Hráči banskobystrickej Dukly po úvodných dvoch výhrach prehrali v Ružomberku, ale nedeľňajší zápas so Žilinou napriek tomu sľuboval vyrovnanú a futbalovo kvalitnú partiu. Aj keď prvý polčas červeno-bieli nezachytili, mladíci Dukly v druhom polčase ukázali, že na zázraky sa veriť oplatí. No to čo predviedli však nebol zázrak, ale poctivý futbal, ktorý ocenili aj tri tisíce divákov na tribúnach Štiavničiek.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 3:3 (0:2)

Góly: 53. Brašeň, 70. Považanec, 78. Slančík – 14. Akakpo, 41. Bello, 77. Mabouka. ŽK: 57. Nosko, 87. Chrien – 72. Jelič, 76. Piaček. Zápas na Štiavničkách sledovalo 3 080 divákov.

Zostava FK Dukla: Rodinger – Turňa, Podstavek, Nosko, Teixeira, Faško, Brašeň (87. Chrien), Peňaška (46. Považanec), Ľupták (45. Savič), Slančík, Jurčo.

BBO_2047Zostava MŠK Žilina: P. Le Giang – Žilák, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes, Pečovský, Guba, Bello, Škvarka (67. Mabouka), Pich (67. T. Majtán), Jelič (77. Paur).

Od začiatku zápasu diktoval tempo žilinský celok. Za prvú štvrťhodinku si vytvorili tri príležitosti. Pri dvoch z nich bol bývalý hráč Dukly Róbert Pich, jednu mal Bello, avšak ani jedna nepriniesla väčšie nebezpečenstvo pre gólmana Dominika Rodingera. Prvýkrát žlto-zelení udreli gólovo v 14. minúte, kedy sa presadil hlavou Serge Akakpo, ktorý si výborne naskočil na rohový kop režírovaný Michalom Škvarkom a bolo to 0:1. Nepríjemný je fakt, že zbytočnému rohovému kopu predchádzalo nedorozumenie medzi Branislavom Ľuptákom a Pavlom Jurčom, ktorý sa nezhodli pri odkope. Už o 4 minúty pohrozila Žilina znova. Bol to na pravo operujúci Dávid Guba, ktorý sa ocitol sám pred Rodingerom a napálil to k vzdialenejšej pravej tyči. Strážca svätyne domácich dobre zareagoval a končekmi prstov vytlačil loptu mimo bránu. Prvú šancu Dukly na gól si vytvoril Jurčo, no jeho efektná pätička z bezprostrednej blízkosti mierila tesne nad hornú tyč. V 33. minúte zaujala akcia Fabiána Slančíka spolu s Jakubom Brašeňom. Druhý menovaný strieľal z hranice šestnástky, ale Lé Giang stál v správnom čase na správnom mieste a zasiahol. Päť minút pred koncom sa do šance dostával Pavol Jurčo, pre ktorého vybojoval loptu Slančík. Jurčo mal síce náskok pred Piačekom a rútil sa sám na gólmana Žiliny, avšak ďaleko si predkopol loptu a z náznaku niečoho veľkého nebolo nič. V zápätí sa potvrdilo staré známe ,,nedáš – dostaneš“. Z ľavej strany poslal loptu presne na hlavu nikým netiesneného Bella jeho spoluhráč Dávid Guba. Vyloženú príležitosť Issiaka Babatounde Bello s prehľadom využil a ,,upratal“  loptu do odkrytej brány a rázom Žilina videla o dva góly. BBO_2356V samotnom závere zaujala štandardka, ktorú zahral Pavol Jurčo. Rozhodol sa vystreliť a bola to poriadna delovka, ktorá presvišťala tesne nad brvnom a dôležitý kontaktný gól do šatne tak z toho nebol.

Druhé dejstvo prinieslo veľa atraktívnych futbalových momentov a zvratov. Osem minút po hvizde hlavného arbitra Kráľoviča znížil kapitán Banskobystričanov Jakub Brašeň. Gólu predchádzala strela Slančíka a neistý zákrok Lé Gianga, ktorý vyrazil loptu pred seba a Brašeň sa už nepomýlil. V 61. minúte vrcholila snaha domácich vyrovnať. Jurčo dobre podržal loptu na hrote, počkal si na spoluhráča a aktívny Brašeň z hranice šestnástky vypálil tesne nad. O chvíľu ho napodobnil aj Jakub Považanec, no tentoraz to bolo z ešte väčšej vzdialenosti. O sebe dali vedieť po dlhom čase aj ,,Šošoni“. Nunes prestrčil loptu šikovne na Picha, ten v súboji jeden na jedného proti Rodingerovi neuspel. Veľkú snahu nebolo možné uprieť útočníkovi Dukly, Pavlovi Jurčovi. Po rohovom kope sa dostal k zakončeniu a znova pri gólmanovi žilinského celku stáli všetci svätí, keď Jurčo minul strelou z prvej hornú tyč o pár centimetrov. V 70. minúte už prišlo zaslúžené vyrovnanie. BBO_2284Najprv neúspešne strieľal Jurčo, odrazená lopta skončila na kopačke Jakuba Považanca, ktorý neváhal a aj keď z ťažkej pozície, predsa vymietol pavučinu pravého horného rohu brány. Následne prišiel mierny útlm na oboch stranách, bolo to len ticho pred búrkou. Desať minút strávil na ihrisku čerstvý Ernest Mabouka a stačilo mu to na skórovanie. Z dobrých dvadsiatichpiatich metrov vyslal nečakanú krížnu strelu k pravej tyčke a uspel. Žilina opäť držala opraty zápasu vo svojich rukách. Ale len približne 60 sekúnd. Po tom, ako Brašeň vyviezol loptu a založil útočnú akciu sa v spleti kopačiek dostal k lopte Fabián Slančík. Potiahol loptu smerom k bráne a zoči-voči gólmanovi Žiliny bol úspešný a vyrovnal na 3:3. Pútavú prestrelku, v ktorej za 23 minút padli 4 góly, už nerozšíril o presný zásah žiadny zo strelcov a zápas, v ktorom zverenci Norberta Hrnčára po celý čas doťahovali vedenie súpera, sa skončil deľbou bodov.