Uplynulú sobotu hostili Donovaly už 21. ročník futbalového turnaja O putovný super pohár starostu obce Donovaly a Mareka Hamšíka.

Oproti predchádzajúcim ročníkom klesol počet účastníkov z 8 na 6. Medzi prihlásenými týmami nechýbal domáci výber Sokol Donovaly, ktorý obhajoval minuloročné prvenstvo, ďalej tím hrajúci najvyššiu futsalovú súťaž MIBA Banská Bystrica, mužstvá z mestskej únie malého futbalu FC Ortotech, FC Nemce, firemný tím Autonovo Banská Bystrica a nováčikom boli futbalisti z klubu OŠK Bešeňová.

Hralo sa systémom každý s každým. Jeden zápas trval 20 minút. Už v úvode sa zrodilo menšie prekvapenie, keď nováčik z Bešeňovej obral o všetky body Autonovo, ktoré minulý rok prehralo vo finále. Po jasnej výhre 3:0 nad Ortotechom zaváhali v druhom stretnutí Donovaly. Tí proti Autonovu prehrávali už 0:2, gólom z pokutového kopu síce znížili, no vyrovnať sa im už nepodarilo. V úvodných troch dueloch nestratila ani bod banskobystrická MIBA, ktorá si išla za prvým miestom. MIBA však nečakane zakopla v Bešeňovou 2:4 a o víťazovi tak rozhodol posledný zápas na turnaji medzi Donovalmi a MIBOU.

Vo vyrovnanom dueli sa dlho čakalo na gól. Ten padol až necelé tri minúty pred koncom z halovky hráča Donovál Zdenka Cimermana, ktorého presný zásah sa ukázal ako rozhodujúci. Sokol Donovaly sa po výhre 1:0 tešili z prvého miesta a obhájili titul z minulého roku. Druhá priečka zostala MIBE, tretiu pozíciu si vybojovali Nemce. Prekvapenie turnaja OŠK Bešeňová skončila štvrtá, Autonovo piate a posledný bez zisku bodu boli hráči Ortotechu.

„Každý, kto prišiel pozrieť na Donovaly, určite neoľutoval. Prítomní boli svedkami vysokokvalitného, už  tradičného futbalového turnaja. Ten sa nám po každej stránke vydaril. Prialo nám počasie a organizačnú stránku sme zvládli k maximálnej spokojnosti všetkých zúčastnených. Videli sme cely rad divácky atraktívnych zápasov s napínavým priebehom až do konca turnaja,“ uviedol organizátor turnaja Jozef Varga a pokračoval.

„Mňa osobne teší, že gólom Zdenka Cimermana sa nám v poslednom zápase turnaja podarilo vyhrať nad účastníkom Slovenskej futsalovej ligy – MIBA Banská Bystrica. Mužstvo Donovál skvele dirigoval skúsený Marek Gašpar ocenený ako najlepší hráč turnaja. V bránke MIBY ma zaujal výkon najlepšieho brankára turnaja Kevina Kollára a každým zápasom sa zlepšujúca hra nováčika turnaja z Bešeňovej.“

„Starosta Donovál Miroslav Daňo privítal počas turnaja starostky a starostov zo sesterských obcí Nemce, Selce, Slovenská Ľupča, Bešeňová, Lučatínn a Vlkanová, ktorí turnaj aj slávnostne otvorili. Pri tejto príležitosti nám bola aj slávnostne odovzdaná štafeta v podobe varechy vyzdobenej stuhami obecných akcií, ktoré sa uskutočnili v obciach združených v mikroregióne pod Panským dielom. Podla reakcií starostov na úroveň turnaja môžeme očakávať, že nám v budúcom roku pribudnú ďalšie nové mužstvá,“ zhodnotil na záver Varga.

Konečná tabuľka:

1. Sokol Donovaly – 12 b
2. MIBA Banská Bystrica – 9 b
3. FC Nemce – 9 b
4. OŠK Bešeňová – 9 b
5. Autonovo Banská Bystrica – 6 b
6. FC Ortotech Banská Bystrica – 0 b