Banskobystrickí basketbalisti si vďaka zisku druhého miesta v skupine 1 – 6 zaistili postup do Final four, ktoré sa koná v Žiline. V semifinále nastúpili proti bratislavskej Karlovke. O víťazovi rozhodol jediný bod.

Druhé stretnutie Final four 1. Ligy mužov začali lepšie Bratislavčania, keď hrali uvoľnenejšie. Bystričania sa v prvej štvrtine dotiahli na rozdiel jedného bodu, ale domáci hráči šnúrou deviatich bodov opäť odskočili. V závere úvodnej štvrtiny skorigovali trojkami Muránsky a Rendla. V druhej štvrtine bystrickí basketbalisti zrýchlili hlavne pohyb lopty a tým sa presadili viacej hráčov. V úvode sa strelecky presadili Siládi s Jopom Vojtekom, v závere druhej štvrtiny sa presadil Haviar. V polčase Bystričania viedli o desať bodov.

V tretej štvrtine existovalo na ihrisku len jedno družstvo, Bratislavčania skvelo bránili a Bystričanov nepustili takmer k ničomu. Bystrickí basketbalisti hrali staticky a za celú štvrtinu zaznamenali len päť bodov. V poslednej štvrtine sa bojovalo o každú loptu, hráči z Karlovky v úvode košom natiahli náskok už na osem bodov. Potom sa začala stíhačka v podaní bystrických hráčov, postupne sťahovali náskok Bratislavčanov. Presne minútu pred koncom hracieho času bolo skóre 55:57. No Karlovka viedla po koši Jurčinu  13,5 sekundy pred koncom o jeden bod. Hostia z Bystrice po oddychovom čase mali posledný útok, keď neúspešnú strelu Rozima doskočil Jopo Vojtek a 0,4 sekundy pred záverečnou sirénou ho faulovali pri streľbe. Oba trestné hody s istotou premenil a hosťom sa už nepodarilo za tak krátky časový úsek zmeniť skóre stretnutia.

Final Four 1. ligy mužov – Žilina – semifinále

VŠEMvs Karlovka Bratislava B vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 58:59 (25:35)

Štvrtiny: 17:16, 8:19, 21:5, 12:19, Fauly: 22 – 16, TH: 13/12 – 16/10, Trojky: 4 – 7

Body za VŠEMvs Karlovka Bratislava B: Halmeš 14, Jurčina 10, Hanák 9, Valach 7, Pasovský 5, Jánošov 4, Vítek 4, Havel 2, Toráč 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Haviar 13, Šoltés 9, J.Vojtek 9, Rozim 8,  Siládi 7, Rendla 5, Minárik 4, Muránsky 3, Koczkáš 1, P.Vojtek 0.

Pozápasové hodnotenie:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Dnes sme vôbec nemali svoj deň, nemali sme dobrý pohyb lopty, nadreli sme sa na každý jeden kôš. Keď už to začalo vyzerať lepšie, poľavili sme v obrane a súpera postavili na nohy. Karlovka príkladne bojovala v obrane a takmer sa mohli tešiť aj z víťazstva. V závere rozhodli naše väčšie skúsenosti, aj keď so šťastím ale to k basketbalu patrí. Teraz nám ostáva sa lepšie pripraviť na zápas o 1. miesto. „