Zimná príprava futbalistov FK Dukla Banská Bystrica vrcholí. Včera odohrali zverenci trénera Ľubomíra Faktora predposledný prípravný duel na umelej tráve v Žiari nad Hronom. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vs. FK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:0)

Góly za Duklu: 63. Válovčan, 75. Garagić.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Savić, Memić, Chupáč, Snitka (85. Neušel), Pančík, Handžić (46. Poliaček), Válovčan (63. Zázrivec), Kostadinov, Kurák (75. Urgela), Vila (46. Garagić)

Futbal - FK Pohronie Ziar nad Hronom Dolna Zdana vs. FK Dukla Banska Bystrica - 20.02.2016 - Ziar nad Hronom

Banskobystričania boli od začiatku lepším mužstvom, no paradoxne to boli oni, ktorí ako prví inkasovali. V 25. minúte po dobrom centri z pravej strany jeden z domácich útočníkov hlavičkou prekonal Boroša. Vojaci sa tlačili dopredu, no vytúžený gól neprišiel ani z tutových príležitostí. Zverenci trénera Ľubomíra Faktora v nastolenom trende zahadzovania šancí pokračovali aj v druhom polčase. Až v 63. minúte zachytil chybnú rozohrávku Žiaru Válovčan a v samostatnom úniku prekonal domáceho gólmana. Duklu vyrovnávajúci gól nakopol a o niekoľko minút pridala aj druhý, keď sa presadil Garagič a otočil priebeh stretnutia. Vojaci si tesný náskok už ustrážili a po výsledku 2:1 si pripisujú deviatu výhru v príprave. Negatívom z tohto duelu je však zranenie najlepšie strelca v príprave Belmina Vilu.

Posledný prípravný duel odohrajú vojaci v sobotu 27. februára v Nových Zámkoch. Výkop je o 14.00 hod.

Odohraté prípravné zápasy

Z doterajších jedenástich prípravných zápasov vyhrala Dukla deväť, v ďalších dvoch sa zrodila remíza pri skóre 40:8.

FK Dukla Banská Bystrica vs. TJ Družstevník Veľké Ludince 6:0 (4:0)

Góly: Poliačik 2, Pančík, Kostadinov, Garagič, Vila

FK Dukla Banská Bystrica vs. BMTE-Újbuda FC 3:3 (2:2)

Góly Dukly: Vila (11m), Poliačik, Garagić

MFK Dolný Kubín vs. FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: Snitka

MŠK Rimavská Sobota vs. FK Dukla Banská Bystrica 1:8 (0:4)

Góly Dukly: Vila 3, Kostadinov 2, Garagić, Chupáč, Kurák

FK Dukla Banská Bystrica vs. FK Poprad 1:0 (1:0)

Gól: Pančík

Teplička vs. Dukla 1:5 (1:1)

Góly Dukly: 6.Rejdovian, 64. Garagić (PK), 68. Válovčan, 72. Chupáč, 84. Kostadinov

Zvolen vs. Dukla 1:1 (0:1)

Gól Dukly: Snitka

Dukla vs. Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0)

Gól Dukly: Pančík (11m)

Spišská Nová Ves vs. Dukla 0:6 (0:3)

Góly Dukly: Chupáč, Urgela, Garagić, Kurák, 2 Vila

Dukla vs. Čadca 6:1 (4:0)

Góly Dukly: Vila 4, Snitka, Kostadinov