Futbalisti banskobystrickej Dukly nastúpili v sobotu v rámci 5. kola II. ligy sezóny 2019/2020 na svojom trávniku proti rezerve ŠK Slovan Bratislava. Fanúšikovia na Štiavničkách videli dobrý výkon svojho mužstva a tretiu domácu ligovú výhru v rade.

Dukla bola navyše povzbudená postupom v Slovnaft Cupe cez Brezno a od začiatku mala hernú prevahu. Už v úvode stretnutia si domáci futbalisti vypracovali viaceré príležitosti, zatiaľ čo hostia sa presadzovať nedokázali. Najväčšiu šancu mal v 27. minúte Matej Starší, ktorý z blízkej vzdialenosti trafil brankára a ten jeho strelu vyrazil. Viktor Tóth následne prestrelil bránu. Domáci futbalisti otvorili skóre v 39. minúte, keď sa po centrovanej lopte dokázal presnou hlavičkou presadiť Róbert Polievka a poslal Duklu do vedenia. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 1:0 pre Bystričanov. Dukla mala navrch aj v druhom polčase. V 54. minúte sa do protiútoku rútil Viktor Tóth, ktorý mal možnosť prihrať na Polievku, ale zvolil strelu, ktorou trafil obrancu hostí.

O 4 minúty neskôr mala Dukla veľké príležitosti zvýšiť na 2:0. Najprv prihrával spätne z hranice bránkovej čiary Jozef Dolný na Staršieho, ktorý trafil vo veľkej šanci brankára hostí a následne z dobrej príležitosti minul aj Snitka. V 62. minúte sa do úniku dostal Polievka, ale jeho strelu dokázal Ružinský zneškodniť. V 64. minúte mal Slovan B veľkú šancu vyrovnať, keď z vnútra šestnástky vystrelil Potoma, ale brankár Nôta ho dokázal skvele vychytať. Následne skvele potiahol loptu v protiútoku Polievka, ktorý dostal loptu cez gólmana hostí a Jozef Dolný ju dokázal doraziť do brány, čím zvýšil na 2:0 pre Duklu. V 72. minúte mohlo byť už 3:0 pre domácich, keď poslal do pokutového územia z pravej strany Matej Starší a Viktor Tóth dobrou hlavičkou len tesne minul ľavú žrď.

Tretí gól prišiel v 78. minúte, keď na pravom krídle nasadil jasličky súperovi Migaľa, a následne svoju skvelú individuálnu akciu korunoval presnou prízemnou prihrávkou, ktorá našla Polievku a ten svojím druhým gólom rozhodol o víťazovi stretnutia. Dukla mala po celý čas navrch a zvýšiť mohla aj v záverečných minútach keď mal dve strelecké príležitosti Starší a Tóth opäť dobrou hlavičkou ohrozil Ružinského. Dukla tak dokázala zdolať ŠK Slovan Bratislava B výsledkom 3:0 a pripísala si tretiu výhru v rade.

MFK Dukla Banská Bystrica vs. ŠK Slovan Bratislava B 3:0 (1:0)

Góly: 39. a 79. Polievka, 64. Dolný. ŽK: 43. Migaľa, 51. Willwéber – 24. Borovský, 51. Herman, 54. Jackuliak. Zápas sledovalo na Štiavničkách 1072 divákov.

Zostava MFK Dukla: Nôta – Savić, Prikryl, Gaško, Migaľa – Snitka, Willwéber – Dolný, Tóth, Starší – Polievka.

Najbližšie sa futbalisti Dukly predstavia v piatok, 23. augusta o 19.00 h v Podbrezovej.