Po úvodom víťazstve nad Košicami cestovali basketbalisti Banskej Bystrice do Žiliny. Pre domáce mužstvo to bola premiéra v tejto sezóne. Napínavý duel, ktorý trval 50-minút, rozhodli hostia až v druhom predĺžení.

V prvej štvrtine sa poľahky presadzovala domáca Žilina. Banskobystričania mali problém v obrane, keď nestačili najmä v hre  1-1.  V druhej štvrtine bola hra vyrovnaná, hostia striedali lepšie okamihy so slabšími. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Domáci vysokoškoláci mali mierne navrch, výborne hral Ďuriš (autor 10 trojok) a sekundoval mu aj dobre hrajúci Mátych.  V poslednej štvrtine sa skóre prelievalo ako na hojdačke, najtesnejšie vedenie nedokázalo zúžitkovať ani jedno družstvo. V závere si 25 sekúnd pred koncom zobral hosťujúci tréner oddychový čas a Banská Bystrica štyri sekundy pred sirénou vyrovnala zásluhou Siládiho.

Prvé predĺženie lepšie začali domáci, no hostia otočili výsledok. V poslednej minúte hostia viedli o šesť bodov, Žilinčania mohutným finišom vyrovnali 91:91. Druhé predĺženie začali lepšie Banskobystričania, umnou hrou si ho už udržali až do konca a mohli sa radovať z víťazstva.

1. liga muži – 2. kolo – Žilina

Academic ŽU Žilina vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 98:104 pp (39:38, 78:78, 91:91)

Fauly: 18-20, TH: 24/14 – 21/17, trojky: 16–9

Body za Academic ŽU Žilina: Ďurič 30 (10), Mátych 28, Líška 19, Rožánek 11, Belavý 10, Žilinčík 3, Péli 2, Horánsky 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 33, Muránsky 21, Koczkáš 16, Siládi 14, Švrac 13, Šoltés 5, Kotorík 2, Chalupka 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner B. Bystrice): „Treba vyzdvihnúť výkony Žilinčanov Ďuriša a Mátycha na jednej strane a našej strane Vojteka, ktorému sekundovali Muránsky, Koczkáš, Siládi a Švarc. Ťažký zápas aj s dvomi predĺženiami sme zvládli hlavne po mentálnej stránke. Rozhodnúť sme mohli už skôr, našťastie pre nás, 50-minútový boj sme úspešnejšie zvládli v koncovke.“

Najbližšie sa basketbalisti Banskej Bystrice predstavia 20. októbra, keď na domácej palubovke privítajú PU Prešov ISKRA Svit B.