V poslednom domácom jesennom zápase privítali vojaci futbalistov Senca. Dukla v šiestom kole podľahla Sencu na jeho pôde 0:2 a na Štiavničkách sa očakávala pomsta. Domácich za víťazstvom hnala aj vidina toho, že v prípade zisku troch bodov by tohto súpera v tabuľke predbehli.

FK Dukla Banská Bystrica vs. ŠK Senec 1:0 (0:0)

Gól: 71. Vila. ŽK: Kavoň, Lola, Tomovič (všetci Senec). Zápas sledovalo 316 divákov.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Rejdovian, Nikolič, Snitka, Pančík (86. Zázrivec), Vila (90. Gombala), Had, Willwéber, Savič, Lekaj (74. Urgela)

Zostava ŠK Senec: Kostolanský – Oravec, Tomovič, Lola, Hlavatovič, Winkler (77. Pyclík), Benko, Ondra, Kavoň, Pastrnek, Bališ

BBO_3737V úvodných minútach sa oba tímy hľadali, už po prvých sekundách to skúšal voľný Willwéber spoza veľkého vápna, no neuspel. Následne prevzali iniciatívu hostia, neskôr sa hralo medzi šestnástkami, obraz hry sa ešte len formoval. Príležitosti si však vytvárala najmä Dukla, v jedenástej minúte bol opäť v akcii Willwéber, no po jeho centri Vila hlavou nenamieril medzi tri žrde. Senec nebol úplne pasívny, smerom dopredu mu to však škrípalo čo sa týka presnosti prihrávok. Aktivita teda bola už na strane Dukly, v polovici prvého polčasu sa preštrikoval cez dvoch hráčov po ľavej strane Rejdovian. Následne prihral pred bránu, odkiaľ zblízka zakončoval Vila a gólman Kostolanský skvelo podržal svoj tím. V 25-tej minúte prišlo ďalšie hlavičkové zakončenie na strane Dukly, tentokrát už presnejšie než to Vilove. Jeho autorom bol Rejdovian, ktorý chcel zúročiť Savičovu presnú loptu a svojím pokusom len tesne minul Kostolanského svätyňu. Po tichu pred búrkou mohol prísť nečakaný senecký úder pod pás červeno-bielych od Senčanov. Z pomerne veľkej diaľky to skúsil Ngeyitala Lola a Boroša zachránila dobre postavená pravá tyč. Ten istý hráč v 32. minúte opäť poriadne zamestnal nášho brankára, ktorý jeho pokus spoza 16-ky musel vytlačiť nad brvno. Od týchto chvíľ Senec zvýšil aktivitu a bol rovnocennejším súperom pre Duklu, čo dokázal strelecký pokus Oravca, aj keď Borošovi nenarobil starosti. Záver polčasu patril zverencom trénera Andreja Štellára a s ním prišla ich príležitosť, na ktorej konci bol neúspešný strelec Tomovič.

BBO_3886Prvý polčas sa niesol v znamení pomerne veľkého množstva nepresností, ale na futbal sa dalo pozerať. V druhom polčase sa po úvodných bezduchých minútach čakalo na vážnejšiu šancu do 61. minúty, kedy domáci bombardovali bránu Senca, no Vila ani Rejdovian nepretlačili cez obetavú obranu a brankára loptu do siete. Keď si ŠK Senec vypracoval šancu tak, to stálo za to. Aj v 67. minúte to bola veľká príležitosť, po protiútoku sa pri zadnej žrdi objavil Bališ, ktorý dobrú streleckú pozíciu zahodil. Azda sa potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš, keď o štyri minúty neskôr naservíroval Savič ako na zlatom podnose loptu pre Vilu, ktorý poslal Duklu do vedenia. V 76. minúte mohli vojaci poistiť svoj tesný náskok, čerstvý hráč na ihrisku Urgela prihral na bližšiu žrď Peševskemu, ale ten ju just trafil túto konštrukciu brány. Dravý Peševski o pár sekúnd na to pálil tesne nad hornú tyč, Dukla kontrolovala priebeh hry, avšak prišla 85. minúta a s ňou vzruch pred našou bránou. Vo svojej druhej veľkej šanci sa ocitol Bališ, ale ani tentokrát neuspel, pripravený kapitán Dukly bol proti vyrovnaniu. Záverečné minúty už Dukla zvládla a potešila domácich 316 divákov ďalšou domácou výhrou. Pred zvyšnými tromi stretnutiami 17. kola sa tak Bystričania vyšvihli na siedme miesto a to ešte pred dvomi týždňami tápali na dne tabuľky.

Svoj posledný zápas v jesennej časti odohrajú zverenci trénera Ľubomíra Faktora v sobotu 21. novembra v Trnave, kde nastúpia proti domácemu B-mužstvu. Začiatok duelu je stanovený na 10.30 hod.