Na Štiavničkách bol v utorok na programe odvetný zápas semifinále Slovnaft Cupu. Dukla potrebovala na vyrovnanie postupového skóre vsietiť jeden gól a neinkasovať, čo bolo v oslabenej zostave, akú mal tréner Zaťko proti Žiline k dispozícii veľmi náročné. Pre karty mu totiž chýbali Poljovka s Pančíkom, zranil sa aj stopér Gyӧmbér, a tak túto pozíciu netradične musel zastať útočník Matúš.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:0

ŽK: 65. Považanec, ČK: 63. Ceesay, Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 2 210 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš – Savič (78. Bažík), Matúš, Vajda, Turňa, Hučko, Hlinka, Považanec (68. Augustín), Rejdovian, Kuzma, Laksík (81. Šovčík).

Zostava MŠK Žilina: Krnáč – Nunes, Pečovský, Piaček, Mabouka, Angelovič (90.+ Novák), Gergel (87. Škriniar), Bello, Barčík (75. Deza), Pich, Ceesay.

Už v druhej minúte zápasu Ceesay v páde sklepol loptu pred Barčíka a ten prudkou strelou natiahol Petra Boroša a z následného rohového kopu ohrozil bránu domácich aj Bello, no jeho strela bola tečovaná na ďalší kop z rohu, z ktorého už nič nehrozilo. Dukla pohrozila Žiline po sérii nepresných centrov v ôsmej minúte, kedy sa k lopte dostal Marek Hlinka, no jeho strela sa odrazila od zadákov Žiliny mimo Krnáčovú bránu. Nasledovala séria nepresností na obidvoch stranách a tak sa snažili domáci hráči dostať pred bránu zeleno-žltých jednoduchými nákopmi, čo im vyšlo v 17-tej minúte, no Turňovu loptu trafil hlavou Hučko len na hranici pokutového územia a trajektória letu lopty určite nemala takú podobu, ako si prial. Dukla mala v nasledujúcich minútach územnú prevahu a postupne sa snažila prísť na to, ako sa dostať za žilinskú defenzívu, ktorá sa už od úvodu stretnutia javila trochu nervóznym dojmom. Po polhodine hry dostal výbornú loptu Hučko, no tiesnený Maboukaom nedokázal loptu vystreliť s dostatočnou razanciou. O 5 minút na to sa hostia previnili nedovoleným zákrokom na Hučka a následnému Hlinkovmu priamemu kopu chýbalo len pár centimetrov k vytúženému otvoreniu skóre. Tri minúty pred koncom prvého polčasu sa dostali k slovu opäť Žilinčania prostredníctvom Barčíkovej prudkej strely, ktorú reflexívne odhlavičkoval Vajda na piaty rohový kop Žilinčanov. Z toho pramenilo iba dvojminútové obliehanie pokutového územia Dukly.

V druhom polčase úroveň hry upadla a divákov zdvihol zo sedadiel až v 61. minúte Marek Hlinka keď z bezprostrednej blízkosti Krnáčovej brány trafil loptu v sklze vedľa ľavej žrde. V 64. to už bol ale iný vzruch. Momodou Ceesay za zachoval veľmi nešportovo, keď udrel lakťom za ním stojaceho stopéra Martina Matúša. Rozhodca Fajčík túto situáciu nevidel a tak sa musel poradiť so svojim asistentom, na ktorého pokyn bol Ceesay vylúčený. Už o minútu bola udelená karta aj na domácej strane, no Jakub Považanec si za faul vyslúžil žltú kartu. Od 70. minúty už Dukla nepustila hosťujúcich hráčov na vlastnú polovicu a za stáleho dažďa sa podporovaná vyše dvetisíc divákmi čoraz častejšie dostávala do šancí. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času sa nakrátko udomácnili v domácom pokutovom území Žilinčania a domáci videli cestu za gólom už len cez nakopávané lopty. V nadstavenom čase sa ešte hostia dožadovali odpískania faulu na samostatne prenikajúceho Dezu a následne sa Dukla s plným počtom hráčov tlačila do útoku. Svoju poslednú šancu však nepremenila na nič vážnejšie a tak sa napriek vyrovnanému dvojzápasu v bardejovskom finále predstaví o gól lepší MŠK Žilina a FK Senica, ktorý v odvete zmietol Zlaté Moravce 3:0.