Program 4. kola súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu pokračoval v sobotu 25. septembra zvyšnými zápasmi. Prinášame vám kompletný sumár sobotných stretnutí s fotogalériou z duelov Lazio – Bianconeri a Skackavá – SKYY-BŠ.

Galacticos a Oranjes naďalej bez straty bodu

V sobotu sa v Jakube odohrali všetky zápasy 4. kola 1. ligy. V prvom z nich museli Galacticos otáčať výsledok proti IQ, no prekvapenie napokon nepripustili a vyhrali aj štvrtý zápas v sezóne. Následne sa proti sebe postavili mužstvá Lazio a Bianconeri. V prvom polčase sa strelecky presadzovali len druhí menovaní, ktorí si vypracovali dvojgólový náskok. Ten bol napokon rozhodujúci, keďže v druhom polčase padli po dva góly na oboch stranách, a Bianconeri si tak pripísali druhú výhru v sezóne. Z duelu Lazio – Bianconeri vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

V treťom dueli sobotného programu 1. ligy na seba narazili hráči Skackavej a tímu SKYY – BŠ. Druhí menovaní sa ujali vedenia 0:1, na čo Skackavá odpovedala štyrmi gólmi v rade. Pred prestávkou sa hráčom SKYY – BŠ ešte podarilo znížiť na 4:3. Druhý polčas zvládla lepšie Skackavá, ktorá sa aj vďaka hetrikovému strelcovi Petrovi Vajdovi dostala do vedenia 7:3. SKYY – BŠ ešte v závere zápas zdramatizovalo, keď skorigovalo stav na konečných 7:5. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu.

Tím 1. FC DAN sa vďaka výhre nad Uniosom dotiahol v tabuľke na svojho sobotného súpera. V súboji dvoch dovtedy 3-bodových mužstiev sa tímu FC Nemce podarilo zdolať Simacek, aj keď po prvom polčase Nemce prehrávali. Nemce 2012 zas v zápase kola tesne podľahli Oranjes, ktorí sú tak aj po 4. kole bodovo stopercentní. Nováčik súťaže Hančurka Team zatiaľ prehral len s lídrom a tentokrát si pripísal tretiu výhru v sezóne proti Slovenskej Ľupči, aj keď len o gól. Program 4. kola 1. ligy tak priniesol poriadne vyrovnané a dramatické súboje.

1. liga – 4. kolo – sobota 25. september – Jakub

Galacticos – IQ 6:4 (1:3)

Góly: N. Pollak 2, M. Poliak 2, O. Majer, E. Gaško – F. Slabecius 2, M. Kurjan 2. ŽK: M. Kurjan, P. Kvaltíny (IQ). ČK: O. Majer (Galacticos)

Lazio – Bianconeri 2:4 (0:2)

Góly: J. Medveď ml., P. Širka – L. Berec, L. Ríša, T. Pažout, R. Lupták

Skackavá – SKYY-BŠ 7:5 (4:3)

Góly: P. Vajda 3, V. Slovák 2, B. Žilinec 2 – Ch. Faltáni 2, L. Jagnešák, R. Bačík, I. Lehotan. ŽK: I. Lehotan (SKYY – BŠ)

1. FC DAN – Unios 8:4 (4:1)

Góly: P. Kobora 2, M. Figúr 2, M. Kukolík 2, D. Kaňuk 2 – M. Gašpar 2, P. Stacho, Ľ. Štelcl. ŽK: M. Figúr (1. FC DAN)

Simacek – FC Nemce 4:6 (3:2)

Góly: A. Luptovčiak 2, P. Mesík 2 – D. Kiedžuch 2, L. Kamenský, J. Jamriška, B. Krajčír, M. Janovec. ŽK: D. Kiedžuch, J. Jamriška (FC Nemce)

Nemce 2012 – Oranjes 8:9 (4:4)

Góly: S. Václavík 3, I. Varga 2, M. Blaško 2, J. Bartkovič – M. Vronský 3, M. Pádár 2, M. Hraško, J. Kouřil, L. Höger, V. Bobor

Hančurka Team – FK 98 Slovenská Ľupča 5:4 (2:2)

Riečka prišla o sľubný náskok proti Mladosti

V sobotu dopoludnia sa v Jakube odohrali zvyšné dva zápasy 4. kola 2. ligy. V prvom z nich padli len tri góly, keď po prvom polčase platil stav 1:1 a v druhom dejstve ukoristili tri body proti 3PE hráči mužstva EFCE Brocak. Za babráka kola sme označili Riečku, ktorá viedla nad Mladosťou po 25 minútach 0:3, následne aj 2:4 či 3:5, no napokon z toho bola remíza 6:6. O všetky góly Mladosti sa postaral Michal Čief, ktorý si schuti zastrieľal v Jakube aj v nedeľu na veľkom futbalovom trávniku počas derby Jakub – Sásová.

