Do sezóny vstúpili basketbalisti Banskej Bystrice výborne. Po dvoch výhrach v rade boli na čele tabuľky. To sa nezmenilo ani po domácom stretnutí s PU Prešov ISKRA Svit „B“.

Hostia pricestovali pod Urpín len so siedmimi hráčmi. Bystričania začali stretnutie pekne z ostra, keď v 5.min. svietilo na ukazovateli skóre 19:0 a tréner hostí reagoval oddychovým časom. Postupne sa osmeľovali aj basketbalisti Iskry, opierali sa hlavne o extraligových hráčov Svitu Gajana a Bizuba. Z domácich hráčov sa najviac darilo v prvej štvrtine Muránskemu a Vojtekovi, ku ktorým sa postupne pridal Koczkáš. V druhej štvrtine dal tréner domácich možnosť aj mladým juniorom, no hostia postupne znižovali náskok domácich a tak sa postupne na palubovku vrátila základná zostava a do šatní odchádzali s 15 bodovým náskokom.

Po veľkej prestávke sa zaskvel obrannými zákrokmi Švarc, keď dvakrát vypichol loptu rozohrávačovi hostí a sám zakončil. Vzápätí sa prezentoval pekným blokom a domáci fanúšikovia v hale na Štiavničkách ho odmenili potleskom. V ďalšom priebehu sa Bystričania spoliehali na obranu, v ktorej sa hostia len ťažko presadzovali. Na útočnej polovici Bystričania predvádzali rýchlu a kolektívnu hru zakončenú spod koša alebo za trojbodovým oblúkom. Domáci basketbalisti sa mohli oprieť o kvalitnú hru opôr Vojteka, Rendlu, Muránskeho či Koczkáša. V stretnutí dostali príležitosť všetci hráči, diváci po ročnej prestávke (zavinenej zranením) privítali na palubovke aj Maroša Minárika, ktorý sa vrátil do zostavy Bystričanov. V poslednej časti hry bystrickí basketbalisti ešte navýšili bodový rozdiel na konečných 29 bodov.

1. liga mužov – 3. kolo – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. PU Prešov ISKRA Svit „B“ 91:62 (50:35)

štvrtiny: 32:15, 18:20, 25:15, 16:12, TH: 1/1 – 15/8, trojky: 12 – 8, fauly: 13 – 9. TCH: 30min. hráč hostí Hrabčák

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 24, Koczkáš 20, Muránsky 17, Švarc 12, Rendla 9, Šoltés 5, Mokroš 2, Chalupka 2, Kotorík 0, Siládi 0, Minárik 0, Nemček 0.

Body za PU Prešov ISKRA Svit „B“: Gajan 20, Bizub 17, Kamenický 9, Valent 7, Majcher 7, Hrabčák 2, Šterbák 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner B. Bystrice): „Do stretnutia sme vstúpili ako víchor, v 5.min. si tréner hostí bral oddychový čas za stavu 19:0. Domáci hráči trestali každú chybu súpera, kvalitná práca v obrane a rýchle protiútoky roztlieskali divákov. Hostia sa postupne osmelili, hlavne po prestriedaní domácej základnej zostavy. V druhej štvrtine hosťom padli otvorené strely za tri body, stiahli náskok domácich na desať bodov. Záver prvého polčasu sme si ustrážili a odchádzali do šatní s 15-bodovým náskokom. Po veľkej prestávke sme postupne zväčšovali bodový rozdiel až na konečných 29 bodov. Príležitosť dostali všetci hráči, po ročnej prestávke sa na palubovky vrátil Maroš Minárik. Teší ma, že sa môžeme spoľahnúť na celú základnú zostavu, ku ktorej sa tradične pridávajú aj striedajúci hráči.“

Už budúcu nedeľu 28. októbra privítajú basketbalisti Banskej Bystrice opäť v športovej hale Dukla o 19.00 hod družstvo Dolného Kubína.