UMB hockey team odohral v stredu 9. marca od 17.30 h ďalší domáci zápas v rámci Európskej univerzitnej hokejovej ligy, keď privítal mužstvo Sapientia U23. Zo stretnutia, v ktorom hokejisti UMB podľahli rumunskému tímu po predĺžení, vám prinášame aj fotogalériu.

Banskobystrický univerzitný hokejový tím sa pred stredajším stretnutím naposledy predstavil na ľade UK Praha, kde v posledný februárový deň zvíťazil vysoko 2:9. Zápas proti tímu z Rumunska bol však na góly chudobnejší. Domáci ubránili v prvých dvoch tretinách 4 oslabenia a približne stovka prítomných divákov sa dočkala prvého gólu až v tretej tretine. Hokejisti UMB využili v 47. minúte svoju prvú presilovku, keď David Šoltés prihral na modrej čiare Adamovi Sapárovi, ktorý tvrdo vypálil a po odraze od betónu brankára hostí doklepol puk do odkrytej bránky Kristián Janáček – 1:0.

Bystričania ale najtesnejšie vedenie neudržali, keďže v predposlednej minúte riadneho hracieho času sa v početnej prevahe presadili aj hráči tímu Sapientia U23, konkrétne Elod Karda, ktorý presnou strelou švihom z ľavého kruhu vyrovnal na 1:1. Zápas tak išiel do predĺženia a krátko pred jeho koncom zrýchlil po ľavej strane klziska Levente Banceanu, ktorý zakončil svoj únik gólovo, čím rozhodol o výhre rumunského celku. Hokejisti UMB tak získali len bod, v tabuľke EUHL sa držia naďalej na druhej priečke.

Lukáš Opáth, tréner UMB hockey team: „Taký je hokej, urobili sme dve chyby a tento zápas bol ukážkou, ako môže lepší tím prehrať. Nemyslím si však, že sme hrali tak dobre, ako sme si želali, pretože Sapientia mala tretí zápas za tretí deň, mali sme to využiť. Aj keď sme mali trošku navrch, myslím si, že sme mali mať navrch viac. Dnes sme si to mali postrážiť, urobili sme zbytočný faul, tam sme mali dať aj gól. Dostali sme gól v oslabení a v predĺžení sme urobili chybu, pritom my sme mohli dať v predĺžení dva-tri góly. Chlapci sa musia naučiť, že je to o detailoch, blíži sa play-off, a tam rozhodujú úplné detaily.“

EUHL – štvrtok 24.02.2022 – Zimný štadión Banská Bystrica

UMB hockey team – Sapientia U23 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 47. Janáček – 59. Karda, 65. Banceanu. Rozhodovali: Štefík – Mišek, Kováčik. Stretnutie sledovalo približne 100 divákov.

Zostava UMB Hockey Team: Mosný (Gašparovič) – Kadlečík, M. Jendroľ, Čollák, D. Petrík, Šidlovský, Vlk, Šoltés, Pokrievka – Chamula, Koptev, Smatana, Kamzík, Svitek, Sapár, Novodomec (C), Tenkel, Jablonský, Janáček, Daniš, Grežďo. Tréner – L. Opáth