Quantcast

V 5. kole Openligy cestovali futsalisti MIBY Banská Bystrica do Prievidze. V zápase s miestnym FSC chceli nadviazať na pozitívnu bilanciu z paluboviek súperov.

FSC Prievidza – MIBA Banská Bystrica 4:5 (1:1)

Góly: M. Sobota 2, L. Zelenický 2 – Ľ. Willweber 2, P. Prikryl, vlastný J. Čampiš, vlastný D. Mokrý
Matúš Sobota, Tomáš Važan – Ľubomír Willweber, Róbert Kútik
Pred 400 divákmi rozhodovali: J. Ploštica, M. Botka.

Prievidza - MIBA Banská Bystrica_13Banskobystričania sa od začiatku zápasu sústredili na pozornú defenzívu. Domáci sa snažili svojím pohybom vytvoriť si strelecké príležitosti, čo sa im aj vďaka nie úplne kompaktnej defenzívnej činnosti hostí darilo. Ich streli však často míňali priestor brány hosti alebo boli eliminované zákrokmi Filadefiho. Hostia hrozili najmä z protiútokov a tiež po chybách domácich, s ktorých jednu využil hosťujúci Willwéber na strelenie úvodného gólu. Po inkasovanom góle pokračovali prievidzskí futsalisti v ofenzívnom prejave, za ktorý boli minútu pred koncom prvého dejstva odmenení vyrovnávajúci gólom.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 23. minúte zachytil Greško chybnú rozohrávku domáceho brankára, no jeho strela skončila len na brvne prievidzskej brány. V 25. minúte sa však hostia už ujali vedenia, keď sa individuálne presadil Willwéber a prestreli domáceho brankára. Na strane Banskobystričanov sa už v 30. minúte naakumulovalo päť faulov, teda každý ďalší nedovolený zákrok by bol potrestaný 10 metrovým kopom. Hostia sa ho dopustili v 36. minúte a domáci nariadenú výhodu využili na vyrovnanie. Onedlho na to sa mohli z gólu radovať opäť hostia, ale Prikrylová strela skončila len na konštrukcii domácej brány. Napokon sa futsalisti MIBY ujali vedenia po vlastnom góle domácich. Prievidzskí futsalisti chceli nepriaznivý stav zvrátiť pomocou powerplay, no inkasovali štvrtý gól, ktorého autorom bol Prikryl. Hostia si však sľubný náskok neudržali. Dopustili sa dvoch faulov a z následných desaťmetrových kopov domáci vyrovnali na 4:4 23 sekúnd pred koncom zápasu. Avšak 16 sekúnd pred koncom sa pred prievidzskou bránou ocitol Greško, ktorému vracajúci sa domáci hráč nešťastne vypichol loptu do vlastnej brány. Po infarktovom závere si MIBA Banská Bystrica nakoniec pripísala do tabuľky plný bodový zisk po víťazstve 4:5.

MIBA BB - ŽFA, PúchovPeter Polák (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Do Prievidze sme prišli s defenzívnou taktikou, ktorú sme ale nedodržiavali úplne dôsledne, čím sme súperovi umožnili, aby sa dostal do niekoľkých nebezpečných príležitostí. No po chybe domácich sme sa ujali vedenia, ktoré sme si však neudržali kvôli nedôslednosti v defenzíve. Domáci začali druhý polčas náporom, ktorému sme sa so šťastím ubránili. Postupom času sme boli nebezpečnejší v útoku, vďaka čomu sme sa aj dvakrát ujali vedenia. Avšak zbytočnými faulmi sme sa o neho pripravili. Napokon sme so šťastím zvíťazili, no zápas v Prievidzi musí byť pre nás určitým mementom. Podobná nedisciplinovanosť sa nám môže v ďalších zápasoch vypomstiť.“

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): “Zvíťazili šťastnejší hostia, na ktorých bolo od úvodu až príliš vidieť, že nehrajú na domácej palubovke. Domácim nám k víťazstvu dopomohli dvoma vlastnými gólmi.”

Dalibor Franko (tréner FSC Prievidza): “V náročnom stretnutí hostia úpenlivo bránili svoju polovicu, kde sme sa ťažko presadzovali. Snažili sme sa eliminovať ich rýchle protiútoky, čo sa nám vždy nedarilo. Už v štvrtom zápase sme nedali úvodný gól a tentoraz sme to na víťazstvo nedotiahli. O zápase rozhodli individuálne chyby, ktoré boli rozhodujúce pre konečné skóre. Súperovi gratulujem k víťazstvu a my sa musíme pripraviť na ďalší ťažký zápas v Žiline.”

Ostatné výsledky:
Forever Mesto Púchov – FC Bulls Divus Trnava  7:2 (4:0)
ŽFA Žirafa Žilina – Piešťany Dragons Podolie  4:3 (2:2)
FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom – ETNA Nové Mesto nad Váhom  7:2 (3:1)