V nedeľu 2. októbra sa treťoligisti z banskobystrického regiónu predstavili na ihriskách súperov. Viac sa darilo Hamšíkovcom z Rakytoviec, z ich duelu v Beluši vám prinášame aj fotogalériu.

Hamšíkovci prišli v Beluši o vedenie, dvakrát inkasovali z penalty

A-mužstvo RSC Hamsik Academy vycestovalo v nedeľu do Beluše, kde o 15.00 h nastúpilo na stretnutie 9. kola III. ligy Západ proti druhému celku tabuľky. Hamšíkovci z Rakytoviec boli povzbudení poslednou domácou výhrou s Martinom.

Už v 8. minúte sa ujali vedenia domáci, keď Adam Vávro fauloval v šestnástke Patrika Krčulu a Roman Holíček premenil penaltu strelou do pravého dolného rohu brány Lukáša Högera – 1:0. Hostia odpovedali v 25. minúte po tom, čo Biljalj Iseni vysunul do ľavej strany pokutového územia Viktora Vondrysku, ktorý presnou placírkou vyrovnal na 1:1.

Autor vyrovnávajúceho gólu RSC Hamsik Academy už v 31. minúte zavŕšil obrat. Iseni z priameho kopu spoza šestnástky natiahol brankára domácich Medarda Vangela a Vondryska sa presadil pohotovo z dorážky – 1:2. Hrotový útočník Hamšíkovcov mohol skompletizovať hetrik v závere prvého polčasu, no svoj únik po nákope Iseniho zakončil nad bránu.

Po zmene strán sa presadila už len Beluša. V 61. minúte prenikol z ľavého krídla do vnútra šestnástky Krčula, Miroslav Neušel išiel do sklzu a loptu vytesnil na roh, no hlavný arbiter David Bláha nariadil pokutový kop. Holíček sa z bieleho bodu opäť nemýlil, keď Högera prekonal strelou do pravého dolného rohu – 2:2. Gólman horsí opäť smer strely vystihol, ale na loptu nedosiahol. V závere stretnutia dohrávalo mužstvo z Rakytoviec o desiatich, keďže Adam Jackuliak videl v 86. minúte po svojich protestoch žltú a následne aj červenú kartu.

Peter Venglarčík, tréner RSC Hamsik Academy: „Hodnotenie zápasu má trošku horkú pachuť, pretože naozaj skromne a s úctou k súperovi treba povedať, že sme stratili dva body. Nerád komentujem rozhodcov, ale tentokrát, pri druhom pokutovom kope, to bol extrém. Z tohto pohľadu samozrejme smútok, ale bod z Beluše je pre nás veľmi dôležitý. Mužstvo, ktoré dalo najviac gólov v súťaži, sme v podstate, na jednu šancu zo štandardky, do nejakej vážnejšej šance nepustili, čo je výborná vizitka našej defenzívnej hry. Veľmi som sa potešil, že sa konečne presadil hrotový útočník. Po prvej penalte sme boli pokojní, sústredili sme sa na to, že sme prišli bodovať. Po peknom góle Vondrysku na 1:1 sme pridali ešte gól na 1:2. V druhom polčase sme hrali takisto aktívne, súpera sme do ničoho nepúšťali, hral taký fyzický futbal, ale sme to vzadu veľmi dobre uhrali, uskákali a boli sme celkom dobre organizovaní. Potom prišiel sporný moment, ale musím pochváliť chlapcov. Máme teraz také konzistentné výkony. Pre nás je najdôležitejší ten výkon, a pomaličky prichádzajú aj výsledky. Dúfam, že budeme pokračovať v zbieraní bodov. Hlavne sme si pomohli psychicky. Chlapci veria tomu, čo robíme. Výborný bod u silného súpera.“

III. liga Západ – 9. kolo – nedeľa 02.10.2022 – Beluša

FK Beluša – RSC Hamsik Academy 2:2 (1:2)

Góly: 8. (pen.) a 62. (pen.) Holíček – 25. a 31. Vondryska. ŽK: 30. Jánošík, 60. Krčula, 72. Holíček – 49. Kapor, 74. Marchuk, 82. Sojka, 86. A. Jackuliak. ČK: 86. A. Jackuliak. Rozhodovali: Bláha – Borsányi, Štepanovský. Diváci: 250

Zostava FK Beluša: Vangel – Beňo, Jánošík, Schiszler, Knižka, Gajdošík, Holíček, B. Ďuriš (46. Janček), Bryndziar (46. Derka), Hrenák (C), Krčula
Tréner: D. Kramlík

Zostava RSC Hamsik Academy: Höger – Vávro (54. Jovančević), Gaško, Kapor, Iseni – Neušel (75. Kolláti), Sojka (C) – A. Jackuliak, Mašulovič (88. Ždánsky), Marchuk – Vondryska (75. Bobrovský)
Tréner: P. Venglarčík

Podkonice nestačili na Galantu

Mužstvo Podkoníc sa v rovnakom čase predstavilo v Galante, kde už v 16. minúte prehrávalo 2:0. Po polhodine hry pridali domáci tretí gól, tentokrát z pokutového kopu. V 81. minúte spečatil stav na konečných 4:0 Tomáš Hučko.

III. liga Západ – 9. kolo – nedeľa 02.10.2022 – Galanta

FC Slovan Galanta – FK Podkonice 4:0 (3:0)

Góly: 13. Cehula, 16. Viola, 31. Mečiar (pen.), 81. Hučko. ŽK: 26. Eliáš, 34. Hučko – 30. Mat. Turňa, 45. T. J. Gabriš, 84. Horváth. Rozhodovali: Nagy – Hudy, Tománek. Diváci: 150

Zostava FC Slovan Galanta: Repiský – Cehula, Eliáš, Hučko, Mečiar (C), Rajt, Kiss (79. Dibala), Radványi, Mego (87. Repa), Viola (71. Vass), Gonzalez

Zostava FK Podkonice: P. Gábriš – Mihálik, Mat. Turňa (C), Macuľa, Kvietok (64. Kostúr), Melich, Koreň (79. Horváth), Baliak (46. Čilík), Mózer, Tannhauser, T. J. Gabriš (79. Rusko)

14
RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica, o. z.
9 0 2 7 5:32 2

Obaja treťoligisti z banskobystrického regiónu sa v nasledujúcom, 10. kole III. ligy Západ predstavia doma. Hamšíkovci budú v sobotu 8. októbra od 15.00 h hostiť doma v Rakytovciach Nové Zámky. Podkonice zas v nedeľu 9. októbra o 15.00 h privítajú Inter Bratislava.