V nadstavbe 1. ligy mužov sa banskobystrickí basketbalisti chceli vrátiť na víťaznú vlnu. Po poslednej tesnej prehre v Žiline o tri body doma privítali bratislavskú Karlovku B, s ktorou úvodný vzájomný zápas prehrali 84:93.

Vstup do zápasu vyšiel bystrickým basketbalistom nad očakávania, presadzoval sa Vojtek pod košom, spoza oblúka presne strieľal Haviar. V 5. minúte narástlo skóre na 15:5 a tréner hostí si vyžiadal oddychový čas. Hostia výrazne zlepšili svoju hru a na opačnej strane si vyžiadal time out domáci tréner. Záver prvej štvrtiny Bystričania vyhrali o dva body. Aj v druhej štvrtine sa domácim darilo spoza oblúka päť úspešných trojok. Hráči z Karlovky vždy kontrovali, už sa zdalo, že domáci bodovo súperovi odskočia, húževnatí hostia sa nevzdávali.

Po veľkej prestávke začali aktívnejšie hostia, Bystričania opäť prevzali iniciatívu, vyrovnané skóre bolo až do polovice ôsmej minúty. Od tohto momentu boli na ihrisku len domáci hráči a šnúrou 11:0 ukončili tretiu štvrtinu. V poslednej časti hry hosťom ubúdali sily, čo sa prejavilo na obidvoch stranách ihriska. Bystrickí basketbalisti v závere natiahli bodový rozdiel na konečných 17 bodov a pripísali si ďalšie domáce víťazstvo.

1.liga mužov skupina o 1.-6.miesto  – 6. kolo – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. VŠEMvs Karlovka Bratislava „B“ 90:73 (46:44)

Štvrtiny: 24:22, 22:22, 24:15, 20:14, Fauly: 21 – 28 , TH: 24/21 – 18/9, trojky: 9 – 6

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Haviar 28, Vojtek 21, Siládi 13, Rozim 11, Minárik 9, Lepáček 6, Koczkáš 2, Šoltés 0, Muránsky 0, Suriak 0.

Body za VŠEMvs Karlovka Bratislava „B“: Valach 17, Halmeš 13, Pasovský 11, Janošov 9, Havel 9, Vitek 6, Krajčír 6, Toráč 2, Hančík 1, Jurčina 0, Šuták 0 .

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Po prehre na Karlovke v prvom kole skupiny o 1.-6.miesto sme vedeli, že nás čaká ťažký súper. Na domácej palubovke sme chceli hosťom odplatiť prehru. Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný, striedali sme dobré riešenia so zlými a to aj v útoku, aj v obrane. V druhom polčase sme udržali koncentráciu a energiu, čo nám prinieslo ďalšie domáce víťazstvo. Ďakujem hráčom za bojovnosť, som rád, že všetci hráči prispeli, každý svojim dielom k víťazstvu. Pod košom nás podržal Vojtek s Rozimom, na rozohrávke odohral dobrý zápas Haviar. V obrane odviedol dobrú prácu Minárik a naštartoval na obrannej polovici ostatných spoluhráčov. Svoje si odviedli aj juniori Siládi s Lepáčkom. Nie každý zápas sa darí, ale dnes sme ukázali, že chceme vyhrať.“

Najbližšie sa banskobystrickí basketbalisti predstavia v nedeľu 24. marca o 15.00 hod v Bratislave proti domácemu BK Štart.