Futbalisti Banskej Bystrice sa v rámci tohtoročnej zimnej prípravy po prvýkrát predstavili doma na Štiavničkách, kde v stredu o 13.00 h privítali fortunaligové Pohronie. Dukla v zápase viedla a k dispozícii mala aj pokutový kop, no hostia výsledok otočili a pod Urpínom napokon zvíťazili.

Už v 1. minúte sa k streleckému pokusu dostal Polievka, no jeho strela bola zblokovaná obrancom hostí. V 8. minúte išla Dukla do vedenia, keď Polievka naviedol loptu po osi ihriska, prihral na pravú stranu Kvocerovi, ktorý si potiahol loptu do šestnástky a krížnou strelou do pravého dolného rohu Jenčovej brány otvoril skóre. Krátko na to zas z ľavej strany pokutového územia mieril tesne vedľa bližšej žrde Lukáčik.

Pohronie vyrovnalo zo spočiatku nenápadnej situácie v 20. minúte. Spoza pokutového územia strieľal Fadera a lopta brankárovi Balážovi vypadla pred presne dorážajúceho Chvěju. Dukla mohla ísť opäť do vedenia v 35. minúte, keď bol po individuálnom prieniku faulovaný v pokutom území Polievka a Bystričania mali k dispozícii penaltu. Loptu si na biely bod postavil Vuješević, s ktorého málo razantnou strelou po zemi si poradil brankár hostí Jenčo.

V druhom polčase prebrali iniciatívu hostia zo Žiaru nad Hronom. V 50. minúte kopalo Pohronie priamy kop z dobrej pozície, no strela Weira nenarobila Nôtovi problémy. O dve minúty neskôr zas na opačnej strane po narážačke s Polievkom v pokutovom území mieril tesne vedľa Lukáčik. Pohronie išlo do vedenia v 60. minúte, keď po narážačke v strede ihriska ušiel po pravej strane Galuška, natlačil sa až do šestnástky a strelou po zemi prekonal Nôtu.

V 65. minúte kopali hostia štandardku, k lopte sa dostal Pavlík a loptu po jeho zakončení usmernil hlavou do siete svojím druhým gólom v zápase Chvěja. Mužstvo Dukly ešte v závere skorigovalo stav na konečných 2:3, keď sa po Staršieho centri z pravej strany presadil v 87. minúte na dvakrát striedajúci Dolný. Po remíze v Seredi a výhrach s Ružomberkom a rezervou Žiliny tak Dukla po prvýkrát v tejto zimnej príprave prehrala. Z tohto stretnutia vám prinášame aj bohatú fotogalériu.