Hokejové derby dvoch banskobystrických gymnázií prinieslo výbornú atmosféru na tribúny zimného štadióna. Z výhry sa po ročnej prestávke tešili študenti Gymnázia Andreja Sládkoviča.

Minulý rok prerušilo Gymnázium Jozefa Gregora Tajovského víťaznú šnúru „Gaska“ a vyhralo 3:1. Do tohtoročného zápasu vstúpili lepšie hráči „Tajáku“, ktorí prvú tretinu vyhrali tesne 1:0. Po zmene strán sa síce poradilo „Gasákom“ vyrovnať, no ešte do konca tretiny „Taják“ jedným gólom opäť naklonil misky váh na svoju stranu. O všetkom rozhodla tretia časť. V nej sa podaril študentom z „Gaska“ parádny obrat, keď vďaka dvom gólom otočili zápas vo svoj prospech.

Po vlaňajšej prehre si tentokrát študenti „Gaska“ zobrali požičané späť a zvíťazili 3:2.

Gymnázium Andreja Sládkoviča vs. Gymnázium J. G. Tajovského 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)