Bystrický pohár v hokejbale pokračoval svojim tretím kolom. V ňom sa zrodili viaceré gólové výprasky. Ku kompletnému sumáru pripájame aj fotogalériu, ktorú nájdete na konci článku.

Bystrický pohár – 3. kolo

Hokejbal - Bystricky pohar - 01.05.2016 - Banska Bystrica
O osude zápasu medzi Victors Podbrezová a Demons Hliník nad Hronom rozhodol jediný gól

Tretie kolo Bystrického poháru ukázalo v plnej miere rozdiely medzi prvoligistami a druholigistami, ktorí v tomto projekte dostali možnosť zmerať si sily. Hneď v prvom zápase dňa One Taxi deklasovalo Dredy 16:3, kde najviac gólov za taxikárov vsietil kapitán M. Caban a to rovno šesť. Za Dredy sa presadili Čief, Kútik a I. Majer. V ďalšom dueli sa stretli Rangers s Panthers. Panterom, ktorí sa doteraz strelecky trápili, pomohol príchod Juraja Petra (2g+5a). Ten spolu s Nemcom (2g+1a) a Puškárom (3g+2a) vytvorili smrteľnú ofenzívnu trojicu, čestný úspech za Rangers zaznamenal Igor Danko. Najtesnejší a na góly najchudobnejší výsledok kola sa zrodil medzi Podbrezovou a Hliníkom. O výsledku rozhodol až v tretej tretine Peter Galbavý. Sparťania narazili na Vikingov. Skóre duelu otvoril Franko, no kľud na hokejky Sparťanov priniesol až presný zásah sviatočného strelca Matúša Molitorisa. Za to, že Vikingovia prehrali „len“ 5:0 môže hlavne Lackov výkon v bráne. Liptovskí Serafíni nastúpili proti sásovským Eagle. Tí o svojej výhre 2:5 rozhodli už v prvej tretine, ktorú dokonale ovládli pomerom 0:4. Strelecký účet stretnutia otvoril Crman a dvomi trefami prispel aj Bohdan. Serafíni si tak pripísali ďaľšiu prehru a svoj vstup do pohára si isto takto nepredstavovali. Worms nastúpili proti Foresters. Tento zápas rozhodla až tretia tretina, keď po druhej to bolo 1:1. Za Worms hviezdil Čierny, ktorý zaznamenal päť asistencií, za Foresters sa presadil Považan. Debakel kola utrpeli Motyčky, ktorým nastrieľala Cocra neskutočných 23 gólov. O tento výsledok sa pričinil 13-timi zásahmi Gašpar ml.. Jediný čestný úspech Motyčiek zaznamenal Haviar. V poslednom zápase dňa v oklieštenej zostave nastupujúca Paluba ZH nemala problém poradiť si s Tigers pomerom 12:0. Najviac sa zaskvel Štrohmer, keď skončil s bilanciou 4+2.

Hbk Dredy – HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA 3:16
HbK PANTHERS – Hbk RANGERS 10:1
Hbk Victors Podbrezová – HbK DEMONS Hliník nad Hronom 0:1
Hbk VIKING WARRIORS – HbK SPARTANS 0:5
HbK EAGLE Sásová – Hbk SERAFINS EAGLES 5:2
HbK WORMS – HbK FORESTERS 5:1
Hbk Medveď Motyčky – HbK COCRA RADVAŇ 1:23
Hbk PALUBA Žiar nad Hronom – HbK TIGERS 12:0