Ďalšie kolo Tipsport ligy prinieslo očakávané derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Oba tímy potrebovali body ako soľ. Zvolenčania mali čo dobiehať po neúspešných štyroch zápasoch, a naopak, barani potrebovali každý bod v naháňačke za prvým miestom. Duel však priniesol kvalitný hokej a o víťazovi sa rozhodlo už v prvej tretine.

Domáce prostredie nasvedčovalo, kto bude diktovať tempo hry. Tak sa aj stalo, pretože barani prebrali už od úvodu zápasu iniciatívu a vytvorili si viacero streleckých pozícií. Do vedenia ale išli v 6. minúte Zvolenčania, keď Tamáši prihral Halamovi a ten našiel škulinu v Bewskorowanyho bráne. Banskobystričania zo svojho tempa nepoľavili, o čom svedčia zakázané uvoľnenia hostí. O tri minúty neskôr ale rytieri opäť udreli a Kelemen zvýšil na 0:2. Zápas dostal svoje grády, čoho svedectvom boli emócie a vylúčenia. Prvá tretina skončila úspešnejšie pre hostí.

Druhé dejstvo mohol gólovo otvoriť Slovák. Jeho snaha znížiť ale narazila na Tomekov nesúhlas. V stretnutí pokračovali aj vylúčenia, čo domácim značne znižovalo šance streliť kontaktný gól. V 30. minúte chcel začať Hickmott obrat v zápase, ale jeho dorážka našla len betón Tomeka. O pár minút neskôr poputoval na trestnú lavicu Thompson a baranom tak bola poskytnutá početná výhoda. Presilová hra však nepriniesla vážnejšie strelecké šance a zápas tak pokračoval úspešnejšie pre rytierov. V 38. minúte mohol Zubák streliť gól do šatne, avšak jeho snaha a ani následná prihrávka na Brejčáka nepriniesli gól.

Posledná dvadsaťminútovka tak mala rozhodnúť o tom, kto si ponechá tri body. Oba tímy hrali zo zabezpečenej obrany a preto väčšie šance do 47. minúty neboli. Po vylúčení Tomku mohol rozhodnúť o zápase Špirko. V nájazde však zoči-voči Beskorowanemu jeho blafák neuspel. Presilové hry baranom v tomto zápase vôbec nevychádzali podľa predstáv. To sa prelomilo až v 57. minúte, keď Southornova strela od modrej našla miesto v Tomekovej bráne. Banskobystričania tak využili presilovú hru. Záver duelu už nepriniesol vyrovnávajúci gól, čo znamená že rytieri zvíťazili pod Urpínom rozdielom gólu.

Tipsport liga – 22. kolo – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 57. Southorn (Jääskelainen) – 6. M. Halama (Thompson, Švárny), 9. Kelemen (Štrauch).

Zápas sledovalo 2841 divákov (vypredané).

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Zubák – Jääskelainen, Marek Slovák, Hickmott – Bartánus, A. Šťastný, Šille – Hrnka, Bubela, Lamper – Gabor, Tamáši, Kabáč – Fafrák (od 17. min).

Zostava HKM Zvolen: T. Tomek – Corrin, Betker, S. Tomko, Švarný, Drgoň, Maier, Fatul – Štrauch, Špirko, Kelemen – B. Mráz, M. Halama, Thompson – McPherson, Trotter, Bonis – Marcinek, S. Petráš, Tibenský – Kolenič.

13 HC MIKRON Nové Zámky 21 4 2 0 15 50:78 16

V ďalšom kole čaká na baranov zápas proti MAC Budapešť. Stretnutie sa odohrá v piatok, 22. novembra o 17.30 hod v Banskej Bystrici.