Banskobystrická Dukla si potrebovala upevniť pozíciu v strede ligovej tabuľky, ale čakal ju náročný zápas so Zlatými Moravcami, ktoré boli ešte cez zimu na druhej priečke v tabuľke.

FK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Adámik. ŽK: 35. M. Pančík – 27. Ľ. Bernáth, 68. K. Mészáros. Zápas sledovalo 1 170 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Turňa, Gyömbér, Adámik, Teixeira – Ľupták – Považanec (63. Savič), M. Pančík (81. Šovčík), Hučko – Peňaška, Vrána (46. Slančík).

FK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce, 13.4.2013, Banská BystricaZostava FC Vion Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Pavol Majerník, Ondráš, Chren – A. Candrák (45.+ Mészáros), Obročník, L. Kováč (68. Škriniar), Hodek (78. Mihálik) – Ľ. Bernáth, Orávik.

Ešte pred úvodným výkopom bol ocenený Martin Poljovka, ktorý dosiahol v uplynulom domácom dueli  400 odohraných zápasov v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

V prvom dejstve bola na šance úrodnejšia jeho prvá polovica. Prvú príležitosť priniesla 4. minúta. V nej sa ocitol Michal Peňaška po tom, ako si obhodil Martina Chrena, potiahol loptu do šestnástky a dostal sa k zakončeniu. Lopta letela tesne vedľa pravej tyče gólmana ViOnu. Následne sa na Štiavničkách rozpršalo, čo využil v 11. minúte na prízemnú skackavú strelu Lukáš Kováč, ktorý predtým povyzvŕtal stopérov Dukly. Jeho pokus skončil tesne vedľa Borošovej brány, ktorý by nemal šancu zareagovať. O dve minúty neskôr prišla ďalšia šanca pre hostí. Kuciak nakopol loptu, tú nezachytil Matúš Turňa, dostala sa k Petrovi Orávikovi, ktorý ešte potiahol akciu smerom do stredu ihriska a nakoniec sa odhodlal k strele, ktorá síce bola nebezpečná, ale nie úspešná. Ďalej zaujal tvrdý, no čistý súboj Michala Obrončíka s Branislavom Ľuptákom, po ktorom boli obaja aktéri ošetrovaní. Neskôr chyboval Boroš, až na druhýkrát dokázal loptu odkopnúť tak ako pôvodne chcel. FK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce, 13.4.2013, Banská BystricaV závere polčasu mohla Dukla dať gól do šatne. Peňaškov volej však s námahou Kuciak zneškodnil a do šatne sa išlo za bezgólového stavu.

Úvod druhého polčasu veľa vzruchu nepriniesol. Až v 56. minúte si fanúšikovia Dukly mohli vydýchnuť, keď si Norbert Gyömbér takmer vrazil loptu do vlastnej brány, no našťastie pre neho aj jeho spoluhráčov lopta letela tesne nad bránu. O šesť minút prišla veľká možnosť pre Tomáša Hučka, ktorý sa po rohovom kope Jakuba Považanca dostal v spleti kopačiek k zakončeniu, ale trafil len do Martina Kuciaka. Oko futbalového fajnšmekra potešila pekná akcia Zlatých Moraviec. Na jej konci priťukol loptu Andrej Hodek pre Petra Orávika, ktorý bez prípravy trafil iba reklamné mantinely. Kuriózna situácia nastala v 71. minúte. Fabián Slančík najprv neprekonal gólmana hostí a následne sa ViOn previnil hrou malou domov. Následnú štandardnú situáciu zahral z vnútra veľkého vápna Hučko a napálil to do vybiehajúceho Kuciaka. V závere zápasu nebola k videniu žiadna vážnejšia príležitosť. Avšak v 91. minúte zahrával ViOn rohový kop. Obrancovia Dukly odvrátili nebezpečenstvo, k lopte sa dostal Slančík a napriek tomu, že na moment o ňu prišiel, znovu sa k nej dostal a prihral na šprintujúceho stopéra Jozefa Adámika. Ten sa v samotnom závere presadil strelou do prázdnej brány a rozhodol tak zápas.