Hokejisti Banskej Bystrice nastúpili v nedeľu od 18:00 na prechodnom domácom ľade vo Zvolene na stretnutie 2. kola Tipos extraligy proti Michalovciam. Barani mali skvelý vstup do zápasu, následne viedli v druhej tretine o tri góly, no hostia sa nevzdali a dokázali výsledok otočiť.

Bezgólový stav trval len 69 sekúnd, keď po Winquistovej prihrávke z ľavej strany zakončoval presne Mistele, čím poslal baranov do vedenia 1:0. Michalovce mali následne k dispozícii presilovú hru, počas ktorej ale skórovali brániaci sa Bystričania po tom, čo stratil puk Southorn, Verbeek sa rútil sám na Tomeka a po peknom blafáku zakončil presne pomedzi betóny hosťujúceho brankára.

Po faule Hickmotta na konci 8. minúty si v početnej prevahe zahrali aj domáci, no tretí gól v nej nepridali. V 14. minúte zas na domácej strane fauloval Lamper, vďaka čomu hrala Dukla druhú presilovú hru a tentokrát ju využila, keď Šoltés prihral na modrú čiaru McCormackovi, ktorý napriahol a prudkou strelou znížil na 2:1. Hostia si v závere prvej tretiny vypracovali tlak, no barani si tesné vedenie do prestávky udržali.

Hneď v úvode prostrednej časti hry fauloval Mlynarovič a barani tak mali k dispozícii výhodu ďalšej presilovej hry. Hostia mohli v oslabení vyrovnať, keď sa v situácii zoči-voči Rabčanovi ocitol Ťavoda, ktorý ale brankára Banskej Bystrice neprekonal. Domáci napokon presilovku využili, keď Lamper prihrával z osi ihriska na voľného Misteleho, ktorý takmer z bránkovej čiary presnou strelou k bližšej žrdi zvýšil na 3:1 svojím druhým gólom v zápase. Bystričanom to v početnej prevahe padalo a v 32. minúte využili ďalšiu presilovku, keď na 4:1 zvyšoval Lamper, ktorému pred bránu dobre prihral z bránkovej čiary Winquist.

Tento gól vyhnal z bránky hostí Tomeka, ktorého nahradil Škorvánek. Michalovce mali po fauloch Kabáča a Rabčana k dispozícii presilovku piatich proti trom, ktorú využili po tom, čo zasypali Rabčana viacerými strelami a puk napokon poslal do odkrytej brány Lalancette. Hostia využili aj následnú výhodu o jedného hráča, keď Šoltés presnou strelou švihom z priestoru ľavého kruhu znížil na 4:3. Barani boli v druhom dejstve aktívnejším mužstvom, no do tretej tretiny išli len s tesným náskokom.

V úvode poslednej 20-minútovky sa hokejistom Michaloviec podarilo vyrovnať na 4:4, keď Lalancette naviedol puk do útočného pásma a strelou švihom pod hornú žŕdku po druhýkrát v zápase skóroval. Barani dostali v 47. minúte puk za bránkovú čiaru aj po piatykrát, no Misteleho gól neplatil, keďže brankár hostí Škorvánek bol pri zákroku prehnane atakovaný.

Michalovčania napokon zavŕšili skvelý obrat v 52. minúte, keď odrazený puk po strele posielal Hickmott pred bránku, kde Lalancette nemal problém poslať hostí do vedenia a spečatiť tak hetrik. Bystričania mohli zakrátko vyrovnať z presilovej hry, no tentokrát neboli v početnej prevahe úspešní. V závere stretnutia sa už baranom nepodarilo vyrovnať ani v hre bez brankára a body si tak nepripísali ani v 2. kole nového ročníka Tipos extraligy.

Tipos extraliga – 2. kolo – Zvolen

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)

Góly: 2. Mistele (Winquist, Ďatelinka), 4. Verbeek, 24. Mistele (Lamper, Drew), 32. Lamper (Winquist) – 15. McCormack (Šoltés, Mlynarovič), 37. Lalancette (Takáč, Hickmott), 38. Šoltés (McCormack, Takáč), 44. Lalancette (Mašlonka), 52. Lalancette (Hickmott, Southorn).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Rabčan – Žiak, Drew, Ďatelinka, Welsh, Brejčák, Petrinec, Demo – Mistele, Winquist, Lamper – Kabáč, Verbeek, Vašaš – Sloboda, Tamáši, Kriška – Vybíral, Sojka, Fafrák.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (32. Škorvánek) – Ventelä, McCormack, Southorn, Mihálik, Ťavoda, Bdžoch, Ragan, Zekucia – Regenda, Lalancette, Hickmott – Takáč, Mlynarovič, Bartánus – Šoltés, Galamboš, Korhonen – Matoušek, Češík, Mašlonka.

10 HC Mikron Nové Zámky 0 0 0 0 0 0:0 0

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v Poprade, kde ich v piatok, 9. októbra od 18:00 hod čaká stretnutie 3. kola Tipos extraligy.