Výborné 18. miesto vybojoval 17-ročný Banskobystričan Richard Gonda v 3. podujatí Eurocup Formula Renault 2.0, ktorý je súčasťou prestížnej World Series by Renault (WSR). Slovenský talent vo farbách českej stajne Křenek Motorsport dokázal na nemeckom Nürburgringu v nedeľňajšom druhom preteku vylepšiť svoj sobotňajší výsledok o desať priečok.

Gonda počas víkendu využíval tiež alternatívne spôsoby prepravy do boxov

V sobotu bolo počasie v skutku bláznivé a striedanie jasnej oblohy s oblačnosťou a dažďom nikomu neprospievalo. 15-minútová kvalifikácia tak opäť nemala hladký priebeh a Gondovi sa namerali len tri kolá. Najrýchlejšie z nich, 2:00,189, mu stačilo len na 15. rad na štartovom rošte. Z neho nakoniec vyrazil do pretekov veľmi dobre, keď hneď po zhasnutí svetiel získal dve pozície a posunul sa na 26. priečku. Počas priebehu preteku však na vlhkej vozovke stratil kontrolu nad monopostom a získané stratil. V cieli bol nakoniec klasifikovaný na 28. mieste.

„Dnešok bol veľmi náročný a výrazne ovplyvnený počasím. V rannej kvalifikácii sa mi podarilo odísť tri čisté kolá, okruh bol z väčšej časti vlhký a vyžadoval veľa pozornosti. V preteku som veľmi dobre odštartoval a posunul som sa o pár miest dopredu. Potom som po dobehnutí ďalšieho súpera dostal v zákrute hodiny a vzdialil sa mi. V ďalšom priebehu som ešte zvádzal súboje s jedným zo súperov, ktorého sa mi nakoniec podarilo poraziť,“ povedal po závode mladý Banskobystričan. Prvý pretek vyhral Frijns nasledovaný Sainzom jr. a Natom.

Mladý Banskobystričan náročný mokrý pretek v nedeľu zvládol a v ťažkých podmienkach obsadil tohtosezónne maximum, 18. miesto.

V nedeľu sa počasie zhoršilo. Gondovi sa podarilo, rovnako ako v sobotu, kvalifikovať do 15. radu. Celý priebeh kvalifikácie bol sprevádzaný silným dažďom a vyhlásený bol mokrý pretek. Množstvo vody na trati robil jazdcom značné problémy a hneď po štarte došlo k havárii, po ktorej vyšiel na trať safety car. Po reštarte dážď ustal a okruh postupne vysychal. Vpredu krúžili s výrazným náskokom Sainz junior a Kvyat, za nimi sa tvrdo bojovalo.

„Neodštartoval som najlepšie, ale v prvom kole som sa dostal pred niekoľkých súperov. V ďalších okruhoch sa pozície ustálili. Absolvoval som množstvo zaujímavých súbojov. V posledných troch kolách bola trať prevažne suchá a pneumatiky na mokro sa prehrievali, takže som strácal priľnavosť. S tým sa však museli vyrovnať všetci,“ priblížil svoje pocity Richard Gonda, ktorý sa dokázal vyhnúť všetkým kolíziám a nakoniec preťal cieľovú čiaru na kvalitnom 18. mieste.

„Celý nedeľný pretek som si užíval. Podarilo sa mi dosiahnuť výsledkového maxima v tejto sezóne – napriek zlému počasiu po celý víkend. Všetko dopadlo super, formula fungovala bez problémov. Za to chcem poďakovať celému tímu,“ dodal na záver spokojný Richard Gonda.