Repríza vlaňajšieho štvrťfinále Slovnaft Cupu priniesla minimálne v prvom zápase aj rovnaký výsledok. Víťazstvo Dukly sa ale na Štiavničkách v utorkovom zápase nerodilo ľahko.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)

Góly: 80. Karhan (z 11. m) – 82. Pančík, 86. Hlinka; Žlté karty: 37. Gyömbér, 54. Poljovka, 59. Savič, 79. Turňa – 34. Čvirik, 56. Kaščák, 68. Hanzel, 74. Habánek. Stretnutie na Štiavničkách sledovalo 850 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič – Hlinka – Brašeň, Považanec (90. Chrappan), M. Pančík  – Ferenčík (72. Laksík), Slančík (57. Sachňuk).

Zostava FC Spartak Trnava: Rusov – Habánek, Janečka, Čvirik, Hanzel – Kaščák – Gašparík (90. Schranz), Karhan, Vlasko (32. Čarnota), Sabo (78. Tomaček) – Ciprys.

Prvý polčas priniesol po jednej veľkej príležitosti na každej strane a to v priebehu dvoch minút. Za najväčšiu šancu prvého dejstva môžeme považovať hlavičkové zakončenie Michala Gašparíka z 9. minúty. Jeho spoluhráč a zároveň trnavský kapitán mu naservíroval center ako na zlatom podnose a útočník Spartaku sa nepresadil len vďaka výborného zákroku bystrického strážcu svätyne, Tomáša Belica, ktorý vyrazil jeho pokus pohotovo nad bránu. O dve minúty prišla veľká možnosť na skórovanie pre Duklu. Z približne dvadsiatich metrov preveril strelou k ľavej žrdi pozornosť brankára Dobrivoja Rusova, ktorý vyrazil na rohový kop. Za zmienku stojí ešte 35. minúta. Vtedy pálil z dobrej pozície Marek Hlinka. Avšak trafil len svojho spoluhráča Milana Ferenčíka, ktorý stál nešťastne v dráhe strely.

Druhý polčas bol pre divákov na Štiavničkách určite zaujímavejší než ten prvý. Aj keď v istých chvíľach to vyzeralo tak, že jediné čo v tomto súboji padne, budú ďalšie žlté karty a nie góly. Na tie si museli prítomní počkať až do samotného záveru stretnutia. V úvode druhého dejstva zaujala spolupráca dvojice Milan Ferenčík-Fabián Slančík. Prvý menovaný pripravil streleckú pozíciu pre Slančíka, no ten trafil iba na správnom mieste stojaceho gólmana trnavského tímu. Pekný futbalový moment priniesla 51. minúte, keď loptu nádherne umiestnil Marek Kaščák. Tomáš Belic predviedol obdivuhodný zákrok a vyškriabal jeho strelu, ktorá mierila do ľavého horného rohu brány. O pár minút neskôr, keď prebiehala 63. minúta sa blysol prienikom po pravej strane Michal Pančík. Centrom hľadal nabiehajúceho Sakhňuka, pred ktorým uhasil požiar odkopom na rohový kop Kaščák. Od 54. minúty sa rozsypalo vrece so žltými kartami, ktorých padlo v priebehu dvadsiatichpiatich minút až šesť. Následkom poslednej, ktorú obdržal v 79. minúte Matúš Turňa za hru rukou v pokutovom území, bola nariadená penalta, ktorú premenil skúsený veterán Miroslav Karhan a poslal tak Trnavu desať minút pred koncom do vedenia. Ale už o dve minúty neskôr sa tešil z vyrovnania Michal Pančík. Ťažil z aktivity Považanca, ktorého center zachytil Saša Savič a jeho spätnú prihrávku využil  Pančíka vyrovnávajúci gól. Dukle sa dokonca podarilo otočiť nepriaznivý výsledok a to už v 86. minúte. O víťazstve, ktoré dáva ,,Vojakom“ dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou v Trnave, rozhodol Marek Hlinka. Záložník Banskobystričanov využil to, že Pančíkovu strelu vyrazil Rusov presne k jeho kopačkám a loptu upratal do prázdnej brány. Eufóriu na Štiavničkách mohol utlmiť v 92. minúte Patrik Čarnota. Aj v tomto prípade bol Belic tam, kde mal byť a jeho strelu zneškodnil, čím sa pričinil o udržanie si náskoku Dukly, ktorá sa mohla radovať z výhry.

Povedali po zápase

Norbert Hrnčár (tréner Dukly): „Musím našich chlapcov pochváliť za ohromnú bojovnosť, ochotu, nasadenie, morálku a charakter, keď v ťažkej situácii zápas otočili a stratený zápas sme získali naspäť vo víťazstvo. V prvom polčase sme síce držali loptu, ale tempo sme negradovali, kdežto v druhom polčase áno. Bola tam aj kvalita, ale paradoxne, keď gól visel na vlásku, sme inkasovali. Ale ešte raz pochvala za to, že sme to dotiahli do víťazného konca. Ako hovorí kolega, skončil sa len prvý polčas.“

Pavel Hoftych (tréner Spartaka): „Dukla mala v prvom polčase lepšie držanie lopty. My sme dobre kombinovali a prechádzali do rýchlych protiútokov, ale chýbala tam kvalita vo finálnej fáze. V druhom polčase sme prestali kombinovať, aktivitu sme prenechali Dukle, ale napriek tomu sme išli do vedenia. V závere sme namiesto využitia vedenia pustili Duklu do dvoch akcií, z ktorých nám dala pomerne lacné góly z pohľadu kvality našej obrannej činnosti. Napriek tomu sme mohli v závere vyrovnať, kde nám domáci gólman vychytal záverečnú akciu. Je to pohár, pred nami stojí odveta.“