Keďže plánované prípravné stretnutia s Liptovským Mikulášom (streda) a Sereďou (sobota) boli pre zdravotné problémy na strane súperov zrušené, futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica si na piatok 21. januára dohodli duel s Rohožníkom, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu. Zápas hodnotil tréner Dukly Stanislav Varga a dvojgólový strelec Jakub Šulc.

V súboji dvoch druholigistov mala od úvodného hvizdu (11.00 h) navrch domáca Dukla. V 9. minúte zahrával priamy kop spoza pokutového územia Róbert Polievka, ktorého strelu hostia zblokovali. Skóre stretnutia sa mohlo meniť v 14. minúte, kedy Polievka v šestnástke posunul jemným dotykom loptu Dávidovi Richtárechovi, ktorý zblízka trafil brankára hostí. Aj pri ďalších dvoch príležitostiach Dukly bol Polievka. Najlepší strelec Bystričanov v aktuálnej druholigovej sezóne v 18. minúte po prihrávke z pravej strany z vnútra pokutového územia tesne minul ľavú tyč brány hostí a v 31. minúte mieril nad z priameho kopu spoza šestnástky.

Hráči Rohožníka si vypracovali ojedinelú príležitosť v 32. minúte, kedy smeroval na Matúša Hrušku Viktor Vondryska, no brankár Dukly dobre povybehol a zneškodnil pokus útočníka hostí. V závere prvého polčasu zaujala ešte Polievkova strela z hranice šestnástky smerujúca vedľa ľavej tyče brány hostí a zakončenie Davida Depetrisa do rukavíc brankára Rohožníka z vnútra pokutového územia po Slaninkovej prihrávke z ľavej strany.

Tréner domácich Stanislav Varga urobil cez polčasovú prestávku dve zmeny. Hrušku vystriedal v domácej bráne Július Nôta a namiesto Svena Jurčišina vybehol na umelý trávnik Jakub Šulc. Dukla mala aj v úvodnej 15-minútovke druhého dejstva navrch, no bezgólový stav sa zatiaľ nemenil. Po vyše hodine hry urobil kormidelník domáceho MFK ďalšie štyri striedania, pričom zmenil rozostavenie domácich hráčov na 4-4-2. Skóre sa po prvýkrát menilo v 66. minúte, kedy vyšla domácim spolupráca dvoch striedajúcich hráčov. Lukáš Kojnok prihral z pravej strany pred bránu, kde Viktor Tóth dosiahol na loptu a doklepol ju medzi tri tyče – 1:0.

Dukla onedlho zdvojnásobila svoje vedenie, keď v 69. minúte po Slaninkovej prihrávke z ľavého krídla zakončoval presne k tyči z hranice päťky David Depetris – 2:0. Výbornú pasáž zakončili Bystričania tretím gólom v rozmedzí šiestich minút. V 72. minúte sa totiž po autovom vhadzovaní dobre zorientoval v šestnástke hostí Jakub Šulc, ktorý zvýšil na 3:0. V závere zápasu pridali domáci aj štvrtý gól, keď si na kolmú prihrávku vzduchom nabehol za obranu hostí Adam Hanes a v prečíslení nezištne prihral lepšie postavenému Šulcovi, ktorý nemal problém zakončiť do odkrytej brány a pridať tak svoj druhý gól v zápase. Futbalisti banskobystrickej Dukly tak za takmer stáleho sneženia na umelej tráve na Štiavničkách porazili v prípravnom zápase druholigový Rohožník presvedčivo 4:0.

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „Mali sme hrať zajtra, takže ten tréningový proces bol iný, prispôsobili sme sa tomu. Sme radi, že Rohožník bol na sústredení v Tatrách, išli okolo, tak sme to využili, keďže ani oni nehrali zápas. Dá sa povedať, že obaja sme si pomohli. Nám to pomohlo určite, zápas splnil účel. Chlapci urobili to, čo mali a ideme ďalej. Zápas ukázal, že keď naši hráči zabiehajú za obranu, tak je to pre súpera ťažké. Bolo by dobré, keby sme to robili aj naďalej. V druhom polčase sa ukázalo, že tie nábehy sú pre súpera nebezpečné. Rohožník je dobrý súper, aj v poslednom zápase sme s nimi mali problémy, až kým sme ten zápas nerozhodli. Chlapci si museli zvyknúť na ten terén, lebo sme trénovali v iných podmienkach a teraz napadol sneh. S loptou sa pracovalo inak, terén bol iný, chlapci si na to zvykli a v druhom polčase už ukázali, čo v nich je.“

Jakub Šulc, útočník MFK Dukla Banská Bystrica: „Pri mojom prvom góle sme rýchlo rozohrali aut, čo bolo super, treba využiť takúto šancu. David Depetris mi to dobre dal a pre mňa to už bolo ľahšie, rovnako ako pri druhom góle do prázdnej brány, tam bola výborná lopta za obranu na Aďa (Adam Hanes, pozn. red.). Bol to len náš druhý zápas v príprave, stále sa zohrávame. Čo som videl, chalanom sa v prvom polčase šmýkalo. Rohožník mal toho za sebou tiež dosť. Čo som počul, včera mali ťažký tréning. Ale dobre, treba aj takéto zápasy. Určite nás také čakajú aj v lige, takže sa na to treba pripraviť.“

Prípravný zápas – piatok 21.01.2022 – Umelá tráva na Štiavničkách – B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Rohožník 4:0 (0:0)

Góly: 66. V. Tóth, 69. Depetris, 72. a 89. Šulc

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška (46. Nôta) – Prikryl, Kupčík (62. Hanes), Pišoja – Slaninka, Richtárech (62. Willwéber), Uhrinčať (62. V. Tóth), Migaľa – Polievka (62. Kojnok), Depetris, Jurčišin (46. Šulc) (tréner – S. Varga)

Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrajú ďalší zápas na domácej pôde v sobotu 29. januára od 13.00 h proti fortunaligistovi MFK Zemplín Michalovce.