Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v sobotu popoludní po prvýkrát na jar predstavili vo Zvolene, kde privítali v stretnutí 22. kola 2. ligy Poprad. Zverenci Stanislava Vargu proti poslednému tímu tabuľky potvrdili úlohu favorita a jednoznačne zvíťazili. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Prvú zaujímavú príležitosť mala Dukla v 10. minúte, keď Vujošević nožničkami minul tyč. Skóre sa po prvýkrát menilo v 15. minúte. Štandardnú situáciu z pravej strany zahrával Frimmel, lopta sa odrazila k Willwéberovi, ktorý z rohu pokutového územia vystrelil presne pod brvno. Stredopoliar Dukly sa tak strelecky presadil v druhom zápase po sebe. Bystričania podľa očakávania dominovali. Aktívny bol najmä Milan Kvocera, ktorý v 21. minúte pri jednej zo svojich krídelných akcií na pravej strane poslal do pokutového územia polovysoký center, na ktorý však dvojica domácich hráčov pred bránou nedosiahla.

Krátko na to sa Kvocera dostal s loptou z pravého krídla až k bráne a jeho prihrávka bola zrazená na roh. Po ňom hlavičkoval Vajda tesne vedľa ľavej tyče Pohorljakovej brány. Mužstvo Popradu si vypracovalo v 26. minúte ojedinelú šancu, keď po Nagyovom centri z pravej strany hlavičkoval do Hruškových rukavíc Legnani. Krátko na to zas na druhej strane prekonal brankára hostí Kvocera a Šarišský odkopol loptu z bránkovej čiary pred Vujoševićom.

V 38. minúte sa Banskobystričanom podarilo zdvojnásobiť svoje vedenie. Postaral sa o to Vujošević, ktorý hlavičkoval presne po Kvocerovom centri z pravej strany. Najlepší strelec 2. ligy sa gólovo presadil už vo štvrtom zápase v rade. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke a domáci mali naďalej viac z hry. Potvrdili to gólom na 3:0 v 54. minúte, ktorý padol po rohovom kope zahranom nakrátko a Vajdovom presnom zakončení z rohu päťky. Pri chuti bol aj Willwéber, ktorý vyslal v 62. minúte ďalšiu strelu spoza šestnástky. Lopta tentokrát minula ľavú tyč Pohorljakovej brány.

Z podobnej pozície to v 76. minúte skúšal aj Starší, ktorého strela bola zblokovaná na roh. Hráči Dukly sa následne usadili v okolí pokutového územia a nedovolili hosťom výjsť z obrany. V 77. minúte vybojoval Laksík loptu pred šestnástkou, Starší prihral na pravú stranu Kvocerovi. Ten poslal loptu pred bránu, kde Hanes doklepol loptu do siete. Po peknej kombinačnej akcii tak zverenci Stanislava Vargu viedli už 4:0. Týmto výsledkom sa zápas napokon aj skončil, keďže v záverečných minútach sa duel prakticky už len dohrával.

2. liga – 22. kolo – 27. 3. 2021 – Zvolen

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 4:0 (2:0)

Góly: 15. Willwéber, 38. Vujošević, 54. Vajda, 77. Hanes. ŽK: 59. Frimmel, 86. Tóth – 89. Kočik.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Frimmel, Nosko, Vajda, Migaľa (80. Lukáčik) – Starší (80. Gonda), Hanes, Snitka (C) (70. Richtárech), Willwéber (80. Tóth), Kvocera – Vujošević (70. Laksík).

Zostava FK Poprad: Pohorljak – Živčák (23. Rokyta, 70. Pollák), Kuc, Šarišský, Kočík, Jurčišin (59. Kuba), Dominik Maliňák, T. Nagy (59. Škyrta), Rumanský (70. Kenroy), Legnani, D. Maliňák.

21 3 0 18 18:63 3

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia v sobotu 3. apríla od 16.00 h  na ihrisku Liptovského Mikuláša v priamom súboji o priebežné prvé miesto v tabuľke.