Hokejbalový Bystrický pohár sa posunul do 12. kola. Hrali sa vyrovnané súboje, avšak aj duel prvého s posledným. Prinášame vám sumár všetkých zápasov obohatený o fotogalériu.

Bystrický pohár – 12. kolo

Hokejbal - BBHBU - Bystricky pohar - 10.07.2016 - Banska Bystrica
Hokejbalisti Tigers ťahali v zápase s Foresters za kratší koniec

V poradí 12. kolo odštartovalo stretnutím Vikingov s HbK Dredy. Zápas začal opatrným hokejbalom, v prvej tretine sa presadil po úniku Markovič a Vikingovia sa ujali vedenia, o ktoré neprišli do konca zápasu. Bol to jeden z mála zápasov Vikingov, v ktorom mal súperov brankár viac roboty ako Michal Lacko. One Taxi si v dueli s Motyčkami bez väčších problémov poradili so svojim súperom. Rovná polovica gólov za Holbusov chrbát išlo z hokejky Braňa Srnku. Tigers v napätom súboji podľahli Foresters, ktorí rozhodli zápas tromi zásahmi už v prvej tretine. Za Tigers znižoval v druhej tretine Zbončat po nahrávke Ostruszku. Pri všetkých góloch Forestrov bol Martuš, keď dva dal a na dva nahral.

V šlágri kola Spartans zdolali Cocru 9:4

Najväčším ťahákom kola bol súboj Cocry a Spartans. Cocra sa ujala vedenia gólom Gašpara v druhej minúte zápasu. Cocra naďalej tlačila a zvýšila svoj náskok na 3:1, Spartans však zbrane nezložili a po prvej tretine viedli 4:3 zásluhou Ambroza a Magurského. Drozdík ustrážil Gašpara, ktorý ešte znížil v druhej tretine, avšak kondične lepšie vybavení Spartans už nepustili opraty duelu zo svojich rukavíc a pripísali si víťazstvo. Bystrickí Worms sa v priamom súboji o 5-tu priečku stretli s podbrezovskými Victors. Tí aktívnou hrou zaskočili Bystričanov a ujali sa vedenia tromi gólmi v prvej tretine. Za Worms sa do čierneho trafil 2-krát Čierny, ani to však nestačilo a Podbrezovčania tak získali dôležité body do play off. V dohrávke 11. kola si Spartans poradili so Serafínmi, tí na Žilku vyslali za celý zápas len osem striel a to na vsietenie vytúženého gólu nestačilo. Na druhú stranu Spartania vyslali na Hubu 19 striel a štatisticky zaujímavé je, že takmer každá druhá prešla za jeho chrbát. Serafíni sa tak stále trápia a účasť v play off sa im vzdiaľuje. Aj v ďalšom meraní síl išlo o body do play off, Panthers aj Demons potrebujú každý bod. Streleckú efektivitu by mohli vyučovať prví menovaní, keď z dvoch striel v prvej tretine bola jedna gólová. Aj v druhej tretine boli strelecky aktívnejší Demons, no tentokrát sa už presadili a prekonali tak v dobrej forme chytajúceho Števáka. Rozhodnutie prišlo až v záverečnej pasáži hry, keď dve a pol minúty pred koncom rozhodol o triumfe Panthers Andrej Nemček, Demons už nespasilo odvolanie brankára Sámela.

Prinášame vám aj vyjadrenia hráčov k projektu Bystrického pohára.

Peter Kukučka (kapitán HbK Worms): „Som rád, že BP vznikol pretože prestávka medzi sezónami by bola príliš dlhá, to by nám ako tímu veľmi neprospelo. Je tu veľa kvalitných mužstiev a sami zisťujeme, že sa mame ešte veľa učiť.“

Martin Ambroz (Hbk Spartans): „Zápasy vyzneli jednoznačne v náš prospech ale za každým výsledkom je dobra tímová práca. Bystrický pohár je veľmi dobre zorganizovaný turnaj, aj keď chybičky sa vždy nájdu. Ale prebieha to tak ako má. Mužstvá sú vyrovnane a bude to veľký boj v play off, keďže sa hrá na jeden víťazný zápas. Vyhrá ten kto urobí čo najmenej chýb.“

HbK PANTHERS – HbK DEMONS Hliník nad Hronom 3:2
HbK WORMS – Hbk Victors Podbrezová 2:4
HbK SPARTANS – HbK COCRA RADVAŇ 9:4
Hbk PALUBA Žiar nad Hronom – HbK EAGLE Sásová 5:0 kontumačne
HbK FORESTERS – HbK TIGERS 4:1
HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA – Hbk Medveď Motyčky 10:1
Hbk VIKING WARRIORS – Hbk Dredy 6:1
Hbk RANGERS – Hbk SERAFINS EAGLES 0:5 kontumačne