V súťažiach Banskobystrického zväzu malého futbalu je tento víkend na programe posledné kolo tréningových zápasov, z ktorých prvá porcia sa odohrala v piatok večer. Prinášame vám kompletný sumár piatkových tréningových stretnutí aj s fotogalériou zo zápasov Lazio – Galacticos a SKYY-BŠ – Unios.

Tréningové zápasy tímov 1. ligy – piatok

Skackavá – 1. FC DAN 5:0 kontumačne

Lazio sa ujalo vedenia v súboji s Galacticos po góle Ján Medveďa, no po dvoch góloch Róberta Greška a jednom presnom zásahu v podaní Erika Gaška sa hráčom Galacticos podarilo do prestávky otočiť skóre. Lazio dokázalo v druhej 25-minútovke zmazať dvojgólové manko dvomi gólmi Lukáša Ševčíka. Posledné slovo však mali Galacticos, o ktorých výhre rozhodol svojím tretím gólom v zápase Greško. Z tohto tréningového stretnutia vám prinášame aj fotogalériu.

Lazio – Galacticos 3:4 (1:3)

Góly: L. Ševčík 2, J. Medveď ml. – R. Greško 3, E. Gaško. ŽK: R. Chomistek – E. Gaško, F. Rafanides

V druhom piatkovom tréningovom zápase v Jakube na seba narazili mužstvá predposledného SKYY-BŠ a druhého Uniosu. Tento duel už nebol vyrovnaný tak, ako predošlý zápas. Dominovali v ňom hráči Uniosu, ktorí vyhrali oba polčasy zhodne 5:1 z ich pohľadu. Na dvojcifernom debakli sa až piatimi gólmi podieľal Peter Stacho. Aj z tohto tréningového stretnutia vám prinášame fotogalériu.

SKYY-BŠ – Unios 2:10 (1:5)

Góly: J. Puzio, M. Číž – P. Stacho 5, J. Sojka 2, R. Elek 2, J. Varga

Tréningové zápasy tímov 3. A ligy – piatok

FK Plus potvrdzovalo rolu favorita v súboji s ToJeJedno od úvodu zápasu, keď po prvom polčase viedlo o štyri góly. V druhom dejstve zabrali hráči FK Plus ešte viac, keď aj vďaka šiestim gólom Ivana Majera pokorili dvojcifernú hranicu presných zásahov a celkovo zvíťazili 10-gólovým rozdielom. AC Tornádo vstúpilo do stretnutia s Fončordou lepšie ako súper, keď sa ujalo vedenia 2:0. Hráči Fončordy však dokázali ešte do prestávky znížiť na 2:1 a v druhom polčase otočiť stav stretnutia vo svoj prospech. Piatkový program tréningových stretnutí tímov z 3. A ligy v Nike aréne pod fakultou uzavrel súboj Starých pánov s ALK TÍMom. Starí páni nedali svojmu súperovi šancu. Uštedrili mu dvojciferný debakel, ku ktorému prispel piatimi gólmi Peter Matúška.

ToJeJedno – FK Plus 4:14 (3:7)

Góly: R. Fodor st., F. Petráň, A. Bobok, E. Petráň – I. Majer 6, J. Matyo 3, F. Medvec 3, N. Szomor 2

AC Tornádo – FC Fončorda 4:6 (2:1)

Góly: K. Mišiak 2, P. Giertl, M. Mokrý – M. Kapusta 2, M. Piddubnyi 2, A. Bondarchuk, M. Chovan. ŽK: K. Mišiak – A. Bondarchuk

Starí páni – ALK TÍM 13:1 (5:1)

Góly: P. Matúška 5, V. Čaniga 4, M. Suržin 3, P. Cajka – P. Holubčík

Tréningové zápasy tímov 3. B ligy – piatok

V súboji Amatérov s Adrenalínom platil po 25 minútach vzácne vyrovnaný stav 3:3, pričom všetky góly Amatérov v prvom dejstve strelil Tomáš Tuček. Aj Adrenalín našiel vo svojich radoch strelca hetriku. Postaral sa oň Tomáš Gajdoš, ktorý tak pomohol svojmu tímu zvíťaziť po lepšom druhom polčase zo strany Adrenalínu. Na góly chudobný bol duel medzi Malonas a RUNom. V prom polčase sa nepodarilo skórovať ani jednému mužstvu. V druhej polovici zápasu naklonili misky váh na svoju stranu hráči Malonas, o ktorých výhre rozhodol dvomi gólmi Juraj Lupták. Za RUN sa dokázal strelecky presadiť len Radoslav Štefanišin. V poslednom piatkovom tréningovom zápase 3. B ligy na Tatranskej sa líder tabuľky Ortotech stretol s predposlednou Hrčou. Ortotech podľa očakávania dominoval a najmä vďaka Konderovi a Ďurtovi, ktorí strelili hetrik, pohodlne zvíťazil.

FK Amatéri – Adrenalín 4:6 (3:3)

Góly: T. Tuček 3, M. Pilát – T. Gajdoš 3, M. Beňadik 2, K. Polák. ŽK: M. Tuček, L. Hazucha – R. Mydlo, M. Pocklan, I. Medveď

Malonas – RUN 2:1 (0:0)

Góly: J. Lupták 2 – R. Štefanišin. ŽK: J. Lupták

Hrča – 1. FC Ortotech 2:7 (0:3)

Góly: A. Fartel 2 – P. Konder 3, O. Ďurta 3, E. Muránsky. ŽK: P. Homola

Výsledkový servis a video zostrihy vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.