V 7. kole v športovej hale Dukla na Štiavničkách hostili bystrickí basketbalisti lídra súťaže BK Slávia Žilinu „B“.

Žilinská rezerva extraligového družstva začala zápas v rýchlom tempe a dostala sa do vedenia 0:5. Bystrickým basketbalistom chvíľu trvalo, pokiaľ sa ukľudnili prvým vstreleným košom. Pod košom dominoval Vojtek s Vidom a tak otočili skóre na domácu stranu. Škoda len, že v samotnom závere štvrtiny sa zranil Vojtek. V druhej štvrtine sa strelecky darilo Šoltésovi a Siládimu. Hostia využívali hlavne hru jeden na jedného, keď domáci hráči zlepšili obranu, bodovo odskočili na polčasové skóre 42:34.

Po veľkej prestávke obidve družstvá striedali pekné úseky hry so slabšími. Hlavne zbytočné straty domácich basketbalistov dovolili hosťom sa vždy vrátiť do zápasu. V závere zápasu už domáci Bystričania kontrolovali priebeh aj skóre. Po kolektívnom výkone, hlavne v druhom polčase si tak domáce družstvo zabezpečilo víťazstvo. Po prvej polovici súťaže tak je o čo hrať aj v odvetnej časti a bojovať o postup medzi najlepších.

1. liga muži – skupina východ – 7. kolo – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica – BK Slávia Žilina „B“ 80:66 (42:34)

Štvrtiny: 17:14, 25:20, 21:17, 17:15, Fauly: 17 – 19, TH: 10/7 – 17/10, trojky: 11 – 5

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica:  Vido 26, SIládi 20, Muránsky 12, Šoltés 10, Vojtek 6, Suriak 3, Minárik 3, Mokroš 0, Lepáček 0.

Body za BK Slávia Žilina „B“: P. Pažický 18, F.Pažický 15, Turza 12, Ďuriš 8, Líška 7, Horanský 4, Fedor 2, Nižný 0, Kasák 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Začiatok zápasu sme sa rozbiehali ťažšie, ale potom sme vďaka obrane zlepšili hru, dokázali sme udržať hostí na 66 bodoch. Škoda, že sa na začiatku zranil Jopo Vojtek, ale skvele ho nahradil Roman Vido. Keď sme si posúvali loptu, bola radosť sa pozerať na dobré riešenia a otvorené strely. Nevyvarovali sme ľahkým a zbytočným stratám. Záver sme však kontrolovali, hráčom ďakujem za nasadenie. Niektorí mladí hráči sa však musia zobudiť.“

V nedeľu 17. novembra o 16.00 hod privítajú banskobystrickí basketbalisti družstvo BK SO Levoča, ktorá bojuje o postup vrchnej skupiny 1. ligy.