Hokejová Slovnaft extraliga mala v nedeľné popoludnie na programe 47. kolo. V rámci neho banskobystrickí hokejisti privítali na svojom ľade Nitranov. Celý zápas bol v našej réžii a nebyť nevyužitých šancí, mohli sme vyhrať oveľa vyšším výsledkom. Tri body nám však zaručilo aj víťazstvo v pomere 2:0

HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 24. Hudec (Hlinka), 36. Češík (Hvila, Rumpel)

Aktualizácia 27. 1. 2011: Zápas bol kontumovaný v prospech domácich – 5:0.

Zostavy tímov

HC ‘05 Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Paľov, Kubka – Hlinka, Hudec, Tománek – Rumpel, Češík, Hvila – Weissmann, Šechný, Lažo – Bezák, Petro, Bendík

HK Nitra: Laco – Fabian, Ďurák, Gábriš, Hlavačka, Novák, Joanidis – Spilar, Štefanka, Ručkay – Podstavek, Slovák, S. Saliji – Korhoň, Chrenko, Čaládi – Štumpf, Uhnák, Šumichrast.Rozhodca: Lauff – Kalina, Korba.

Od úvodu zápasu sme boli aktívnejším celkom. Mohli to byť však práve hostia, kto otvorí skóre zápasu. Korhoň však našťastie svoju akciu nedotiahol do úspešného konca. Hra sa následne vyrovnala, no prevahu sme získali opäť, v presilovej hre. V nej mal blízko ku gólu Bambúch, jeho strela však len o milimetre minula Lacovú bránu. Rovnako pochodil, resp. nepochodil o pár sekúnd neskôr Vantroba. V prvej tretine predviedol výborný zákrok Fedor, ktorý zneškodnil šancu Salijiho. Najbližšie ku gólu mali však Banskobystričania, dve a pol minúty pred koncom však nikto v závare po Cebákovej strele neprepasíroval puk za bránkovú čiaru.

Druhé dejstvo sa pre nás začalo najlepšie ako mohlo. V závere 24. minúty poslal puk pomedzi Lacove betóny Hudec. Práve strelec gólu mohol pridať aj ďalší. Prečíslenie, v ktorom mu sekundoval Tománek však nezvládol a netrafil poloodkrytú bránu hostí. V druhej tretine sme boli jednoznačne lepším tímom a Nitra sa len sporadicky dostávala k ohrozeniu našej brány. Náš tlak bol korunovaný aj druhým gólom. V úvode 36. minúty sa presadil Češík. Pred koncom druhej dvadsaťminútovky mohol zvýšiť ešte aj Šechný a Weissmann, ďalší gól však už nepridali.

V poslednej časti hry sme hlavne v úvodných minútach prežívali krušné chvíle. Nitra si dvakrát v priebehu piatich minút zahrala vyše minútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Ani jedno vylúčenie však vďaka Fedorovi a skvelej obrane nebolo potrestané. Banskobystrická brankárska dvojka podávala výborný výkon a viackrát našich podržala. Na druhej strane ihriska „barani“ pokračovali v koncerte nevyužitých šancí, tentokrát v dobrej šanci netrafil bránu Chrenko. Zvyšok zápasu už bol čisto v našej réžii, hostí sme k veľkým šanciam nepustili ani v hre bez brankára. Na druhej strane sme v nej ani neskórovali, a tak sa zápas ukončil za stavu 2:0.