V rámci 19. kola II. Triedy skupiny A privítal banskobystrický Savon tím bojujúci o popredné pozície TJ Tatran Harmanec. Savon chcel v súboji s favorizovaným Harmancom nadviazať na trojbodové ťaženie s Hiadeľom z konca marca, kedy ho doma zdolal 2:1. Bola to ešte len jeho štvrtá výhra, Tatran ich má na konte až desať. Naposledy si schuti zastrieľal na štadióne v Balážoch, kde triumfoval proti rezerve Seliec 7:3.

ŠKM Savon Banská Bystrica – TJ Tatran Harmanec 5:3 (1:2)

Góly: Bútora 2, Jurčo, Urban, Mrváň – M. Rýs, Gregor, Kiedžuch. Zápas sledovalo 30 divákov.

Zostava ŠKM Savon Banská Bystrica: Muránsky – Rosinský, Fábry, Badinský, Buzák, Bútora, Bango, Rudnický, Pupala (80. Urban), Jurčo (88. Mrváň), Kuník

BBO_0288Zostava TJ Tatran Harmanec: Lapiň – Grajzer (20. Matejka), Rečkovič, M. Rýs (60. Slančik), Matta, P. Rýs, Daubner, Gregor (66. Kiedžuch), Mamczur, Lovás, Murgaš

Začiatok vyšiel hosťujúcim hráčom, keď už v 10. minúte otvorili skóre stretnutia. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Miroslav Rýs a poslal Harmanec do vedenia. Domáci však nezložili zbrane a do prestávky ešte stihli vyrovnať zásluhou Patrika Jurča, ktorý využil rýchly protiútok a v samostatnom úniku prekonal brankára Lapiňa. Hosťujúci favorit sa však z inkasovaného úderu rýchlo oklepal a vďaka presnému zásahu Gregora sa dostal do vedenia. Polčasový sumár bol tak 1:2 z pohľadu Savonu.

BBO_0382
Šimon Bútora strieľa svoj druhý gól v zápase a posiela Savon prvýkrát do vedenia

Domáci hráči nastúpili do druhej štyridsaťpäťminútovky ako vymenení. Svojho súpera zatlačili, ale výraznejšiu šancu si nevypracovali. Naopak Harmanec hrozil z rýchlych protiútokov. Veľkú šancu na zvýšenie vedenia pre hostí mal Daubner, na šťastie domácich trafil ale len brvno Muránskeho brány. Šťastie pri Savone však nestálo o pár minút neskôr, keď sa domácim nepodarilo odpratať loptu z vlastnej šestnástky a striedajúci Kiežduch dotlačil loptu do siete – 1:3. To, čo sa však udialo v nasledujúcej pasáži, by čakal asi málokto. Najprv domáci Bútora a potom striedajúci Urban po chybách obrany Harmanca duel vyrovnali. V 86. minúte prišla ruka v pokutovom území hostí a nasledovala jedenástka. Tú premenil Šimon Bútora a poslal domácich po prvýkrát do vedenia. V záverečných minútach ešte prikrášlil vedenia Savonu Mrváň. Domáci sa tak mohli po heroickom závere tešiť z troch bodov, naopak Harmancu zostali len oči pre plač.