Po víťazstve na zvolenskom Memoriáli Pavla Zábojníka začali banskobystrickí hokejisti v domácom prostredí finálnu časť zápasovej prípravy pred novou sezónou. Na domácom ľade v pondelok podvečer privítali rakúsky tím Vienna Capitals.

Vienna Capitals sa v uplynulej sezóne tešili z víťazstva v medzinárodnej EBEL lige, ktorá vznikla na kostre rakúskej ligy. Vďaka tomuto umiestneniu si aj v tejto sezóne, podobne ako barani, zahrajú v Európskej hokejovej lige majstrov. Z titulu sa však, na rozdiel od roku 2017, tento rok netešili. V semifinále nestačili na neskoršieho šampióna z talianskeho Bolzana.

Banskobystričania mali najväčšie príležitosti na uchopenie zápasu v jeho úvode. Ich rakúsky súper sa nevedel dostať do zápasu, lenže domáci z viacerých príležitostí nedokázali vyťažiť. Góly začali padať až v druhej časti hry. Najskôr otvoril strelou z diaľky skóre Hackl, ale domáci pripravili rýchlu odpoveď. Prihrávku od Jána Sýkoru za chrbát amerického brankára Lamoureuxa usmernil Tomáš Zigo. Ešte do konca tretiny však hostia opäť viedli, keď sa v 37. minúte presadila mladá hviezda rakúskeho hokeja Benjamin Nissner. V poslednej tretine sa hneď od úvodu barani snažili o vyrovnanie, čo sa podarilo po viac než minúte hry, keď gólmana hostí prekonal Guillaume Asselin. Šance potom ešte nechýbali na oboch stranách, ale zápas dospel až do predĺženia. V tom, krátko pred jeho koncom, mali napokon viac šťastia hostia a z prípravného stretnutia spod Urpína si tak odvážajú víťazstvo.

Zľava asistent trénera Ivan Droppa a hlavný tréner HC ’05 Dan Ceman.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – Vienna Capitals 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 31. Tomáš Zigo, 42. Guillaume Asselin – 28. Dominic Hackl, 37. Benjamin Nissner, 65. Kurt Davis. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1 424 divákov.

Zostava HC ’05: Baroš – Varga, Ďatelinka, Faille, Marshall, Asselin – Zigo, Miller, Higgs, Kubka, Sýkora – Giľák, Mihálik, Tamáši, Sloboda, Belluš – Gabor, Biro, Češík, Brejčák, Tőrők.

Zostava Vienna Capitals: Lamoureux – Fischer, Clark, Schneider, Holzapfel, Hartl – Davis, Lakos, Nödl, Arniel, Rotter – Wall, P. Peter, Romig, DeSousa, Nissner – Hackl, Dorion, Bauer, Wukovits, Großlercher.

V piatok o 18.00 h čaká zverencov Dana Cemana ešte prípravný zápas proti Slovanu Bratislava vedenému bývalým majstrovským trénerom baranov Vladimírom Országhom. Už vo štvrtok 30. augusta sa začína pre banskobystrických hokejistov ostrá sezóna domácim zápasom ligy šampiónov proti JYP Jyväskylä, na ktorý nadviažu už v sobotu 1. septembra aj ďalším súťažným stretnutím s HC Lugano.