Druhý ročník podujatia banskobystrického Občianskeho združenia New Faces opäť spojil športovcov pre dobrú vec. V športovej hale Dukla na Štiavničkách sa stretli známi futbalisti i hokejisti, aby podporili čarovanie úsmevov detí, ktoré bojujú s rakovinou.

Aj keď dôležitým nebol výsledok benefičného zápasu, pred azda z polovice zaplnenou športovou halou na Štiavničkách sa viac futbalovo darilo tímu v modrých farbách. Ten z väčšej časti tvorili tunajší hráči, respektíve futbalisti a hokejisti Banskobystričanom dobre známi. Dokázali si počas stretnutia vytvoriť výraznejší náskok najmä vďaka spoľahlivým brankárom. V prvom polčase to bol pozorný Peter Boroš a v druhom prekvapivo hokejový obranca Lukáš Bambúch. Aj hviezdny útok Ďuriš – Jakubko, ktorý skvele doplnil brankár hokejových baranov Róbert Slipčenko, dokázal v efektivite prevýšiť Halenára s Lietavom. Sily na palubovke sa ale postupne vyrovnali, a aj s prispením organizátorov sa napokon zrodila benefíciám prináležiaca remíza 12:12.

Zostava Belasí: Peter Boroš (FK Dukla), Lukáš Bambúch (HC ’05) – Jakub Sylvestr (Aue), Branislav Kubka (HC ’05), Róbert Slipčenko (HC ’05), Viktor Pečovský (MŠK Žilina), Michal Pančík (FK Dukla), Jakub Považanec (FK Dukla), Jakub Hronec (České Budejovice), Michal Ďuriš (Viktoria Plzeň), Dávid Limberský (Viktoria Plzeň), Martin Jakubko (Amkar Perm).

Zostava Bieli: Martin Chudý (FC Nitra), Juraj Pančík (Podbrezová), Gabriel Snitka (Podbrezová), Peter Maslo (Ružomberok), Tomáš Ďubek (Ružomberok), Lukáš Greššák (Ružomberok), Jozef Adámik (Tatran Prešov), Erik Grendel (Slovan Bratislava), Juraj Halenár (Slovan BratislavaI), Ivan Lietava (Spartak Trnava), Igor Kotora (FC Nitra).

„Sú tu samé hviezdy. Či už na našej strane Maťo Jakubko a Mišo Ďuriš a ďalší alebo na strane súpera Juraj Halenár a spol. Vedel by som si predstaviť s nimi hrávať aj spolu za jeden klub,“ povedal stredopoliar Dukly Banská Bystrica Michal Pančík. „Keby sa nám to podarilo, určite by to nebolo zlé,“ zareagoval jeho bývalý spoluhráč – reprezentačný útočník Martin Jakubko.

Omnoho dôležitejším ako výsledok zápasu bol ale výsledok podujatia. „Každý z nás sem prišiel za dobrou vecou. A je to dobré aj pre nás, že sa môžeme pohýbať aj cez sviatky. Som rád, že tu môžem byť,“ hovorí Michal Pančík. Bez rozmýšľania prijal pozvánku aj Martin Jakubko: „Vlani sa mi to nepodarilo, ale teraz som mal voľno a rád som prišiel. Mám s onkologickými ochoreniami osobnú skúsenosť. Viem, čo prežívajú ľudia, keď niekto z ich rodiny ochorie a som len rád, že môžem aj takto pomôcť.“  Podujatie napriek menšiemu záujmu verejnosti opäť splnilo svoj účel. „Prvý rok vyšiel veľkolepo, deťom sme potom čarovali úsmevy počas celého roka. Automaticky sa patrilo čarovať úsmevy aj naďalej. Zapojilo sa jedenásť z dvanástich prvoligových klubov, plus druholigová Podbrezová. Sami za mnou prišli hokejisti HC ’05, že sa chcú zapojiť. Prekvapila nás účasť českého reprezentanta Dávida Limberského z Viktorie Plzeň. So záujmom športovcov sme spokojní, trochu sme ale sklamaní banskobystrickou verejnosťou, ktorá neprišla až v takom hojnom počte, ako sme čakali,“ zhodnotil organizátor Vladimír Ivan.

Napriek menšiemu záujmu verejnosti sa vďaka zbierkam priamo v šatniach klubov, prispením samotných hráčov, ale aj verejnosti a dražbe dresov podarilo na dobrú vec vyzbierať 7 177 Eur. Suma bude opäť použitá na podporu detí na klinike Pediatrickej onkológie a Hematológie v Banskej Bystrici.