Banskobystrický futbalový klub avizoval, že  v sobotu mu na domácich Štiavničkách pôjde o veľa. Zostalo však len pri slovách, na trávniku boli červeno-bieli opäť mysľou už v druhej lige.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 1:2 (0:1)

Góly: 64. Šovčík – 12. a 66. Pich. ŽK: 22. Adámik. Stretnutie na Štiavničkách oficiálne sledovalo 1760 divákov.

BBO_5225Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Gyömbér, Adámik, Dionatan Teixeira, Turňa, Hlinka, M. Pančík (75. Faško), Ľupták (46. Považanec), Hučko, Šovčík, Slančík (78. Peňaška).

Zostava MŠK Žilina: P. Le Giang – Mabouka, M. Mravec (62. Paur), Leitner, Ricardo Nunes, Pečovský – Angelovič, Škvarka (66. Barčík), Pich, Majtán (89. Čmelík), Piaček.

Už v 5. minúte prišla najväčšia príležitosť hráčov Dukly v prvom polčase, v ktorej sa ocitol Marek Šovčík. Svoj samostatný únik zakončil strelou k pravej žrdi. Gólman Žiliny Patrik Lé Giang sa natiahol a jeho strelu vyrazil s námahou na rohový kop. O sedem minút prišla prvá veľká šanca pre žlto-zelených a tí sa už na začiatku zápasu dostali do vedenia zásluhou bývalého hráča Dukly. Róbert Pich zúžitkoval presnú prihrávku Stanislava Angeloviča a strelou z prvej nedal Borošovi šancu. V 28. minúte sa k zakončeniu dostal Fabián Slančík, no jeho strela bola zblokovaná na rohový kop a Lé Giang ani nemusel zasiahnuť. V 36. minúte sa predviedol ďalší bývalý hráč Dukly aktuálne obliekajúci dres Žiliny, Viktor Pečovský. Ten si pripravil výhodnú palebnú pozíciu a z hranice veľkého vápna vypálil tesne nad bránu. V samotnom závere polčasu ešte zaujal lob Matúša Turňu, ku ktorému sa lopta dostala po Pančíkovom tečovanom centri, avšak obranca ,,Vojakov“ preloboval spolu s brankárom aj bránu. Následne prišla ďalšia príležitosť, ktorú si vypracoval Fabián Slančík. Ocitol sa zoči-voči gólmanovi ,,Šošonov“, ale tesne pred tým ako sa dostal k strele sa k nemu prirútil Michal Mravec a uhasil požiar pred žilinskou bránou. V prvej 45-minútovke boli Žilinčania efektívni, keď premenili jedinú veľkú príležitosť a do šatní tak išla Dukla s jedno gólovým mankom.

IMG_5805Druhý polčas už priniesol viac vzruchu na oboch stranách. Štyri minúty po úvodnom hvizde druhého dejstva posielal loptu do brány Tomáš Hučko, avšak na bránkovej čiare zachraňoval odkopom Jozef Piaček, ba čo viac vzrušenie bolo zbytočné, pretože hlavný rozhodca stretnutia Miroslav Fajčík posúdil súboj Hučka s brankárom hostí za faul. Neskôr sa mohol presadiť po druhýkrát Robert Pich, ktorému naservíroval loptu ako na zlatom podnose Škvarka. Pich mieril len do miest kde stál pripravený Boroš, ktorý v tento moment podržal Duklu. V 58. minúte vypálil Viktor Pečovský a našťastie jeho pokus neputoval do brány, pretože to by mal Boroš o zábavu postarané. Pečovský zostrelil spoluhráča Majtána, ktorý sa len ťažko zdvíhal z trávniku. Na opačnej strane sa v 64. minúte presadil Slančík v súboji jeden na jedného proti Jozefovi Piačekovi a dostal sa do blízkosti gólmana Lé Gianga. Útočník červeno-bielych sa neulakomil a prihral Šovčíkovi, ktorého si neustrážil Leitner a Šovčík potešil domáce tribúny gólom na 1:1. Radosť Banskobystričanov netrvala dlho. O dve minúty skóroval po druhý raz v tomto stretnutí Pich. Ofenzívny hráč MŠK najprv hlavičkoval, následne sa dostal znovu k zakončeniu a trafil ľavú tyčku. Obrana Dukly nechala Picha zakončiť dokonca aj po tretíkrát a vtedy sa už nepomýlil a poslal Žilinu znovu do vedenia. V 77. minúte pálil Žilinčan s číslom na drese 77, Nunes. Jeho pekný ďalekonosný pokus z prvej Boroš s veľkými ťažkosťami zlikvidoval. V závere stretnutia už Žilina kontrolovala dianie na ihrisku a Bystričanov nepustila do žiadnej vážnejšej príležitosti. Šošoni dokázali zdolať Duklu až v treťom zápase sezóny, pre zverencov Norberta Hrnčára to znamená stratu nesmierne dôležitých bodov v boji o záchranu.