V prvom zápase jarnej časti TIPOS III. ligy Stred privítali Duklisti na umelej tráve na Štiavničkách súpera z Kalinova. Odvetný zápas bol dôležitý pre dobrý štart do súťaže, kedže Bystričania chcú pomýšľať na prvé miesto v tabuľke, kde strácali štyri body na vedúci tím Novohrad Lučenec.

Hráči Kalinova neprehrali posledné tri zápasy a naopak, Duklisti nedokázali posledné zápasy vyhrať. Prvý polčas sa odohral vo vyváženom tempe, kedže oba tímy nechceli rýchlo inkasovať gól. Držanie lopty bolo jednoznačne na kopačkách domácich ale bez vážnych streleckých pokusov. V 15. minúte Daňovský po centrovanej lopte nebezpečne hlavičkoval, avšak loptu brankár Rusnák vytlačil na žŕdku.

V druhom polčase Duklisti zvýšili aktivitu. Vedenia sa však ujali prví hostia, keď v 59. minúte Herich neustrážil Kotáka a ten strelou popod ruky Krejčího upravoval na 1:0. Radosť Kalinova netrvala dlho, pretože domáci hráči dve minúty po inkasovanom góle dorovnali na 1:1. Po dobre zahratom priamom kope dokázal Laksik približne z 20-tich metrov po krásnom voleji smerom k tyčke skórovať. Gól Duklistov povzbudil, kedže v posledných troch zápasov nedokázali skórovať. V 70. minúte mohol Kostúrik strhnúť stav stretnutia pre domácich. Po centri umiestnil hlavou loptu do stredu bránky, kde však stál už pripravený Rusnák. O sedem minút neskôr sa rozvlnila sieť po priamom kope Urgelu, ktorý minul o pár centimetrov ľavý vinkeľ. V nadstavenom čase sa už ale Duklisti radovali, keď po priamom kope nacentroval do šestnástky loptu Kollár, ktorý našiel osamoteného Snitku a ten už pohodlne upravil na konečných 2:1.

TIPOS III. liga Stred – predohrávka 29. kola – Banská Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica vs FK Baník Kalinovo 2:1 (0:0)

Góly: 60. Laksik, 90+1. Snitka – 59. Koták. ŽK: Segeč, Hronec (obidvaja Kalinovo). Zápas sledovalo 320 divákov.

Zostava MFK Duka Banská Bystrica: Krejčí – Herich, Malík (46. Kostúrik), Zumrovski (46. Kollár), Tóth, Laksik, Kolláti (56. Lukáč), Snitka, Búry (46. Valent), Savić (C), Ďanovský (76. Urgela)

Zostava FK Baník Kalinovo: Rusnák – Melicher, Jahuniak, Ivan, Kolka, Karman, Segeč, Koták (85. Vančo), Majkút (76. Hronec), Sarvaš, Alex Vianna Da Silveira Junior

Duklisti odohrajú ďalší zápas na pôde ŠKM Liptovského Hrádka a to v nedeľu 25. marca o 15.00 hod.