už vyhrala Krupina 1:0 a poslednú 2:1 a tak sa mohla radovať z troch bodov. Debakel sa ušiel Žiaru, vyfasoval ho od One Taxi BB. To prestrieľalo súpera pomerom 25:10 a potvrdilo prečo je lídrom tabuľky. Eagle zase nestačili na Spartans, keď vyslali na súperovu bránu len osem striel, zatiaľ čo súper dvadsaťtri. Hliník nad Hronom podľahol HbK Panthers. Góly padali len v prostrednej tretine, k výhre svojho tímu prispel hlavne kapitán Marián Puškár dvomi gólmi. Voľno mal ŠK 3M MODRÝ KAMEŇ

HbK PLEJ BOJS BANSKÁ BYSTRICA – HbK COCRA RADVAŇ 6:11
HbK DEMONS HLINÍK NAD HRONOM – HbK PANTHERS 1:3
HbK ŽIAR NAD HRONOM – HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA 1:7
HbK EAGLE – HbK SPARTANS 1:5
HbK KRUPINA – MiB ZVOLEN 4:2

1.BBHbL – 9. kolo

Líder súťaže One Taxi opäť nezakopol a zdolal v 9. kole Plej Bojs. Po prvej tretine to bolo vyrovnané 1:1, kľúčová bola druhá pasáž hry, ktorú vyhralo One Taxi jednoznačne 3:0 a to sa javilo ako rozhodujúce, pretože tretia tretina skončila tiež nerozhodne 2:2. Aj v dueli Spartans so Žiarom bola rozhodujúca tretia tretina. V nej vyhral Žiar 3:0 a napriek tomu, že zvyšné dve pätnásťminútovky prehral, tešil sa z troch bodov. Zvolen sa poriadne natrápil HbK Eagle. Až v druhej tretine ho poslal do vedenia Rákovský. V tretej skórovali Lunter a Náter, gól Sýkoru už Eagle na body nestačil. Modrý Kameň rozhodol o svojom triumfe nad Hliníkom už v prvej tretine, po ktorej vyhrával 3:0. Hliník nad Hronom sa teda stále nachádza na dne tabuľky. Panthers nestačili na Krupinu po výsledku 2:5. Nepomohli im ani dva góly Puškára, ktorý bol aj v uplynulom kole správnym vodcom tímu. Pauzovala HbK COCRA RADVAŇ, ktorá stráca na vedúci tím One Taxi štyri body, ale má zápas k dobru.

2.BBHbL – 8. kolo

Jednoznačnú výhru si v sobotu pripísali Foresters v súboji s Rangers. Ešte väčší debakel sa zrodil v súboji Hornej Vsi a Tigers. Pomer striel 33:4 hovorí za všetko, Sharks si rozložili nádielku rovnomerne na každú tretinu 4:0. Najviac sa darilo Záhorcovi, ktorý zaznamenal hetrik a pridal dve gólové nahrávky a ako správny kapitán sa predviedol Mičinec, ktorý si pripísal 2 góly a 3 asistencie. Motyčky prehrali aj šiesty duel v rade, tento raz s Viking Warriors hladko 0:3. Zvolenskí Monarchs tesne podľahli Valaskej.

2.BBHbL – 9. kolo

Hokejbal - 09.05.2015 - Banska BystricaV nedeľňajších súbojoch pokračovala Horná Ves v deštrukcii súperov, Rangers nadelila ,,desiatku“. Do kariet hrá lídrovi tabuľky to, že prvýkrát v sezóne prehrala Radvaň Stars a to s Worms. O dôležitú výhru sa zaslúži Truban s Bendíkom, pričom Worms museli otáčať zápas, lebo po prvej tretine prehrávali 0:1. Foresters si taktiež robia zálusk na prvenstvo a potvrdili to v súboji s Viking Wariorrs. Výborne zvládli prvú časť hry pomerom 3:0, a potom im už stačili tretinové remízy 1:1. Autos BB prehrávali po prvej tretine so zvolenskými Monarchs gólom Žiaka. Druhú tretinu však zvládli bravúrne a otočili na 1:2. V tretej tretine im stačila remíza 1:1, svoj druhý gól pridal Moravčík a hlavne vďaka nemu Autos BB vyhrali. Valaská podľa predpokladov deklasovala Motyčky, išlo o koncert dvoch hráčov. Po štyri presné zásahy dali Dvorský a Kocka a postarali sa o debakel 8:0. Tigers podobne ako v minulom kole vysoko prehrali, nad ich sily boli Serafins, ktorý si pripísali ešte len druhú výhru v riadnom hracom čase.

AUTOS BB – HbK MONARCHS ZVOLEN 3:2
VIKING WARRIORS – HbK FORESTERS 2:5
HbK WORMS – HbK RADVAŇ STARS 2:1
WANDERERS VALASKÁ – ŠK MEDVEĎ MOTYČKY 8:0
RANGERS – HORNÁ VES SHARKS 3:10
HbK TIGERS – SERAFINS EAGLES 2:8

1. HORNÁ VES SHARKS 6 5 0 0 1 32:9 +23 15
2. HbK RADVAŇ STARS 6 4 1 0 1 36:10 +26 14