Utorňajšia dohrávka 14. kola Corgoň ligy sa na Štiavničkách niesla v duchu spomienky na tragicky zosnulého len 13-ročného hráča Dukly Filipa Riečana. Okrem minúty ticha na celom Štadióne pred zápasom, si jeho pamiatku pripomenuli aj fankluby oboch tímov.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:0

ŽK: 35. Ferenčík (FK Dukla). Zápas oficiálne sledovalo 1 120 divákov.

Zostava FK Dukla: Belic – Turňa, Poljovka, Gyömbér, Hučko – Hlinka – Brašeň, Považanec (71. Augustín), M. Pančík – Šovčík (52. Sachňuk), Ferenčík (85. Faško).

Zostava MFK Ružomberok: Zich – P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek – L. Lupták, Bielák, Nagy, Almaský (61. Jurkemik, 88. Pekár) – Ďubek – Mukendi (72. Lovás).

Už v 4. minúte sa ukázala v dobrom svetle dvojica Milan Ferenčík a Marek Šovčík. Prvý menovaný pripravil pre Šovčíka veľkú príležitosť. Ten s ňou nenaložil tak ako by sa patrilo a v dobrej pozícii netrafil bránu. O päť minút vyskúšal pozornosť domáceho brankára Tomáša Belica kapitán hostí Tomáš Ďubek. Belicovi lopta vypadla z náručia a bol z toho menší zmätok, s ktorým si nakoniec defenzíva červeno-bielych poradila. Pekný futbalový moment priniesla 15. minúta a delovka Mareka Hlinku, ktorú vyslal stredopoliar Banskobystričanov asi z tridsiatich metrov. Gólman hostí Lukáš Zich vyškriabal loptu nad bránu a s námahou jeho pokus zlikvidoval. Aktivitou hýril po celý zápas kapitán Ružomberku Ďubek, ktorý ukázal, že mu to s loptou naozaj ide. Pätičkou si obhodil Martina Poljovku a vzápätí sa pokúšal spoza šestnástky obstreliť Tomáša Belica. Jeho pokus skončil tesne vedľa pravej tyče. Tri minúty pred koncom prvého dejstva prišla ešte možnosť Dukly na to, aby vsietila gól do šatne. Dobrú prácu odviedol Michal Pančík, ktorý vybojoval pri ľavej postrannej čiare loptu proti Petrovi Maslovi a prihral do šestnástky Milanovi Ferenčíkovi. Ten si pripravil loptu na streleckú pozíciu a jeho tečovaný pokus skončil až na hornej žrdi.

V úvode druhého polčasu, konkrétne v 52. minúte, sa pretlačil do zakončenia Milan Ferenčík a po druhýkrát v zápase zvonila tyčka brány hostí. Po Turňovej dobrej práci v 58. minúte sa dostal k strele Marek Hlinka, ktorý to skúšal zo všetkých pozícii počas celého stretnutia. Jeho rana z prvej bola tečovaná a skončila na kopačke Viktora Sachňuka, ktorý bol na trávniku len šesť minút a už mohol poslať svoj tím do vedenia. Ocitol sa tvárou v tvár gólmanovi Lukášovi Zichovi. Z tohto súboja vyšiel víťazne Zich, ktorý predviedol skvelý reflex a nedovolil azda z troch metrov presadiť sa ukrajinskému útočníkovi. V ďalšom priebehu držala loptu vo svojej moci predovšetkým Dukla, avšak vyloženú šancu si už do konca zápasu nedokázala vytvoriť. Naopak, domácim pohrozil v úplnom závere Martin Nagy, ale Tomáš Belic si s jeho prízemnou strelou hravo poradil.