Futbalisti banskobystrickej Dukly privítali v sobotu vo Zvolene v stretnutí 28. kola 2. ligy mužstvo Šamorína. Zverenci Stanislava Vargu si chceli napraviť chuť po prehre v Bardejove a získať dôležité tri body v boji o postup do Fortuna ligy. Proti nim však stál súper, ktorý vyhral posledných 6 druholigových zápasov. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Bystričania mali prvú gólovú príležitosť už v 4. minúte, keď Frimmel odcentroval z ľavej strany a v blízkosti bieleho bodu sa k lopte dostal Hanes, ktorý však netrafil loptu ideálne a minul hosťujúcu bránu. Krátko na to priťukol Starší loptu Snitkovi, ktorý vystrelil spoza šestnástky do brvna. V 21. minúte sa zas na opačnej strane rútil do šance Boateng, ktorému však v poslednej chvíli vypichol loptu dobrým obranným zákrokom stopér Nosko. Na začiatku 26. minúty boli opäť blízko ku gólu hráči Dukly. Polievka zahrával štandardku z pravej strany, lopta sa dostala až pred Kupčíka, ktorý však zblízka prekopol Szárazovu bránu.

V 35. minúte sa zas po dlhom aute Migaľu lopta odrazila od hosťujúceho hráča k Polievkovi, ktorý z ťažkej pozície mieril len do rukavíc brankára Šamorína Száraza. Domáci opäť pohrozili v 42. minúte, keď po Polievkovom centri odkopli hostia loptu len na Hanesa, ktorý zvnútra šestnástky tesne minul ľavú tyč brány Šamorína. Trest pre Bystričanov za nevyužité šance prišiel v samom závere prvého polčasu. Pred pokutovým územím sa do lopty oprel Martin Rymarenko, ktorý presnou strelou k ľavej tyči poslal Šamorín do vedenia 0:1.

Dukla tak potrebovala v druhej 45-minútovke otočiť stav stretnutia. V 54. minúte sa po aute Frimmela v šestnástke dobre uvoľnil Polievka, ktorý ale minul vzdialenejší horný roh šamorínskej brány. V 59. minúte mohli z ničoho nič zvýšiť na 0:2 hostia, keď si Jančo v pokutovom území prehodil Noska a z voleja vypálil tesne vedľa ľavej tyče Hruškovej brány. V nasledujúcich minútach sa Bystričania snažili prelomiť obranu Šamorína, hrozili aj po rohových kopoch, no vytúžené góly z ich strany neprichádzali. Neujala sa ani Polievkova strela zo 77. minúty, v ktorej sa kapitán Dukly dostal k odrazenej lopte vo vnútri pokutového územia.

Hostia hrali od 91. minúty oslabení o kapitána Pančíka, ktorý videl za faul na Tótha druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu. Už keď to vyzeralo, že Šamorínčania si pripíšu siedmu výhru v rade, dokázali Bystričania vyrovnať. V závere nadstaveného času odcentroval z pravej strany Vajda, brankár hostí Száraz loptu podbehol a na zadnej tyči hlavičkoval presne Lukáš Migaľa. Dukle sa tak podarilo v samom závere zachrániť aspoň bod za remízu 1:1. Keďže Liptovský Mikuláš vyhral v Trebišove, vystriedal tak Duklu na čele tabuľky 2. ligy. Zverenci Stanislava Vargu strácajú na Liptákov dva body, no majú zápas k dobru.

2. liga – 28. kolo – 8. 5. 2021 – Zvolen

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:1)

Góly: 95. Migaľa – 45+2. Rymarenko. ŽK: 56. Migaľa, 62. Polievka – 12. Vera, 32. Boateng, 62. Pančík. ČK: 91. Pančík (po druhej ŽK).

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Frimmel (82. Vujošević), Kupčík, Nosko, Migaľa – Hanes (57. Tóth), Snitka (63. Richtárech), Willwéber – Polievka (C), Starší, Kvocera (63. Vajda).

Zostava FC ŠTK 1914 Šamorín: Száraz – Nagy, Rymarenko, Vera, Švec (70. Pinte), Jančo (77. Fuják), Boateng, Pančík (C), Stašík, Oinkonomou, Veselovský (46. Mezovský).

27 3 0 24 24:87 3

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia v Komárne, kde v sobotu 15. mája nastúpia o 17.00 h na stretnutie 29. kola 2. ligy.