Quantcast

Na ľade trápiacej sa Banskej Bystrice sa v 13. kole hokejovej Tipsport extraligy predstavili Bratislavčania. Gólová naháňačka nakoniec skončila úspešnejšie pre hostí, katom Banskobystričanov sa stal niekdajší „baran“ Bulík.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Góly: 10. Tománek (Paľov, Haverinen), 23. Kokavec (Češík, Kapuš), 38. Sýkora (Brňák, Cebák) – 5. Bulík (Balej, Bohunický), 12. Bulík (Bakoš), 31. Šatan (Hudáček, Preisinger), 51. Bulík (Skokan, Balej), 60. Šatan (Hudáček)

Zostavy:

HC ’05 Banská Bystrica: Kostúr – Bambúch, Haverinen, Cuník, P. Huba, Brňák, Cebák, Kubka – Tománek, Jokila, Ján Sýkora – Kútny, Paľov, Kristoffersson – M. Kokavec, Kapuš, Češík – T. Hričina, Heizer, Marcinek

HC Slovan Bratislava: Konrád – Dobroň, Bohunický, Švarný, Jass, P. Frühauf, I. Ďatelinka – L. Hudáček, Kukumberg, Šatan – M. Bakoš, Preisinger, A. Kudrna – M. Sloboda, Bulík, Balej – J. Cíger, D. Skokan, Buc

Zápal pre hru Banskobystričanom nechýbal, gólovo však opäť ťahali za kratší koniec

Kostúrove kvality vyskúšali ako prví Hudáček a Šatan. Domáceho brankára a obranu však zaskočil až exbaran Bulík, ktorý sa presadil z ľavého kruhu po Balejovej nahrávke spoza brány. Vyrovnanie priniesla 10. minúta a presilovka 5 na 3. V nej prevetral streleckú hokejku Tománek, ktorý dorazil bombu Paľova a využil tak druhú z 53 presiloviek baranov v tejto sezóne. Vyrovnané skóre však dlho nevydržalo. Poza chrbáty obrancov si totiž do voľného priestoru nepozorovane nakorčuľoval Bulík a do odkrytej brány udre gólovo po druhýkrát. Opäť dotiahnuť súpera sa domácim takmer podarilo počas signalizovaného vylúčenia, radosť z gólu však pokazili rozpažené ruky hlavného arbitra Konca.

Vyrovnanie prišlo v úvode druhej tretiny. Češíkovu strieľanú prihrávku zrazil za chrbát bratislavského brankára Kokavec, pre ktorého to bol vôbec prvý gól v banskobystrickom drese. A hneď mohol pridať aj druhý, no v brejku Konráda neprekvapil. Na pohľad pekný hokej dostal ďalšiu vzpruhu v polovici stretnutia, kedy sa hostia opäť ujali vedenia, tentokrát zásluhou Šatana. Aj do tretice sa však podarilo „nulapäťkám“ vyrovnať, zručný Sýkora využil kúsok voľného priestoru a individuálne zakončil.

Pre posledné dejstvo bol charakteristický pomalší a pozornejší hokej. To platilo do 50. minúty, kedy sme mali možnosť sledovať hneď tri stopercentné šance. Tá Kristofferssonova ako aj dve bratislavské však skončili len na pozorných brankároch. Radosť z gólu prišla až necelých deväť minút pred koncom, Bulík pripísal hattrick a upravil skóre na 3:4. Vyrovnané stretnutie s miernou prevahou “baranov” pokračovalo, no výsledok bol upravený už len gólom do prázdnej domácej brány.