BBonline.sk, TS MIBA Banská Bystrica, foto: Marek Odaloš | 5.3.2018

V záverečnom kole základnej časti sa MIBE postavili do cesty predposledné Levice. Hostia už vedeli, že sa nevyhnú baráži. Banskobystričania už mali istú účasť v play-off, no v prípade výhry by sa mohli posunúť na siedme miesto, čo by zaručilo hrateľnejšieho súpera v prvom kole.

Domáci vstúpili do duelu aktívnejšie a po góloch Ríšu a Rafanidesa za šesť minút vyhrávali 2:0. Dvojgólový náskok akoby upokojil MIBU, ktorá dovolila súperovi za tri minúty vyrovnať. Následne pozdvihol zástavu Banskej Bystrice kapitán Michal Čief, no nešťastný vlastný gól Dobrotu opäť vyrovnal misky váh. V závere ale Ondrej Dobrota svoje zaváhanie napravil a vrátil domácich späť na koňa.

Gólové hody pokračovali aj v druhej dvadsaťminútovke. Prítomní diváci videli až jedenásť gólov, z toho sedem skončilo za chrbtom domáceho gólmana Mráza. Obidve mužstvá sa preťahovali vo vedení a do 39. minúty nikto nevyhrával viac ako o jeden gól. V tom čase vyrovnal na 8:8 z penalty Levičan Viliam Rakica a čakalo sa, komu lepšie vyjde záver vyrovnaného stretnutia. V tej istej minúte mali hostia výbornú šancu, no Michal Čief zabránil lopte smerujúcej do brány rukou a nasledovalo vylúčenie a pokutový kop. Pavol Gabaš ho premenil a v záverečných sekundách poistil výhru Levíc Bačík, ktorý dokonal hetrik.

Varta futsal liga – 18. kolo – Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica vs. Futsal Team Levice 8:10 (4:3)

Góly: Ríša 2, Rafanides 2, Vajda, Dobrota, Greško, Čief – Bačík 3, Kazár 2, Rakica, Suljič, Gabaš, Tóth, Dobrota (vlastný). ŽK: Tóth (Levice). ČK: Čief (Banská Bystrica). Zápas sledovalo 200 divákov

Zostava MIBA: Mráz – Bambušek, Vajda, Ríša, Samson, Čief “K”, Dobrota, Greško, Jakuba, Širka, Tužinský, Rafanides

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner Banskej Bystrice): “Posledný zápas základnej časti sme doma proti zo začiatku odovzdanému súperovi nezvládli. Celý duel sme robili chyby v defenzíve, náš výkon nemal potrebnú iskru a nevychádzalo nám skoro nič okrem powerplay. Premárnili sme si teda možnosť skončiť na siedmom mieste a hrať v play-off proti prijateľnejšiemu súperovi ako je Slovan.”

Výsledkami posledného 18. kola skončila základná časť, osem najlepších postúpilo do play-off a dvaja poslední do baráže o najvyššiu súťaž. Futsalisti MIBY skončili na 8. mieste, mrzieť ich môže hlavne zaváhanie v poslednom zápase, pretože v prípade víťazstva by sa posunuli na 7. priečku a dostali by za súpera Lučenec.

Z ôsmeho miesta teda dostali Banskobystričania najťažšieho možného súpera – obhajcu titulu ŠK Slovan Bratislava futsal. Séria hraná na dve víťazné stretnutia štartuje odštartuje v utorok 13. marca v Bratislave, odveta je na programe v piatok 16. marca o 20.00 pod Urpínom.