Quantcast

Po prehre s Dolným Kubínom (1:3) a víťazstve nad treťoligovou Kremničkou (5:2) privítali v rámci letnej prípravy pred štartom druhej futbalovej ligy banskobystrickí futbalisti hráčov rovnako druholigového Zvolena.

FK Dukla Banska Bystrica - MFK Lokomotiva Zvolen futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Ako sme vás už informovali, so Zvolenom sa síce Dukla v prvej fáze súťaže nestretne, keďže Banskobystričania sa predstavia v západnej a hráči spod Pustého hradu vo východnej skupine DOXXbet ligy.

S tímom, ktorý minulú sezónu bojoval o postup do najvyššej súťaže v nadstavbovej časti, odohrali hráči Dukly vyrovnaný zápas. Vedenia sa domáci ujali gólom Erika Hrica z 38. minúty, no zverenci Antona Jánoša v úvode druhého polčasu kontrolovali vyrovnaním, o ktoré sa postaral Aborig. Skóre 1:1 sa už do konca nezmenilo. Banskobystričania hrali už aj s novou posilou, ktorou je Julio Cesar Rodrigues z Brazílie. Káder rozšírili v uplynulých dňoch aj navrátilci Jozef Rejdovian, Gabriel Snitka či Július Gombala. Na skúšku prišli tiež ďalší hráči – Haris Garagić a Eldar Basarević. Naopak s tímom sa už nepripravujú hráči Nebojša Simić, Momír Žečević a Pavol Orolín, ktorí začínali s Duklou letnú prípravu, respektíve tu absolvovali skúšku a zároveň Šimon Kupec. Ten je na skúške v tíme najvyššej súťaže ViOn Zlaté Moravce.

Dukla sa v rámci svojej ďalšej prípravy pred štartom druhej najvyššej súťaže (1. augusta v Borčiciach) predstaví už v stredu v Liptovskom Mikuláši, v utorok 21. júla si v Priechode od 17-tej hodiny opäť zmeria sily so Zvolenom a 25. júla pocestuje do Popradu.