V 3. kole celoslovenskej časti 1.ligy žien privítali hokejistky Banskej Bystrice súperky z Prešova.

ŽHK Iskra Banská Bystrica – ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 0:7 (0:0, 0:3, 0:4)

Góly: 22. J. Štofaníková, 25. J. Štofaníková, 32. S. Štofaníková, 45. Fortunová,  52. S. Štofaníková, 53. M. Stašová, 56. Čarnoká,  vylúčené: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely: 14:35.

Rozhodovali: Jakubec, Sleziak, Kúdeľová, stretnutie sledovalo 54 divákov.

Zostava BB: Úradníková (53. Ďaďová) – Karvašová, Chmelíková – Lamperová, Tomaškinová – Čutková, Sabolčinová, Finďová – Borovjaková, Kaliská, Giertlová – Fedorová
Trénerka: Gabriela Sabolová

Hosťujúce hráčky mali od úvodných minút hernú prevahu, gólovo sa však presadili až na začiatku druhej tretiny gólom Jany Štofaníkovej, ktorá o tri minúty neskôr pridala po úniku popri pravom mantineli aj svoj druhý gól v zápase. V 32. minúte zvyšovala na 0:3 jej spoluhráčka Slavomíra Štofaníková. Domáce hráčky boli v útoku veľmi málo aktívne a prešovskú brankárku výrazne neohrozili. Aj záverečná tretina bola v réžii hosťujúcich hráčok, hoci aj na strane Banskej Bystrice pribudlo niekoľko streleckých pokusov. No zatiaľ čo puky z hokejok domácich hráčok končili v lapačke hosťujúcej brankárky, Prešovčanky sa gólovo presadili až štyrikrát. V 45. minúte zvyšovala na rozdiel štyroch gólov Andrea Fortunová, v 52. minúte pridala svoj druhý gól v zápase Slavomíra Štofaníková a o minútu neskôr skórovala Miroslava Stašová. Domáce hráčky sa aj naďalej strelecky trápili, nevyužité zostali aj ich dve presilové hry. Konečný siedmy gól do brány Banskej Bystrice strelila v 56. min hosťujúca Lucia Čarnoká.

V utorok 1. novembra cestujú Bystričanky do Zvolena, kde ich čaká neľahká odveta víťazného zápasu spred troch týždňov.