Po tom, čo banskobystrickí hokejisti prišli o výhru v prvom kole extraligy v Piešťanoch, sa v utorok podvečer barani predstavili už aj pred domácim publikom. Pod Urpín zavítala Skalica.

HC ’05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Góly: 60. Fajčák – 21. Kuľha, 30. Školiak, 38. Lažo. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1 118 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Meland, Bambúch, Styk, Rosandič, Zošiak – Hudec, White, Kafka – Handlovský, Heizer, Macík – Matoušek, Zigo, Chovan – Lamper, Hegyi, Fajčák.

Zostava HK 36 Skalica: Lipovský – Vyrúbalík, Ketner, Srnec, Kozák, Stano, Barák – Kuľha, Školiak, Sloboda – Lažo, Stieler, Obdržálek – Kutálek, Preisinger, Šátek.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, Banska Bystrica, 17.9.2013Skalica bola od prvých minút aktívnejším tímom na ľade, aj keď najväčšiu šancu prvej časti hry mal azda v deviatej minúte domáci Lamper. Z viacerých šancí ale zverenci trénera Vladimíra Országha nedokázali vyťažiť.

V druhej tretine ich preto z efektivity vyškolili hostia. V 38. sekunde druhej časti hry prekonal Kalembu Martin Kuľha. Aj keď to ešte baranov vzpružilo do ďalšej snahy, tú ukončil v 30. minúte Školiak, ktorý po Slbodovej prihrávke zvýšil vedenie hostí. Keď brankára domácich prekonal pomedzi betóny v 38. minúte ešte aj Miroslav Lažo, bolo zjavne rozhodnuté.

Nič na tom nezmenil ani priebeh tretej tretiny. Banskobystričanom sa nedala uprieť snaha, lenže ich koncovka bola naďalej nepresná. O čestný úspech sa napokon postaral šesť sekúnd pred koncom zápasu Ľuboš Fajčák, ktorý zúžitkoval prihrávku Dominika Hegyiho.

Už v piatok o 18.00 h je vo Zvolene naplánované prvé tohto sezónne súťažné derby.