2. liga – 4. kolo – sobota 25. september – Jakub

EFCE Brocak – 3PE 2:1 (1:1)

Góly: P. Talpaš, J. Brašeň – M. Porubský

Mladosť BCF – Riečka 6:6 (0:3)

Góly: M. Čief 6 – I. Širka 3, M. Solivajs, B. Halupka, P. Ďurčík. ŽK: J. Ondrejka – P. Ďurčík, M. Hríbik

FK Plus nedalo v súboji dvoch 9-bodových tímov šancu Zlepencu

V Nike aréne pod fakultou UMB na Tajovského sa zas v sobotu odohrala druhá porcia zápasov 4. kola 3. A ligy. Schuti si zastrieľali hráči Sparty a Fončordy. Súboj dvoch dovtedy stopercentných tímov sľuboval dramatický priebeh, no FK Plus nad Zlepencom dominovalo a porazilo ho presvedčivo 10:0. Zápas medzi ANK Pegi a Tornádom musel byť ukončený za stavu 1:2, keďže ANK Pegi nemalo po červenej karte k dispozícii dostatočný počet hráčov. Ďalší debakel 4. kola 3. A ligy sa zrodil v zápase Alcatraz – Ajax.

3. B liga – 4. kolo – sobota 25. september – Tajovského

FK Batra Tanka – Sparta 1:14 (0:7)

Góly: A. Caliscibetta – A. Rusnák 6, D. Rusnák 3, A. Garaj 3, D. Jablonský 2

FC Fončorda – Hellius 15:4 (6:2)

Góly: M. Riečan 6, M. Chovan 4, M. Straka 2, T. Riečan 2, V. Dzúrik – R. Urda 3, M. Horňák

FK Plus – Zlepenec 10:0 (3:0)

Góly: N. Szomor 3, F. Medvec 2, J. Matyo 2, Ľ. Šišmiš 2, I. Majer. ŽK: N. Szomor (FK Plus)

ANK Pegi – AC Tornádo 1:2 (1:2)

Góly: A. Šimko – K. Mišiak, M. Kucka. ČK: M. Gaňa

Alcatraz – Ajax 10:1 (5:0)

Góly: A. Bubeník 3, P. Poljovka 2, M. Maďar 2, B. Navrátil, P. Zelienka, P. Zelienka ml. – R. Sečkár

Gunners sú aj naďalej stopercentní, Enzo nedalo šancu Nulovej šanci

Mladíci z Gunners, ktorí vedú tabuľku 3. B ligy, po prvýkrát v sezóne inkasovali až v 4. kole. Medojed však zaťažil konto lídra len raz. Gunners mali naopak opäť presnú mušku a pripísali si ďalšie jednoznačné víťazstvo. V sobotu v Tami aréne na Tatranskej vyhrali vysokým rozdielom aj hráči Enza, na ktorých výhre 13:6 nad Nulovou šancou sa až siedmimi gólmi podieľal strelec kola Ivan Hak. Bezvetrie držalo krok s Adrenalínom len v prvom polčase.

3. B liga – 4. kolo – sobota 25. september – Tatranská

Enzo – Nulová šanca 13:6 (6:3)

Góly: I. Hak 7, T. Černík 3, R. Mocik 2, L. Mesík – P. Daubner 4, M. Badinský, T. Murgaš

BuK VL – Orange Alligators 5:0 kontumačne

Bezvetrie – Adrenalín 2:7 (2:1)

Góly: D. Mihalíček, J. Orovčík – J. Bubenka 3, I. Medveď, L. Handlovský, J. Sekereš, M. Beňadik

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 306 gólov (priemer 11 gólov na zápas)

Najlepší strelec: Ivan Hak (Enzo – 3. B liga) – 7 gólov

Najviac gólov: 3. A liga – FC Fončorda – Hellius 15:4 (6:2), 3. B liga – Enzo – Nulová šanca 13:6 (6:3)

Najmenej gólov: 2. liga – Pingoši – TJ Požiarnik Vlkanová 2:1 (1:1), 2. liga – EFCE Brocak – 3PE 2:1 (1:1)

Zápas kola: 1. liga – Nemce 2012 – Oranjes 8:9 (4:4)

Babrák kola: 2. liga – Mladosť BCF – Riečka 6:6 (0:3)

Sumár piatkových zápasov 4. kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.