Celkom 560 pretekárov sa v sobotu postavilo na štart ďalšieho z obľúbených bežeckých podujatí Marathon BB Tour.  O2 Kordícky extrém 2017 priniesol bežcom náročné terénne ale aj poveternostné podmienky.

Aj tomuto podujatiu, ktoré je jednou z príprav na septembrový Banskobystrický maratón, predchádzal najskôr beh chrústov a detí, ktorého sa zúčastnila zhruba päťdesiatka najmenších bežcov. Krásne prostredie Kremnických vrchov však prilákalo aj po piaty raz odolných bežcov odhodlaných poradiť si s vyše 11 a 26 kilometrov dlhých tratiach v teréne.

V rámci hlavnej trate smerovali bežci smerom na Skalku, pokračovali na Zlatú studňu a následne až na Tri Kríže. Najmä z rána a dopoludnia horúci letný vzduch a slnečné lúče dali pretekárom poriadne zabrať, no ešte predpoludním sa počasie zmenilo a bežcov tak pokropil aj dážď v podobe krátkej búrky.

Najrýchlejším na hlavnej 26 120 metrov dlhej trati v horskom teréne bol tunajší bežec Dušan Krajčovič bežiaci za Svetielko nádeje. S traťou si poradil v čase 2 hodiny, 9 minút a 26 sekúnd. Zo žien bola v čase 2:30:37 najrýchlejšia Petra Fašungová z VŠC Dukla.

Kratšiu – 11 400 metrov dlhú trať, prebehol najrýchlejšie Miroslav Lukáč (47 minút a 29 sekúnd) z Elite Team OCRA Slovakia. Spomedzi žien odbehla kratšiu trať najrýchlejšie olympijská víťazka a slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová. Tá zdolala trať za 51 minút a 44 sekúnd. Na tejto trati sa napríklad predstavili aj viacerí hokejisti HC ’05 Banská Bystrica.

Hobby pretekári si zmerali sily aj na kratšej 4,2 kilometra dlhej trati. Tú najrýchlejšie prebehol Maroš Lukáč z tímu Ninja Korytnačky (v čase 20:11). Kompletné výsledky sú k dispozícii online.

Do septembrového maratónu, ktorý je na programe 3. septembra, sa v regióne uskutočnia ešte dve bežecké podujatia zaradné do Marathon BB Tour. Piateho augusta to bude Donovalský drapák, spojený okrem terénneho behu aj s pretekmi na horských bicykloch a potom 19. augusta Beh nočným Breznom.