Uplynulý víkend bolo na programe 14. kolo v obidvoch hokejbalových súťažiach. V 1. lige sa o prvú priečku naťahovali Cocra Radvaň a One Taxi. Druhej lige stále dominovala Horná Ves. Na jej zaváhanie čakali hokejbalisti Worms.

1. BBHbL – 14. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 14.06.2015 - Banska BystricaV súboji Panthers a MiB Zvolenu sa dal očakávať vyrovnaný súboj, no napokon to tak nebolo. Aspoň nie počas prvých dvoch tretín, keďže prvá skončila 1:1 a druhá takisto remízou 0:0. O všetkom rozhodla až posledná časť hry, ktorú ovládli Zvolenčania pomerom 5:1. Ani dva presné zásahy Valenta tak Panthers na body nestačili. Vedúca Cocra Radvaň nezaváhala v súboji so Spartans. Prvú tretinu vyhrali 1:0 zásluhou Baču. Druhú taktiež vyhrali a to 3:1, záverečnú už si mohli dovoliť prehrať 0:1. Spartans sa nemajú za čo hanbiť, Cocre boli vyrovnaným súperom, o čom svedčí aj vyrovnaný pomer streleckých pokusov 20:20. Rovnaký výsledok 4:2 prinieslo aj stretnutie Eagle a Hliníku nad Hronom. Eagle lepšie zvládli tento zápas, pripísali si tretie víťazstvo v priebehu sezóny, Demons zostávajú na dne tabuľky ako jediný tím, ktorý neokúsil chuť výhry. Najväčší rival Cocry – One Taxi, nedal šancu Modrému Kameňu a na Radvaň stráca stále jediný bod. Za Modrý Kameň ešte v úvode prvej tretiny vyrovnával na 1:1 Ďurčov, ale potom to šlo s jeho mužstvom dole vodou. Až 37 striel vyslalo One Taxi na brankára Pastoroka a z toho šesť skončilo v jeho sieti. Postarali sa o ne Laubert, Babic, Michalek, Gutman a dvojgólový strelec Zigo. Krupina zase nepripustila prekvapenie v stretnutí so Žiarom nad Hronom. Súperovi nedovolila presadiť sa, prvú tretinu vyhrala 2:0 gólmi Mitera a Frcku, v druhej gól nepadol a tretiu pasáž hry opäť vyhrali 2:0, keď skórovali Murín a Hanubka.

2. BBHbL – 14. kolo

BBonline.sk - hokejbal - 14.06.2015 - Banska BystricaV derby kola na seba narazili Radvaň Stars a Horná Ves Sharks. V prvej pätnásťminútovke gól nepadol, v druhej sa dvomi presnými zásahmi prezentoval Záhorec a Horná Ves viedla 0:2. V poslednej pasáži hry spoluhráča Záhorca napodobnil dvomi gólmi Schwarz a bolo vymaľované. Napriek vyrovnanému pomeru striel 15:17, vďaka efektivite v koncovke, sa zrodilo jednoznačné víťazstvo Sharks. Pre Radvančanov to bola druhá prehra v rade a ostatné tímy ju v tabuľke preskočili. Tigers schytali poriadny výprask od Worms, ktorí sa vďaka výhre vytiahli už na druhú priečku. Svojmu protivníkovi dovolili len tri strely na bránu, za zmienku stojí hetrik Rastislava Čierneho. Ešte väčší debakel sa zrodil v súboji Viking Warriors s Autos BB. Druhý menovaný tím nedal súperovi šancu. Na bránu vyslal vyše dvakrát toľko striel (32:15), po tretinách 0:3, 0:5 a 1:2 ich rozbili 10:1. Ten jediný čestný zásah Vikingov zaznamenal Slašťan. Motyčky prehrali už jedenásty raz v rade, tentokrát nestačili na Foresters, pričom tí rozhodli o troch bodoch až v záverečnej tretine, v ktorej dali všetky tri góly. Rangers siahali na body v dueli s favorizovanou Valaskou, no napokon sa žiadne prekvapenie nekonalo. V prvej tretine to bolo vyrovnané 2:2, skóre otvoril Kocka, vzápätí za Rangers vyrovnal Vetrák. Vedenie Valaskej vrátil Lupták, ale osem sekúnd pred koncom úvodnej tretiny vyrovnal druhým gólom Vetrák. V druhej tretine sa to však zlomilo. Valaská ju vyhrala 0:3, pričom dva z tých troch gólov dal Kocka a zavŕšil hetrik. Poslednú tretinu síce Rangers vyhrali 1:0 trefou do čierneho od Búrika, na body to ale nestačilo. Tesný výsledok priniesol súboj Zvolenských Monarchs so Serafins Eagles. Srafins zaslúžene vyhrali 2:1, zaslúžene aj preto, že prestrieľali protivníka pomerom 23:8. V prvej tretine gól nepadol, druhú vyhrali Serafins gólom Samoleja a v tretej tretine na 1:1 vyrovnával Nemec. V samotnom závere, šestnásť sekúnd pred koncom o troch bodoch rozhodol Dudáš.

HbK TIGERS – HbK WORMS 0:8
ŠK MEDVEĎ MOTYČKY – HbK FORESTERS 0:3
HbK MONARCHS ZVOLEN – SERAFINS EAGLES 1:2
RANGERS – WANDERERS VALASKÁ 3:5
HbK RADVAŇ STARS – HORNÁ VES SHARKS 0:4
VIKING WARRIORS – AUTOS BB 1:10

1. HORNÁ VES SHARKS 11 10 0 0 1 54:14 +40 30
2. HbK WORMS 11 8 1 0 2 72:15 +57 26