V poslednom predvianočnom domácom zápase sa v rámci 36. kola hokejovej Slovnaft extraligy stretli v šlágri kola domáci barani s prvými Košicami.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Košice 2:1 po s.n. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

góly: 39. Hudec (Hvila, Paľov) – 18. Dravecký (Jenčík, Homer)

Zostavy:

HC ‘05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník Bambúch, Kubka. Kolba, Vantroba. Biro, Vizváry – Tománek, Hudec, J. Sýkora – Paľov, Hlinka, Hvila – Rumpel, Šechný, Kútny – Vartovník, Heizer, Hamrák.

HC Košice: Hudáček – Homer, Tabaček. Grman, Šterbák. Šeda, Deyl. Slimák, Mat. Chovan – Vorel, Kristek, Miklík – Bartoš, Jenčík, Dravecký – Andrašovský, Frolík, Tomík – Huba, Baláž, Gmitter.

Zápas sa začal vo vyrovnanom tempe. Prvú vážnu šancu mal Kristek, ktorý v oslabení ušiel útočiacim baranom, no sám pred Šimonovičom neuspel. Jeden z najzaujímavejších momentov celého zápasu prišiel však až o pár minút neskôr. V čase 6:30 sa veľký počet divákov rozhodol zahádzať plochu, a na ľade sa objavilo množstvo cudzích predmetov. Tentokrát však nešlo o výtržníctvo, ale o dobrosrdečnosť a veľkodušnosť divákov, ktorí takýmto spôsobom deťom, tráviacim Vianoce v nemocniciach, venovali plyšovú hračku. V ďalšom priebehu prvej tretiny mohol otvoriť skóre zápasu Tománek, ten však z bezprostrednej blízkosti minul Hudáčkovu bránu. Na druhej strane pohrozil sľubným pokusom Jenčík. Hostia predsa len strelili gól ako prvý. V 18. minúte sa predviedol Dravecký, ktorý využil voľný priestor pred bránou. Prvá tretina sa tak uzavrela za stavu 0:1.

Druhá tretina začala v rýchlom tempe, šance sa však rodili proti kvalitnému súperovi ťažko. Veľká možnosť vyrovnať prišla až počas vylúčenia Deyla. Šechný mal na hokejke čistý gól, nezvolil však najšťastnejšie zakončenie, ktoré mu brankár hostí zachytil. V rovnovážnom stave bola hra vyrovnaná a zápas vonkoncom nebol stratený. V 29. minúte sa štadión radoval z Tománekovho gólu, ale videorozhodca posúdil, že puk neprešiel bránkovou čiarou. Tlak domácich sa po tomto momente stupňoval a vyvrcholenie prišlo minútu pred koncom druhej tretiny, kedy sa Hudecovi podarilo prekonať košického brankára Hudáčka.

Úvod tretej tretiny sa niesol v znamení presiloviek, či už domáceho alebo hosťujúceho celku, no ani jeden tím nedokázal početnú výhodu na ľade využiť. Prvá vážnejšia šanca prišla v 53. minúte, kedy mal obrovskú šancu Košičan Miklík, no netrafil puk. O tri minúty na to mal gól na hokejke aktívny Tománek, no ruky nad hlavu dvíhal predčasne. V závere sa snažili obe mužstvá rozhodnúť, čo sa im nepodarilo, a tak prišlo na rad predĺženie.

Keďže ani v ňom gól nepadol, rozhodnúť museli trestné strieľania. Za Bystricu najprv Sýkora nedal, Šechný áno a Tománek nie. Keďže sa v bankobystrickej bránke činil Šimonovič a tiež vychytal dva nájazdy, pokračovalo sa v nájazdoch. V druhej sérii Sýkora a Šechný nedali, Tománek áno, Šimonovič opäť chytil dva nájazdy. Rozhodla tretia séria: Kubka najprv nedal, ale jeho košický náprotivok taktiež. Po ňom prišiel Hlinka, ktorý skóroval, a keďže Šimonovič ostal neprekonaný, rozhodol o víťazstve Banskej Bystrice.