Po mimoriadne slabom výkone v zápase s Košicami prezimuje Dukla napokon až na desiatej priečke. Jarným cieľom červeno-bielych teda bude záchrana Corgoň ligy v Banskej Bystrici. Náskok Dukly pred poslednou Trnavou totiž predstavuje už len úbohé štyri body.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 1:2 (1:2)

Góly: 31. Považanec – 24. Viazanko, 44. Novák. ŽK: 45. Považanec, 71. Šovčík, 82. Hučko – 23. Šinglár, 89. Tofilovski. Zápas na Štiavničkách sledovalo 1020 divákov.

Zostava FK Dukla: Belic – Turňa, Chrappan, Gyömbér, Savič (46. Sachňuk) – Hlinka – Brašeň, Považanec, Pančík (80. Chrien), Hučko – Ferečník (66. Šovčík).

Zostava MFK Košice: Tofiloski – Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič – Šinglár – Viazanko (90+. C. Diaby), Karaš (73. Hovančík), Matič, Novák (54. Huk) – O. Diaby.

Počas prvého polčasu mala o niečo viac príležitostí na vsietenie gólu Dukla, napriek tomu išli ,,červeno-bieli“ do šatní s jednogólovým mankom. Už v úvode zaujala prízemná strela Sašu Saviča, ktorý namieril presne k žrdi. Brankár Darko Tofilovski bol v 7. minúte prvýkrát v pohotovosti a jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 24. minúte zahrával priamy kop po faule na Ferenčíka stredopoliar Bystričanov Jakub Považanec. Jeho pekný pokus, ktorý smeroval k pravej tyči, Tofilovski zneškodnil. Už za pár sekúnd poslal Košice do vedenia Miroslav Viazanko, ktorý mal dostatok času si pripraviť streleckú pozícii a technickou strelou nedal šancu Tomášovi Belicovi. O sedem minút dokázali ,,červeno-bieli“ vyrovnať zásluhou Jakuba Považanca. Ten ťažil z toho, že Brašeňovu strelu spoza šestnástky vyrazil Tofilovski priamo k jeho kopačkám. Loptu upratal s prehľadom do prázdnej brány a vyrovnal na 1:1. Keď už to vyzeralo, že do šatní pôjdu tímy za nerozhodného výsledku, zamrazil tribúny na Štiavničkách Ján Novák. V 44. minúte dokázal obstreliť obranu mužstva spod Urpína a poslal loptu neomylne do brány, Belic bol bez šance.

Druhý polčas sa niesol v znamení nevydareného dobíjania košickej brány, pričom ,,žlto-modrí“ hrali najmä na brejkové situácie. V 60. minúte zaujala dvojica Jakub Brašeň a Matúš Turňa. Prvý menovaný posunul loptu spoluhráčovi do šestnástky a Turňa si pripravil dobrú streleckú pozíciu, keď ho nedokázal ubrániť Peter Bašista. S touto nádejnou príležitosťou, ale nenaložil obranca Dukly tak ako chcel a jeho nevýraznú strelu, ktorá mierila len do stredu brány, hravo chytil Tofilovski. V 75. minúte predviedol svoju technickú zdatnosť kapitán Košíc Peter Šinglár, ktorý našiel kolmou prihrávkou Diabyho. Ten sa snažil vypáliť na zadnú žrď a diváci so zatajeným dychom sledovali ako sa lopta kotúľa tesne vedľa svätyne Belica. V závere zápasu si Dukla nedokázala vytvoriť súvislejší tlak, práve naopak. Nadstavovali sa nezvyčajne až 4 minúty a v 92. minúte mohol definitívne rozhodnúť zápas Peter Šinglár, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Belicom. Zvolil prudké zakončenie a orazítkoval pravú žrď brány Dukly. To ho, ale nemuselo mrzieť, pretože v 94. minúte nepremenil poslednú šancu Banskej Bystrice na vyrovnanie Turňa, ktorý spoza pokutového územia mieril nad bránu.