Na výhru v Levoči dokázali banskobystrickí basketbalisti nadviazať aj v druhom kole na domácej palubovke. Na Štiavničkách pritom čelili vlaňajšiemu víťazovi 1. ligy mužov.

Úvodná štvrtina vyšla výborne v prospech domácich basketbalistov. Keď sa presadzovali a strelili 27 bodov, na obrannej polovici dovolili žilinčanom dať len 6 košov. V druhej štvrtine nastalo uspokojenie na bystrickej strane, aj keď druhá štvrtina skončila nerozhodne 22:22 nebola to tá hra z prvej časti hry. Niektorí striedajúci hráči neudržali nastavené tempo zápasu a tak bystrickí basketbalisti na veľkú prestávku s 15-bodovým náskokom.

V tretej časti boli aktívnejší hostia, akoby vycítili, že domáci poľavili a tretiu štvrtinu vyhrali v pomere 19:25. Bystričania prehrávali súboje 1 na 1 a tento fakt im zobral sebadôveru aj na útočnej polovici. V poslednej časti hry už domáci našli recept na žilinčanov, zapli na plné obrátky a zvíťazili v nej 33:18. Posledný kôš domácich dal najmladší hráč na ihrisku Jakub Melezinek a pokoril 100-bodovú hranicu.

ŠKP BBC Banská Bystrica – Academic ŽU Žilina 101:77 (49:34)
Štvrtiny : 27:12, 22:22, 19:25, 33:18 fauly: 22 – 18, TH: 14/12 – 23/16, trojky: 9 – 6, TCH: 15.min – hráč Žiliny Rožánek

Body za ŠKP BBC: Siládi 29 (6), Minárik 26 (2), Vojtek 22 (1), Muránsky 7, Vido 6, Šoltés 4, Matejčík 2, Demian 2, Melezinek 2, Suriak 1, Furčák 0, Mokroš 0.

„Do zápasu sme vstúpili koncentrovane a s energiou, darilo sa nám na oboch stranách ihriska. V druhej štvrtine sme si mysleli, že máme zápas v suchu a poľavili sme. Nie som spokojný s prístupom niektorých jednotlivcov. Po prestávke sme sa dlhšie hľadali, hostia nás ľahko prehrávali v hre 1 – 1. V poslednej štvrtine sme už dominovali na ihrisku a zaslúženie sme zvíťazili. Musíme si v šatni prebrať poľavenie v druhej štvrtine, aby sa to neopakovalo,“ zhodnotil tréner Jozef Lovik.

V nedeľu 6. októbra čaká banskobystrických basketbalistov zápas na palubovke BK Slávia TU Košice.

Výsledky mládežníckych súťaží

Popri hlavných súťažiach začala pre tunajší mužský basketbalový klub sezónna aj v mládežníckych súťažiach. Starší žiaci už absolvovali dve kolá vo svojej lige:

ŠKP BBC Banská Bystrica – BKM Iskra Svit 51:72 (18:41)
Heinz 20, Kašper 16, Caban 6, Hradský 4, Boleček 4, Baláž 1.

ŠKP BBC Banská Bystrica – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 76:41 (38:20)
Kašper 37, Heinz 12, Hradský 12, Caban 9, Baláž 2, Boleček 2, Šávolt 2.